Data modyfikacji:

Koło, rękawki i inne akcesoria do pływania dla dzieci

Jedziesz z dzieckiem na wakacje nad wodę? Bezpieczeństwo podczas kąpieli zapewnią mu odpowiednie akcesoria do pływania. Dmuchane koło, rękawki, makarony, deski – opcji jest mnóstwo. Którą z nich wybrać? Podpowiadamy w artykule.

Akcesoria do pływania dla dzieci – jakie wybrać?

Bezpieczeństwo dziecka to podstawa podczas zabawy w morzu, jeziorze czy basenie. Jeśli twoja pociecha nie umie pływać lub dopiero się uczy, koniecznie zadbaj o odpowiednie akcesoria, które uchronią malucha przed zagrożeniem. Co jednak wybrać? Koło do pływania, rękawki czy kamizelka są odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Oprócz tych najpopularniejszych rozwiązań są także kolorowe makarony, deski i inne dmuchane zabawki. Na którą opcję się zdecydować? Poniżej opisujemy poszczególne produkty.

  1. Koło do pływania
  2. Rękawki do pływania
  3. Kamizelka do pływania
  4. Makarony do pływania
  5. Deska do pływania
  6. Inne akcesoria do pływania

Koło do pływania

Koło do pływania to najpopularniejsza opcja, jeśli chodzi o akcesoria wodne dla dzieci. Jest znane od wielu lat, niedrogie, a przy tym odpowiednie dla dziecka w każdym wieku. Modele dla maluchów posiadają specjalne siedzisko, które chroni pociechę przed wypadnięciem. Na rynku znajdziesz produkty w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu z pewnością wybierzesz wariant idealny dla swojego dziecka. Wadą koła do pływania jest ryzyko przewrócenia się, np. podczas dużej fali w morzu, a także nieco utrudnione ruchy rąk starszych dzieci. Mimo wszystko jest to najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna opcja dla każdego dziecka.

Rękawki do pływania

Rękawki do pływania to również znany przyrząd, gwarantujący bezpieczeństwo w wodzie. Zakłada się je na ramiona i nadmuchuje, dzięki czemu utrzymują dziecko na powierzchni. Nie obejmują jednak całego ciała malucha, dlatego będą lepszą opcją dla nieco starszego dziecka. Rękawki do pływania również występują w wielu rozmiarach i kolorach. Nowoczesne modele mają postać zabudowanych rękawków-kapoków. Takie rozwiązanie nada się nawet dla młodszego dziecka.

Kamizelka do pływania

Kamizelka do pływania to mniej popularne rozwiązanie, stosowane raczej podczas rejsów kajakiem czy rowerem wodnym. Dmuchane kamizelki jednak doskonale zabezpieczą małe dziecko podczas kąpieli w morzu czy jeziorze. Nie są jednak tak wygodne jak rękawki do pływania czy koło, co można uznać za ich największą wadę.

Makarony do pływania

Makarony do pływania to mniej znane, ale świetne rozwiązanie dla nieco większych dzieci, które już uczą się pływać. Kolorowe, piankowe „kredki” mogą być wkładane pod ramiona lub nogi, dzięki czemu są źródłem wspaniałej zabawy dla dziecka. W przeciwieństwie do rękawków i koła do pływania nie mają zabezpieczenia przed wypadnięciem czy ściągnięciem, dlatego nie nadają się dla maluchów.

Deska do pływania

Pamiętasz piankowe deski ze szkolnej pływalni? Jeśli twoje dziecko uczy się właśnie pływać, będą świetnym wyborem na wyjazd nad jezioro czy do hotelu z basenem. Są lekkie i wygodne do trzymania, doskonale więc sprawdzą się u starszego dziecka, które potrafi już utrzymać się na wodzie. Niestety, nie gwarantują całkowitego zabezpieczenia np. przed falą, dlatego nie radzimy zabierać ich nad morze.

Przeczytaj również: Co zabrać na basen? Czepek, klapki i inne akcesoria

Inne akcesoria do pływania dla dzieci

Oprócz koła do pływania, rękawków, deski, kamizelki i makaronów w sklepach internetowych oraz tradycyjnych znaleźć można jeszcze więcej akcesoriów wodnych dla dzieci. Dmuchane materace, pałace, samochodziki, jednorożce i wiele innych z pewnością spodobają się dzieciakom w każdym wieku. Dzięki nim twoja pociecha utrzyma się na wodzie, a także będzie doskonale się bawić podczas wakacji. Pamiętaj jednak, że żadne rozwiązanie nie chroni dziecka w stu procentach. Dlatego nawet, gdy ma założone rękawki czy koło do pływania, podczas zabaw w wodzie nie spuszczaj z niego oka.

Autorka: Olga Wacholc