Data modyfikacji:

Amazfit GTR 2 ujrzał światło dzienne. Nowoczesny smartwatch w klasycznej obudowie 

Smartwatch Huami Amazfit GTR 2 został oficjalnie zaprezentowany. Nowoczesne urządzenie na pierwszy rzut oka przypomina klasyczny zegarek, jednak pod obudową znalazło się kilka ciekawych rozwiązań. Sprawdź specyfikację Amazfit GTR 2.

amazfit gtr 2

Amazfit GTR 2 prezentuje się doskonale 

Dopiero co pisaliśmy o premierze opaski Amazfit Band 5, a firma Huami pokazała kolejny świetny smartwatch. Ten model jest skierowany do osób, które szukają inteligentnego zegarka jednocześnie wyposażonego w zaawansowane funkcje. Amazfit GTR 2 otrzymał duży 1,39-calowy ekran AMOLED, który jest pokryty szkłem 3D. Wysoka rozdzielczość 454 × 454 px zapewni świetną ostrość obrazu.

Koperta ze stali nierdzewnej nie tylko świetnie się prezentuje, ale również jest odporna na uszkodzenia i zarysowania. W sprzedaży pojawi się również wersja sportowa z aluminiową kopertą. Cała konstrukcja została zabezpieczona przed dostaniem wody, dlatego użytkownik może zanurzyć się z zegarkiem na głębokość nawet 50 metrów.

Całość dopełnia elegancki, skórzany pasek podkreślający elegancki styl tego modelu. Bateria w zegarku ma pojemność 471 mAh, co według producenta wystarczy nawet na 14 dni użytkowania.

Amazfit GTR 2 specyfikacja

  • ekran: 1,39 cala AMOLED 
  • rozdzielczość: 454x × 454 px 
  • koperta: aluminiowa (sport), stalowa (klasyczny) 
  • wodoodporność: 5 ATM 
  • bateria: 471 mAh 
  • czujnik BioTracker 
  • czujnik żyroskopowy, światła, ciśnienie powietrza, przyspieszenia

Amazfit GTR 2 zadba o Twoje zdrowie 

Amazfit GTR 2 otrzymał czujnik śledzenia BioTracker 2 PPG, który przez 24 godziny monitoruje tętno, a także jest w stanie wykryć migotanie przedsionków oraz arytmię. W trakcie ćwiczeń smartwatch przypomina o zbyt wysokim tętnie, a także daje wskazówki, co zrobić, aby utrzymać je na odpowiednim poziomie.

Nowością jest również technologia sprawdzania nasycenia krwi tlenem. Znany z innych modeli Huami, system oceny zdrowia PAI to zbiór informacji, tworzących ocenę zdrowia użytkownika. W ten sposób dowiesz się, jaką masz kondycję.

Monitorowanie snu pozwala na określenie, czy sen jest lekki, głęboki, a także kiedy jesteśmy w fazie REM. Zegarek ponadto monitoruje fazę oddychania i na koniec przedstawia sugestie, co można poprawić, aby sen był jeszcze lepszy.

Nie zabrakło również funkcji dodatkowych  

Funkcje sportowe obejmuję 12 trybów, natomiast wbudowany moduł GPS dostarcza szczegółowych danych na temat tempa, dystansu, a także miejsca, w którym trening był przeprowadzony. Osoby aktywne z pewnością docenią możliwości tego urządzenia.

Z poziomu zegarka możemy również zarządzać muzyką, ale również rozmawiać z bliskimi, dzięki wbudowanemu mikrofonowi.

Amazfit GTR 2: cena i dostępność 

Amazfit GTR 2 w Polsce kosztuje 1099 złotych. Nowy smartwatch wygląda świetnie i ma do zaoferowania naprawdę sporo. Producentowi udało się zachować świetny stosunek jakości do ceny.

Zdjęcie: Huami

Autor: Bartłomiej Mazurek