Data publikacji:

Zabawki interaktywne dla 6-miesięcznego dziecka

Każdego dnia pomagacie swojemu dziecku poznawać świat, wspieracie je i jesteście dumni z kolejnych nabytych umiejętności. Jeżeli wasz maluch za chwilkę kończy 6 miesięcy, to prawdopodobnie ma już za sobą pierwsze próby siadania, pełzania, a nawet raczkowania. Dziecko na tym etapie bardzo szybko się rozwija. Dlatego też nieustannie zachęcajcie niemowlę do nauki nowych rzeczy, stymulujcie jego zmysły, rozbudzajcie myślenie i zapamiętywanie. Pomogą wam w tym zabawki interaktywne dla 6-miesiecznego dziecka.

Zabawki interaktywne, czyli jakie?

Jakie powinny być zabawki dla 6-miesięcznego dziecka? Z pewnością bezpieczne, dostosowane do wieku, kolorowe, a także zachęcające malucha do nauki przez zabawę, czyli interaktywne. Ale co tak właściwie kryje się pod tym pojęciem? Zabawki interaktywne to takie, które wymagają od dziecka zaangażowania, a w zamian dają mu coś od siebie – grają, śpiewają, mrugają kolorowymi światełkami, jeżdżą po pokoju. Dzięki temu zachęcają maluszka do aktywnej zabawy, wpływając na jego rozwój ruchowy. Prawidłowy rozwój niemowlęcia jest bardzo ważny. Zabawki interaktywne pomagają w szybszym zdobywaniu nowych umiejętności, pobudzają myślenie przyczynowo-skutkowe i kreatywność.

Zabawki interaktywne do raczkowania

Zabawki edukacyjne dla niemowląt do raczkowania i stawiania pierwszych kroków to różnego rodzaju pojazdy, które wydają wesołe i przyjazne dźwięki oraz migają kolorowymi światełkami, aby zachęcić dzieci do podążania ich śladem. Poznajcie bliżej 3 bestsellerowe zabawki interaktywne, polecane przez ekspertów z branży dziecięcej, rodziców i ich zadowolone pociechy.

Vtech Hula Kula – zabawka interaktywna pobudzająca zmysł wzroku i słuchu

Migocząca hula kula to zabawka interaktywna, która zachęca dziecko do raczkowania i stawiania pierwszych kroków. Po włączeniu zaczyna samoczynnie migać, śpiewać i ruszać się, budząc zainteresowanie malucha i wywołując radość na jego twarzy. Dziecko może dotykać i łapać za wystające zabawki i tasiemki, dzięki którym poznaje tekstury materiałów i nowe kształty. Przyjemne piosenki i kolorowe zwierzaki pobudzają zmysły słuchu i wzroku. Hula kula zrobiona jest z bezpiecznego i trwałego materiału, który wytrzyma nawet upadek z wysokości.

Smily Play Dogonię cię biedroneczko – zabawka dla 6-miesięcznego dziecka wspierająca zdolności manualne

Dogonię cię biedroneczko to idealna zabawka interaktywna dla ruchliwych maluchów. Po naciśnięciu jej czerwonego grzbietu zaczyna uciekać, grzechocząc i śpiewając przy tym wesoło. Tym samym zachęca malca do podążania za nią. Biedroneczka ma 6 nóżek, z czego każda jest inną zabawką wspierającą zdolności manualne, słuchowe i poznawcze dziecka. Z tej serii dostępny jest także uciekający piesek lub kotek.

Skip Hop Zabawka do raczkowania Explore & More – 3-etapowa zabawka interaktywna

Kolorowa pszczółka grzechotka na swojej magicznej, jeżdżącej chmurce wywołuje uśmiech na twarzy każdego malucha. Zabawka interaktywna rośnie razem z dzieckiem i pozwala na 3-etapową zabawę. Niemowlę, które jeszcze nie raczkuje, może bawić się samą pszczółką, która grzechocze, a odłożona na ziemię kołysze się. W drugim etapie chmurka jeździ w kółko i migocze kolorowymi światełkami, a po wyjęciu pszczółki ze środka zaczyna kręcić się wokół własnej osi. W trzecim etapie magiczna chmurka porusza się w różnych kierunkach, uciekając przed dzieckiem i zachęcając je do podążania za nią. Pszczółka zaś wesoło brzęczy i namawia maluszka do naśladowania tych dźwięków. Zabawka ma wbudowane czujniki, dzięki którym omija przeszkody i nie przewraca się.

Układanki i sortery, czyli idealne zabawki interaktywne dla dziecka

Sortery to zabawki interaktywne, które mają pomóc dzieciom w rozróżnianiu kształtów i kolorów, a także w trenowaniu logicznego myślenia. Są to pojemniki z otworami w różnych kształtach, do których trzeba dopasować odpowiednie klocki tak, aby wpadły do środka. Potrafią zająć dziecko na długi czas. Interaktywne sortery po spasowaniu otworu z klocuszkiem wesoło śpiewają, migają kolorowymi światełkami, nagradzając w ten sposób malucha za poprawnie rozwiązane zadanie. Pamiętajcie, że im młodsze dziecko, tym większe otwory powinien mieć sorter i mniej skomplikowane kształty klocków.

Układanki to zabawki dla 6-miesięcznego dziecka składające się z różnych elementów, które trzeba ułożyć w odpowiedni sposób. Zaliczamy do nich puzzle, różnego rodzaju plansze czy klocki, z których powstają wieże lub określone figury. Zabawki interaktywne wzbogacone są o efekty dźwiękowe i świetlne. Po poprawnym ułożeniu planszy czy figurek w otworach wesoło grają, śpiewają i migoczą. Poniżej przedstawiamy wam dwóch ulubieńców dzieci.

Fisher Price Garnuszek na klocuszek – zabawka do nauki kształtów i kolorów

Popularny i uwielbiany przez dzieci sorter. Kolorowy garnuszek uczy przez zabawę rozpoznawania kształtów i kolorów, a także liczb. Ma przykuwający uwagę świecący nosek. Gdy maluch włoży odpowiedni klocuszek do otworu, garnuszek w nagrodę śpiewa piosenki dla dzieci i mówi, jakiego kształtu element wpadł do środka.

Dumel Arka Noego – zabawka interaktywna ze zwierzątkami

Arka Noego to interaktywna układanka. Gdy tylko dziecku uda się ustawić zwierzątko na swoim miejscu, usłyszy jego realistyczny odgłos lub zabawną rymowankę. Ciekawym dodatkiem jest wbudowane pianinko, dzięki któremu maluch będzie poznawał nowe dźwięki. Arka także jeździ, wyglądając jak prawdziwa płynąca po falach łódź.

Przytulanki dla 6-miesięcznego dziecka

Zabawki interaktywne w formie maskotek są niezwykle przyjazne dla dzieci. Miękkie, milutkie w dotyku i przyjazne dla skóry przytulanki stają się towarzyszami życia i pierwszymi przyjaciółmi naszych pociech. Maluchy chętnie śpią z nimi, zabierają je na spacery i wycieczki. Dzięki czemu mogą nieustannie podczas zabawy uczyć się z nimi nowych rzeczy. Interaktywne przytulanki najczęściej mają kilka poziomów nauki, tak że mogą towarzyszyć naszym dzieciom nawet przez kilka lat. Jakie interaktywne zabawki typu maskotki polecamy?

Fisher Price Szczeniaczek Uczniaczek – zabawka interaktywna z piosenkami i wierszykami

Ten wesoły piesek w kolorowej koszulce potrafi skraść serce niejednego malucha. To idealny kompan do wspólnej zabawy, snu i nauki. Jest miły w dotyku i posiada różne struktury materiałów, dzięki czemu jest ciekawy dla dzieci i rozwija zmysł dotyku. Podświetlane pulsujące serduszko i różnokolorowe łapki, uszy oraz ubranko oddziałują na wzrok. Wesołe piosenki, wierszyki i słówka rozwijają słuch i mowę. Szczeniaczek Uczniaczek ma 3 poziomy nauki, które zawierają odpowiednie dla danego wieku treści. Z tym uroczym pieskiem nasze dziecko pozna ponad 100 słów i będzie bawić się przy dźwiękach 75 piosenek i melodii. Na rynku dostępna jest także Siostra Szczeniaczka.

KS Kids Julia uczy mówić – zabawka interaktywna z funkcją nagrywania głosu

Milutka przytulanka Julia gra wesołe melodie i kiwa głową. Ma także funkcję nagrywania głosu, dzięki czemu może mówić np. głosem rodzica. Lalka naśladuje także dźwięki wydawane przez niemowlaka i zachęca go do powtarzania. Taka zabawa przysparza wiele radości i śmiechu. Lalka występuje również jako chłopiec Wayne.

Rodzice, pamiętajcie, że nawet najlepsze zabawki interaktywne nie zastąpią waszym dzieciom kontaktu z wami. Jesteście im potrzebni każdego dnia. Dlatego poświęcajcie im jak najwięcej czasu. Zwykły miś mówiący waszym głosem, gromkie brawa i wesołe okrzyki po wrzuceniu klocków do pudełka sprawią, że nawet te proste przedmioty nabiorą interaktywnego charakteru.

Autorka: Daria Dziechciarz

Autor: Daria Dziechciarz