Data modyfikacji:

Apple AirTags. Wszystko, co wiemy przed premierą

Apple AirTags ma być niewielkim urządzeniem, które będzie można namierzyć za pomocą modułu Bluetooth. Wszystko wskazuje na to, że trwają intensywne prace nad tą technologią. Nie jest wykluczone, że już niebawem ją zobaczymy!

apple airtags

Czym jest Apple AirTags i jak może działać ta technologia? 

Apple AirTags to niewielkie urządzenie, które będzie można przytwierdzić do rozmaitych przedmiotów. Wbudowany moduł Bluetooth miałby pozwolić na ich łatwe odnalezienie. Tego typu lokalizatory są na rynku od dawna. Apple pracuje jednak nad swoim unikalnym rozwiązaniem, które lepiej integrowałoby się z systemem iOS. Na ekranie iPhone’a, iPada czy komputera Mac moglibyśmy wyświetlać lokalizację danego przedmiotu.

Apple ma już aplikację „Lokalizator” i to w niej najprawdopodobniej moglibyśmy odszukać Apple AirTags. Apple AirTags może zostać wyposażone w baterię CR2032, którą wymienimy bez większego problemu. W kodzie iOS 14 pojawiła się z kolei wzmianka, że bateria może zostać zamontowana bez konieczności rozkręcania obudowy. 

Wygląd urządzenia wciąż pozostaje zagadką, choć w kodzie iOS13 pojawiła się wzmianka sugerująca potencjalny design. AirTags będzie małym, okrągłym urządzenie z logo producenta na środku. Niestety, ale na ten moment nie znamy szczegółowych informacji na ten temat.

Apple AirTags w praktyce 

Kod iOS 13 zdradził, jak Apple AirTags mogą działać na co dzień. W momencie, gdy zagubimy przedmiot z przytwierdzonym lokalizatorem Apple, wówczas otrzymamy powiadomienie na naszym telefonie, tablecie lub komputerze. Za pomocą dedykowanego przycisku będzie można wywołać dźwięk, co powinno pomóc w odnalezieniu zguby. Dodatkowo na ekranie urządzenia, za pomocą rozszerzonej rzeczywistości, mógłby zostać wyświetlony balon, który wskazałby miejsce, gdzie leży AirTag.

Co w przypadku, gdy AirTag nie zostanie odnaleziony w pobliżu? W takiej sytuacji urządzenie musi zostać wprowadzone w tryb zagubiony. Jeżeli inny użytkownik iPhone’a je znajdzie, to na jego ekranie pojawi się informacja o danych kontaktowych właściciela.

Apple AirTags: cena i data premiery 

Cena Apple AirTags na ten moment nie jest znana. Podobne akcesoria od producentów firm trzecich kosztują od 100 do 200 złotych i bardzo możliwe, że Apple również tak wyceni swój najnowszy produkt.

O premierze tego gadżetu mówi się już od dawna, jednak data premiery wciąż nie jest nam znana. Produkt na pewno pojawi się w sprzedaży, ponieważ Apple zgłosiło patent takiego sprzętu, a także wielokrotnie wspominało o nim w systemie iOS. Bardzo możliwe, że Apple AirTags na półkach sklepowych pojawią się już w 2021 roku!

Czy warto czekać na Apple AirTags? 

Apple AirTags z pewnością będzie gadżetem, który ułatwi codzienne życie. Kto z nas nie zgubił kluczy czy portfela w domu? Dzięki temu urządzeniu będzie można odnaleźć przedmioty dużo łatwiej. Jeżeli nie chcesz czekać na premierę Apple AirTags, to w sklepach znajdziesz wiele ciekawych i niedrogich lokalizatorów, które będą współpracować z iPhone’em. Zobacz polecane przez nas modele!

Notione Go lokalizator kluczy 

Acurel Itrack 1 


Baseus Lokalizator Bluetooth T2 


Autor: Bartłomiej Mazurek