Data modyfikacji:

Apple AirPods 3. generacji zaprezentowane!

Apple AirPods trzeciej generacji to zupełnie nowe słuchawki bezprzewodowe, które wyróżnia dźwięk przestrzenny, dłuższy czas pracy na baterii, a także nieco zmienione wzornictwo. Czy nowy model powtórzy sukces pierwszej generacji?

Apple AirPods w nowej odsłonie 

Apple AirPods to słuchawki typu True Wireless, które podbiły serca użytkowników i szybko stały się sprzedażowym hitem. Trzecia już generacja tego modelu przynosi kilka bardzo ważnych zmian. Przede wszystkim udoskonalono całą konstrukcję i zmieniono jej profil. W ten sposób słuchawka jest umieszczona w uchu pod odpowiednim kątem, co pozwala na lepsze kierowanie dźwięku do ucha.

Krótsze nasady powodują, że Apple AirPods 3 są trochę mniejsze od swoich poprzedników. Mimo odchudzenia udało się zachować wszystkie dotychczasowe technologie. Nowe słuchawki są w pełni odporne na pot i wodę, dzięki klasie wodoodporności IPX4.

Amerykański producent dużo uwagi poświęcił jakości dźwięku. Nowy sterownik i wzmacniacz o wysokim zakresie dynamiki mają za zadanie dostarczyć mocny bas z czystymi wysokimi tonami. Adaptacyjna korekcja (EQ) wykorzystuje mikrofony o na bieżąco dostraja niskie i średnie częstotliwości. W ten sposób utwory brzmią zdecydowanie lepiej.

Każda słuchawka ma mikrofon pokryty siatką akustyczną, która wycisza szum wiatru podczas połączeń telefonicznych. W ten sposób możesz komfortowo rozmawiać nawet w trudnych warunkach. Zastosowany czujnik nacisku umożliwia odtwarzanie, pauzowanie, a także przełączenie piosenek. Z jego pomocą bez problemu odbierzesz jak i zakończysz połączenie.

Apple AirPods 3 specyfikacja

 • dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem ruchów głowy 
 • adaptacyjna korekcja EQ
 • przetwornik o dużej amplitudzie drgań 
 • wzmacniacz z szerokim zakresem dynamicznym 
 • dwa mikrofony kształtujące wiązkę akustyczną 
 • mikrofon skierowany do wewnątrz 
 • czujnik kontaktu ze skórą 
 • przyspieszeniomierz 
 • czujnik nacisku 
 • czip H1 
 • dotykowy panel sterujący 
 • do 6 godzin działania na jednym ładowaniu (5 godzin przy korzystaniu z dźwięku przestrzennego) 
 • do 30 godzin słuchania z etui ładującym MagSafe 

Apple AirPods 3 z długim czasem pracy na baterii

Apple AirPods 3.generacji na jednym cyklu ładowania pracują nawet 6 godzin, co jest wynikiem trochę lepszym od poprzedniego modelu. W przypadku korzystania z dźwięku przestrzennego czas ten skróci się do około 5 godzin. Jednak w zestawie znajduje się etui ładujące, które zapewni nawet 30 godzin słuchania muzyki.

Samo etui zostało nieco zmodyfikowane i teraz współpracuje z magnetycznym złączem MagSafe znanym doskonale z iPhone’ów 12 oraz iPhone’ów 13. To umożliwia szybkie ładowanie bezprzewodowe.

Co nowego pojawiło się jeszcze w AirPods 3? Inżynierowie Apple udoskonalili lokalizator, dlatego z łatwością znajdziesz zagubione słuchzwki. Czujnik kontaktu ze skórą jest w stanie odróżnić ucho od innych powierzchni, dlatego muzyka nie będzie odtwarzana w przypadkowy sposób. Całość dopełnia funkcja udostępniania dźwięku innym posiadaczom słuchawek AirPods.

Apple AirPods ceny i dostępność 

Słuchawki Apple AirPods 3 już są dostępne w sprzedaży. Nowy model został wyceniony na kwotę 949 złotych. Zamówienia będą wysyłane od 25 października. W ofercie Apple wciąż pozostają słuchawki Apple AirPods drugiej generacji, które kosztują 649 złotych. Douszne modele uzupełniają słuchawki AirPods Pro, natomiast dla miłośników słuchawek nausznych przygotowano Apple AirPods Max.

Zobacz, co pisaliśmy przed premierą Apple AirPods 3

Od wielu tygodni spekuluje się na temat debiutu słuchawek Apple AirPods 3. Amerykański producent ma intensywnie pracować nad nowymi funkcjami, a także wyglądem. Sprawdź, co wiemy przed premierą słuchawek bezprzewodowych Apple AirPods 3. Jaka będzie specyfikacja i cena?

Apple AirPods 3: słuchawki bezprzewodowe doczekają się odświeżenia 

Pierwsza oraz druga generacja Apple AirPods odniosła ogromny sukces. Użytkownicy docenili słuchawki przede wszystkim za dobrą jakość dźwięku, a także wysoki komfort użytkowania. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem pojawią się Apple AirPods 3, które mają otrzymać kilka istotnych zmian.

W marcu 2021 roku serwis Gizmochina opublikował wizualizacje nowych słuchawek. Ich wygląd przypomina droższy model AirPods Pro. Według nieoficjalnych informacji trzecia generacja miałaby być wykorzystać kilka rozwiązań z modelu Pro. Niestety, ale producent w żaden sposób nie potwierdził tych informacji, dlatego wygląd AirPodsów może się jeszcze zmienić.

Apple planuje wprowadzić kilka nowych funkcji 

Słuchawki bezprzewodowe Apple mają otrzymać zupełnie nowy czip bezprzewodowy, który przede wszystkim zapewni dłuższy czas pracy na jednym cyklu ładowania. Nie znamy na ten moment konkretnych liczb, ale każda dodatkowa minuta działania będzie dla użytkowników bardzo istotną zmianą. Dzięki nowemu czipowi słuchawki będą w stanie dużo szybciej przełączać się pomiędzy innymi urządzeniami Apple.

W kodzie systemu iOS 14.6 odnaleziono wzmianki na temat dźwięku HiFi. To może wskazywać, że amerykański producent pracuje nad wprowadzeniem jeszcze lepszej jakości dźwięku. Nie jest wykluczone, że Apple wprowadzi do Apple AirPods 3 technologię redukcji hałasów otoczenia. Funkcja po raz pierwszy pojawiła się w Apple AirPods Pro oraz AirPods Max.

Apple AirPods 3: cena i możliwa data premiery 

Początkowo Apple AirPods 3 miały zadebiutować podczas kwietniowej konferencji, podczas której zobaczyliśmy nowe komputery iMac, iPady Pro, a także lokalizator Apple AirTag. Niestety, ale podczas konferencji zabrakło wzmianki o nowych AirPods 3. Według najnowszych informacji premiera została przesunięta.

Produkcja słuchawek ma rozpocząć się w trzecim kwartale 2021 roku. Może to wskazywać na to, że Apple AirPods 3 zostaną ujawnione podczas wrześniowej konferencji, kiedy to zobaczymy również nowego iPhone’a 13.

Na temat cen AirPodsów trzeciej generacji nie wiemy zbyt wiele. Prawdopodobnie będą one kosztować tyle co poprzedni model, czyli 799 złotych w wersji z etui ładującym lub 999 złotych z bezprzewodowym etui ładującym.

Czy warto czekać na nowe Apple AirPods 3? 

Do premiery Apple AirPods 3 pozostało kilka miesięcy. Czy w takim razie warto czekać na nowy model przez tak długi czas? Wiele wskazuje na to, że nowe słuchawki bezprzewodowe zaoferują bardzo dobrą jakość dźwięku, a także dłuższy czas pracy na baterii. Jeśli jednak chcesz cieszyć się możliwościami słuchawek True Wireless już teraz, to zakup AirPods drugiej generacji będzie bardzo dobrym wyborem.

Cena Apple AirPods 2 wynosi obecnie około 600 złotych, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Za około 900 złotych kupimy już słuchawki Apple AirPods Pro, oferujące jeszcze lepszy dźwięk i zaawansowaną redukcję hałasów. Wybór jest ogromny, dlatego jeśli chcesz mieć słuchawki już teraz, to nie wahaj się i kup jeden z obecnych modeli Apple AirPods.

Zdjęcie: Apple

Autor: Bartłomiej Mazurek