Data publikacji:

AirPods Pro vs AirPods 2. Które słuchawki wybrać?

>Po kilku latach obecności na rynku bezprzewodowe słuchawki firmy Apple z serii AirPods stały się jednymi z flagowych produktów giganta, które znalazły wielu naśladowców. Obecnie fani amerykańskiej spółki wybierają najczęściej pomiędzy dwoma modelami z serii – AirPods Pro czy AirPods 2, tak więc przyjrzyjmy się im z bliska.

słuchawki

Apple Airpods 2 vs Apple Airpods Pro

Apple należy w tej chwili do kilku największych i najbardziej wartościowych koncernów na świecie. Firma narodziła się w latach 70. i zaczynała od sprzedaży komponentów do samodzielnego złożenia jednego z pierwszych domowych komputerów. Sukcesy na tym polu zaowocowały dalszym rozwojem firmy oraz nowych technologii wykorzystywanych w jej urządzeniach.

Przez ostatnich kilkadziesiąt lat Apple wyznacza kierunki rozwoju branży komputerowej oraz elektroniki użytkowej. Stało się tak po premierze iMaców, iPodów oraz iPhone'ów. Przy projektowaniu tych urządzeń inżynierowie Apple'a wykorzystali istniejące już pomysły i patenty techniczne, ale zapakowali je w bardziej atrakcyjne dla konsumentów opakowanie.

Nie inaczej stało się kilka lat temu, kiedy w sklepach zadebiutowały po raz pierwszy słuchawki AirPods. Były one jednymi z kilku pierwszych modeli typu TWS (true wireless), co oznacza, że zostały pozbawione jakichkolwiek kabli. Początkowo AirPodsy spotkały się ze sporym oporem ze strony sceptyków, ale bardzo szybko okazało się, że Apple znowu strzelił w dziesiątkę.

Obecnie sprzęt klasy TWS jest standardem dla słuchawek mobilnych. Na jego produkcję przestawiło się większość znaczących marek. Kolejne modele AirPodsów pozostają wzorcem, do którego odwołują się branżowi specjaliści i konkurencja. Obecnie konsumenci najczęściej wybierają słuchawki AirPods Pro oraz AirPods 2. Przekonajmy się, jakie mają zalety i ewentualne wady.

Sprawdź także pojedynki:

 • Apple AirPods 2 vs Samsung Galaxy Buds Live
 • iPhone 11 Pro vs iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 vs iPhone 12 Pro
 • Apple AirPods 2

  Najpopularniejsze bezprzewodowe słuchawki Apple'a typu TWS (true wireless). Należą one do rozwijanej od kilku lat linii AirPods, która dzięki swojej konstrukcji zdobyła ogromną popularność na całym świecie, a także doczekała się licznych naśladowców. Omawiana wersja pochodzi z 2019 roku i jest następcą oryginalnych AirPodsów z 2016 roku.

  Słuchawki korzystają z najnowszej technologii Bluetooth 5.0 i oferują zaawansowany system redukcji szumów. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie słuchawki Bluetooth kupić, warto przyjrzeć się temu modelowi. Choć stworzone zostały z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem iOS, połączymy jest także z Androidem i innym sprzętem audio. Musimy jednak pamiętać, że nie wykorzystamy wówczas ich wszystkich unikalnych funkcji.

  Te niewielkie słuchawki ważą w sumie zaledwie 4 gramy i ładują się w specjalnym etui korzystającym z portu Lightning. Na pełnej baterii działają nieprzerwanie przez około 5 godzin. Ładowanie sprzętu przez pięć minut wystarcza na jedną godzinę jego działania. Cena nowego kompletu to około 600 zł. W sprzedaży znajduje się również droższa wersja z ładowarką indukcyjną w zestawie – jej cena to około 750 zł.

  Specyfikacja techniczna:

  • Bluetooth: wersja 5.0
  • Aktywna redukcja szumów: nie
  • Czas pracy: 5 godzin/19 godzin z etui
  • Złącze: Lightning
  • Waga: 4 gram

  Apple AirPods Pro

  Dwukrotnie droższa wersja Apple AirPods 2, która zadebiutowała w sprzedaży w 2019 roku. Jest to model przeznaczony dla prawdziwych fanów produktów Apple'a, którzy nie liczą się z kosztami. Docenią je z pewnością także bardziej wymagających fani muzyki.

  Od tańszego modelu różni je przede wszystkim obecność zaawansowanego systemu aktywnej redukcji hałasu (ANC), który bardzo skutecznie wycisza dźwięki otoczenia (sprawdź: Słuchawki z redukcją hałasu: ranking). Nawet na ruchliwej ulicy poczujemy się więc, jakbyśmy spacerowali po cichej alejce w parku. Dodatkowo przy pomocy jednego tapnięcia słuchawki, możemy włączyć tzw. tryb kontaktu, który szybko pozwala nam wyraźnie usłyszeć naszego rozmówcę. Atutem jest też z pewnością zwiększona odporność na wodę i pot (klasa IPX4), bardziej ergonomiczna konstrukcja oraz wyższej jakości komponenty.

  Czas działania na pełnej baterii to około 4,5 godziny. W zestawie znajduje się etui, którego energię, w przeciwieństwie do standardowej wersji dołączanej do AirPods 2, można uzupełnić dzięki wykorzystaniu opcji ładowania indukcyjnego. Pięć minut ładowania daje nam około godziny odsłuchu. Cena nowego kompletu to około 900 zł.

  Specyfikacja techniczna:

  • Bluetooth: wersja 5.0
  • Aktywna redukcja szumów: tak
  • Czas pracy: 4,5 godziny/19 godzin z etui
  • Złącze: Lightning
  • Waga: 5,4 gram

  Airpods Pro vs Airpods 2

  Na początek warto zaznaczyć, że choć bez problemu połączymy oba modele słuchawek z telefonami czy tabletami z Bluetooth, pełnię możliwości (np. sterowanie głosem) uzyskują one dopiero, jeżeli korzystamy ze sprzętu oznaczonego logo z jabłuszkiem.

  Pod względem jakości dźwięku bez problemu wygrywają AirPodsy Pro, podobną przewagę uzyskują także jeżeli chodzi o komfort użytkowania, ponieważ posiadają wymienne silikonowe końcówki ułatwiające dopasowanie słuchawki do kanału ucha. Nie można zapomnieć także o systemie redukcji hałasu, którego nie znajdziemy w AirPods 2. Tańszy model może jednak z kolei pochwalić się dłuższym życiem baterii oraz ceną niższą o kilkaset złotych, co ma niebagatelny wpływ na decyzję o zakupie wśród wielu konsumentów.

  Autor: Michał Kułakowski