Data modyfikacji:

Amazfit GTS 2 Mini oficjalnie zaprezentowany! 

Amazfit GTS 2 Mini to znakomity smartwatch czerpiący rozwiązania ze znacznie droższych modeli. To, co będzie wyróżniać ten model na tle konkurencji, to 14-dniowy czas pracy na baterii, funkcje sportowe, a także kolorowy ekran AMOLED. Sprawdź pozostałe dane techniczne Amazfit GTS 2 Mini.

Amazfit GTS 2 Mini

Amazfit GTS 2 Mini: solidny smartwatch w budżetowej wersji

Kilka tygodni temu na rynku zadebiutował zegarek Amazfit GTS 2 ze znakomitymi podzespołami i zaawansowanymi funkcjami. Chińczycy do swojej oferty postanowili wprowadzić jeszcze jeden model, który będzie oferował dobry stosunek jakości do ceny.

Amazfit GTS 2 Mini dysponuje ekranem o przekątnej 1,55 cala i rozdzielczością 354 × 306 px. Aluminiowa obudowa jest wodoodporna do 50 metrów. Korpus bez paska waży zaledwie 19,5 grama, co można uznać za doskonały wynik. Amazfit GTS 2 Mini pojawi się w kolorze czarnym, zielonym oraz różowym. Użytkownik do wyboru ma ponad 50 tarcz, które mogą być personalizowane.

Amazfit GTS 2 Mini ma akumulator o pojemności 220 mAh. Producent zapewnia, że zegarek jest w stanie wytrzymać do 14 dni pracy na jednym cyklu ładowania. Przy intensywnym użytkowaniu czas ten może wynosić około 7 dni, co również jest wynikiem bardzo dobrym. Smartwatch dysponuje modułem NFC, opcją sterowania kamerą, a także muzyką z telefonu.

Amazfit GTS 2 Mini dane techniczne

  • ekran: 1,55 cala 
  • rozdzielczość: 354 × 306 px
  • ppi 301 
  • wodoodporność 5 ATM 
  • bateria: 220 mAh 
  • moduł: NFC, Bluetooth 5.0
  • czujnik geomagnetyczny, czujnik światła otoczenia

Funkcje sportowe i zdrowotne w Amazfit GTS 2 Mini nie zawodzą 

Chiński producent nie poszedł na żadne kompromisy i w nowym zegarku zastosował rozbudowane funkcje sportowe. Do dyspozycji jest ponad 70 trybów sportowych, które mają za zadanie rejestrować aktywność i dostarczać niezbędnych informacji. Czujnik odpowiadający za sprawdzanie nasycenia krwi dostarcza informacji na bieżąco. Monitorowanie tętna odbywa się przez 24 godziny.

W przypadku problemów z sercem smartwatch wyda odpowiedni komunikat. Dodatkowo Amazfit GTS 2 Mini jest w stanie wykryć migotanie przedsionków. System oceny stanu zdrowia PAI zbiera dane o naszym zdrowiu i na tej podstawie wskazuje kondycję. Informacje są zbierane również podczas ćwiczeń!

W nowym smartwatchu nie zabrakło funkcji rejestrowania czasu i długości miesiączki. Dla pań będzie to z pewnością bardzo duże udogodnienie. Pośród dostępnych funkcji znajdziemy także monitorowania głębokiego snu. Zegarek pomaga w określeniu danej fazy snu. Po przeprowadzonej analizie może on przedstawiać wskazówki, które mają pomóc użytkownikowi.

Amazfit GTS 2 Mini: ceny i dostępność 

Amazfit GTS 2 Mini będzie dostępny w cenie 699 juanów, co po przeliczeniu daje kwotę 398 złotych. To bardzo atrakcyjna cena, patrząc na to, jakie możliwości ma nowy smartwatch. Urządzenie na razie jest dostępne w Chinach, jednak mamy nadzieję, że producent wprowadzi je również na rynki zagraniczne.

Czy warto czekać na Amazfit GTS 2 Mini? 

Zdecydowanie tak! Amazfit GTS 2 Mini to bardzo dobry zegarek, który zyskał kilka ważnych funkcji. Jeżeli jednak nie chcesz czekać na premierę, to w polskich sklepach praktycznie od ręki dostaniesz smartwatch Amazfit GTS, który również zbiera bardzo dobre opinie! 

Zdjęcie: Amazfit 

Autor: Bartłomiej Mazurek