Data modyfikacji:

Amazfit GTS 2 oficjalnie. Kompaktowy smartwatch na co dzień

Najnowszy smartwatch Amazfit GTS 2 jest jednym z trzech nowo zaprezentowanych inteligentnych zegarków. Huami stworzyło bardzo kompaktowe urządzenie, które swoimi możliwościami nie będzie odbiegać w żadnym stopniu od produktów konkurencji. Sprawdź specyfikację Amazfit GTS 2!

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2: solidny i niezwykle lekki smartwatch 

Trzeba przyznać, że w ostatnich dniach Huami przygotował dla nas kilka naprawdę ciekawych nowości. Do Amazfit Band 5, Amazfit GTR 2 dołączył kolejny smartwartch, czyli Amazfit GTS 2. Ten model swoim wyglądem trochę przypomina Apple Watcha, głównie ze względu na kwadratową kopertę.

Nowy zegarek dysponuje wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,65 cala. Zdecydowanie większy obszar roboczy niż w modelu GTR 2 pozwoli na komfortowe korzystanie z zegarka. Jego mocną stroną jest rozdzielczość 348 × 442 px oraz zagęszczenie pikseli na poziomi 341 ppi. W ten sposób wyświetlane na zegarku informacje są ostre i bardzo czytelne.

Zakrzywione szkło 3D dodaje zegarkowi charakteru, natomiast korpus wykonany z aluminium jest bardzo solidny i odporny na uszkodzenia. Amazfit GTS 2 będzie dostępny w kolorze złotym, szarym oraz czarnym.

Ekran główny może być personalizowany przez użytkownika, a to za sprawą wielu tarcz przygotowanych przez producenta. Co ciekawe, spora ich część jest obsługiwana w trybie Always on Display, co oznacza, że zegarek nie potrzebuje podświetlenia do wyświetlania informacji o godzinie.

Amazfit GTS 2 specyfikacja: 

  • ekran: 1,65 cala 
  • rozdzielczość: 348 × 442 px 
  • waga: 24,7 g bez paska 
  • wodoodporność: 5 ATM 
  • bateria: 246 mAh 
  • czujnik ciśnienia, czujnik przyspieszenia, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczy, czujnik światła

Amazfit GTS 2 otrzymał bardzo dobrą baterię 

Na pokładzie nowego zegarka Amazfit GTS 2 umieszczono akumulator o pojemności 246 mAh. To pozwoli na uzyskanie 7 dni pracy bez konieczności ładowania. Patrząc na kompaktowe wymiary urządzenia i duży ekran, taki wynik jest bardzo dobry!

Pamięć wewnętrzna wynosi 3 GB, co pozwoli na przechowywanie około 500-600 utworów muzycznych. Po podłączeniu bezprzewodowych słuchawek można słuchać ulubionych piosenek bez konieczności sięgania po telefon. Dodatkowo smartwatch ma wbudowany mikrofon i głośnik. Dzięki tem jest możliwe korzystanie z asystenta głosowego, a także wykonywanie połączeń telefonicznych.

Najnowszy smartwatch będzie pełnił rolę osobistego trenera 

Huami zastosowało w modelu Amazfit GTS 2 funkcje sportowe znane z zaprezentowanych niedawno modeli. Przede wszystkim pojawiła się technologia RealBeats, która przez 24 godziny monitoruje tętno użytkownika, a także jest w stanie wykryć migotanie przedsionków czy arytmię serca. Funkcja OxygenBeats to z kolei pomiar natlenienia krwi.

Zegarek wyświetla szczegółowe informacje, które pozwalają przeanalizować dokładny stan naszego zdrowia. Funkcje zdrowotne dopełnia PAI, Personal Activity Inteligence, czyli system analizujący wszystkie zebrane dane, na podstawie których dokonywana jest ocena zdrowotna.

Amazfit GTS 2 będzie dobrym wyborem także dla osób aktywnych. Wbudowanych 12 trybów sportowych współpracuje z modułem GPS. Informacje na temat treningu można podejrzeć zarówno na ekranie zegarka, jak i smartfona w dedykowanej aplikacji.

Amazfit GTS 2: cena i dostępność 

Amazfit GTS 2 niezależnie od wersji kolorystycznej jest w Polsce dostępny w cenie 999 złotych. Użytkownicy z pewnością będą mieli trudny wybór, ponieważ w bardzo podobnej cenie jest dostępny model GTR 2. Jednak Amazfit GTS 2 będzie doskonałym wyborem dla osób poszukujących kompaktowych rozwiązań i jednocześnie dużej liczby funkcji.

Zdjęcie: Huami

Autor: Bartłomiej Mazurek