Data publikacji:

Zabawki do piasku dla chłopca i dla dziewczynki. 10 najciekawszych zabawek do piaskownicy

Zabawki do piasku pomagają tworzyć się alternatywnej rzeczywistości. Przedstawiamy dziesięć - naszym zdaniem - najciekawszych propozycji. 

Sezon na piaskownicę zaczyna się szybciej niż się nam zdaje, a kończy wyjątkowo późno. Bo piasek ma wyjątkową moc przyciągania dzieci. Pobrudzą się, ale otrzepią; pokłócą, ale po chwili pogodzą. To emocje na ubitej ziemi. Ziemi, która może być wszystkim – każdym miejscem na świecie. 

Taczka

Prawie każdy jako dziecko dla zabawy wożony był przez dorosłych w taczce. Szkoda tylko, że wujek z dziadkiem obruszali się, gdy sami chcieliśmy spróbować ją pchać.  Gdyby tylko mieć podobną, ale  mniejszą. Ach, przewiozłoby się trochę piasku – mówili chłopcy. Albo naszego kota! – dodawały od razu dziewczynki. Bo taka taczka dla malucha to jest naprawdę coś.

Teddies Plastikowa taczka dla dzieci to zabawka, która pozwala dziecku w bezpieczny sposób przewozić towary z miejsca na miejsce. Zazwyczaj jest to piasek, bo chłopcy często zatrudniają się przecież na rozmaitych budowach. Żywe koty, niestety, w większości przypadków uciekają. Na szczęście, ku radości dziewczynek, te z pluszu, wygodę taczki cenią sobie nie miej niż wygodę wózka dla lalek.

Statek piracki

Ląd! Przed nami ląd! Uwaga, by nie wstąpić na mieliznę. Zarzucamy kotwicę, wyskakujemy na piaszczysty brzeg. Hej, bosmanie – tylko nie zapomnij wiaderka! Little Tikes Stół Wodny Statek Piracki można postawić obok ogrodowej piaskownicy, która w oka mgnieniu zmieni się w bezludną wyspę. Maluchy przeniosą tam figurki piratów, pozwalając im na eksplorację nowych lądów. Czy piraci znajdą ukryty w piasku skarb? Na pewno! Ukryli go tam przecież sami rodzice. 

Piramida

Nieco piasku, to dla dorosłego nieco piasku. Dla dziecka – niekoniecznie. To nierzadko cała pustynia. Na pustyni karawana podąża w kierunku piramid. Gdzie te piramidy? Tutaj, przed chwilą wyrosły i okalają małe stópki bóstwa, które właśnie zaćmiewa słońce. Quut Foremki Pira Do Budowy Piramid pomagają stworzyć na podwórku i w ogrodzie prawdziwy Egipt. I tylko od wyobraźni dzieci zależy, czy przeniosą się do Starożytności, czy z armią Napoleona staną pod Aleksandrią, czy po prostu wybiorą się na wakacje do Egiptu.

Słynne budowle

A jeśli nie sam Egipt, to może cały świat? Hape: Foremka do pisku Architektura Świata to zestaw foremek w kształcie słynnych budowli. Wieża Eiflla, Tadź Mahal, Krzywa Wieża w Pizie, Coloseum, Akropol, Opera w Sidney, Piramidy: Majów i Egipcjan – to wszystko będzie można zobaczyć z okna domu. Zestaw foremek rozwinie wyobraźnie dziecka i pogłębi jego chęć poszerzenia wiedzy na temat miejsc, które przecież tak naprawdę odwiedził już dzięki gumowym zwierzątkom i plastikowym ludzikom. A gdy skończy się lato, po jakie książki najchętniej sięgnie maluch?

Kuchnia

Lubimy zjeść, lubimy też gotować. A zarówno każde dziecko, jak i każdy dorosły wie, że najlepsze dania wykonuje się z piasku. MELISSA & DOUG GARNUSZEK ZESTAW DO PIASKU to doskonała zabawka dla aspirującego kucharza. Trzepaczka, rondelki, garnuszek. Bezsprzecznie wystarczy, by w środku umieścić piasek i dodawać, co żyw się nie podoba – a to babkę, a to koniczynę. By było smacznie i zdrowo.

Cegły

Zbudujemy dom, już stoi. Ile będzie w nim pokoi? A gdyby tak zbudować prawdziwy dom? I jeśli nie cały, z oknami i dachem, to może chociaż ceglastego muru tyle, ile się da? Forma do cegieł zabawka do piasku – GOWI, to rewelacyjny sposób, aby umożliwić dziecku realizację jednego z jego wielkich marzeń – marzenia o budowie domu.

Bo czy zimą dzieci nie rzucają się na śnieg, by zbudować igloo? Nikt nie marzy o tym, aby wcielić się w Eskimosa. Każdy chce mieć duży, śniegowy dom. Z piasku zawsze tylko babki. Małe babki, mniejsze babeczki. Za to forma do cegieł jest narzędziem, które pozwala wcielić życie plan – i wreszcie wyjść poza miniaturę.

Młynek

Nasi najmłodsi uwielbiają przesypywać piasek. Przesypuje się z ręki do ręki. Przesypuje z foremki do foremki. Ale gdy możliwości jest więcej, to jest dopiero zabawa! Bigjigs, młynek na piasek i wodę to zabawka da dzieci od pierwszego roku życia. Piasek wsypać można do dużego leja, a następnie obserwować, jaki obiera kierunek. Młynek uczy koncentracji. Pokazuje sekwencję przyczyna – skutek. A jednocześnie pozwala dziecku ingerować w zastaną rzeczywistość – piasek nie zawsze musi sypać się tak samo. Można przecież zmienić tor.

Kucyk

Dziewczynki uwielbiają kucyki. Bywają dni, kiedy mogłyby się bawić nimi bez końca. A mama nie pozwala przecież zabrać do piasku ulubionej książeczki o zawodach jeździeckich. I tata krzywo patrzy, kiedy chce się zabrać na podwórko pluszowego kucyka, z którym wieczorem kładzie się spać. Do piaskownicy najlepiej zabrać foremki. Jakie szczęście, że istnieje LENA Zestaw do piaskownicy Kucyk. Zestaw foremek pozwoli zbudować stajnię i kucyka. Pozostałe części świata stworzy wyobraźnia dziecka. A co to? Jakiś prawdziwy kucyk przebiegał obok i zgubił podkowę! Jak to się mówi – na szczęście.

Szkielet dinozaura

Pobawmy się w archeologa.  SWEDE FOREMKI DINOZAUR to zestaw składający się z części przypominających fragmenty szkieletu dinozaura. Oprócz tego, że podczas zabawy tworzy się piaskowego gada, można się bawić w odkopywanie w różnych miejscach piaskownicy jego fragmentów. A może to nie kości dinozaura? Nie? W takim razie, co takiego? Ależ mamo, przecież ta wielka piaskowa góra, na której wznosi się zamek z palisadą z patyków to Wawel. A pod Wawelem jama. A w jamie – Wawelski Smok. 

Tekst: Barbara Szega