Data modyfikacji:

iPad Air zmienił się nie do poznania. Nowy tablet zachwyca możliwościami! 

Podczas oficjalnej konferencji Apple zaprezentowało nowego iPada Air, który otrzymał zupełnie nowe wzornictwo, a także mocniejsze podzespoły. Tablet swoimi możliwościami dorównuje modelom z serii Pro. Czy warto zwrócić uwagę na nowego Aira? Sprawdź specyfikację iPada Air.

ipad air

iPad Air otrzymał znakomity ekran! 

Od wielu tygodni pojawiały się plotki wskazujące na to, że iPad Air zmieni się nie do poznania. Rzeczywiście, firma z Cupertino postanowiła znacząco przeprojektować ten model. Wyświetlacz Liquid Retina ma wielkość 10,9 cala i tym samym jest większy o 0,4 cala o poprzedniej wersji.

Jednocześnie na obudowie nie znajdziemy czytnika linii papilarnych Touch ID. Apple postanowiło umieścić go w górnym przycisku. To dobry ruch, ponieważ użytkownik może zabezpieczyć swój tablet, jednocześnie uzyskując do niego szybki dostęp. Brak Face ID pozwoliło ograniczyć nieco koszty. Rozdzielczość 2360 × 1640 px i zagęszczenie pikseli na poziomie 264 ppi to bardzo dobre wyniki.

Przedni panel wspiera szeroką gamę kolorów P3 i ma funkcję True Tone, która dostosowuje temperaturę barwową do otoczenia. Dodatkowo wyświetlacz jest w pełni laminowany, co wpływa na lepszą widoczność. Tegoroczny iPad Air współpracuje również z rysikiem Apple Pencil drugiej generacji.

Kolejną nowością jest pozbycie się złącza Lightning na rzecz przewodu USB typu C. To dobry ruch, który pozwoli na łatwiejsze podłączanie zewnętrznych urządzeń. iPad Air 2020 ma aluminiową obudowę, która waży około 460 gramów.

iPad Air specyfikacja 

  • ekran: 10,9 cala 
  • rozdzielczość: 2360 × 1640 px 
  • procesor: Apple A14 Bionic
  • pamięć wewnętrzna: 64 GB/256 GB 
  • bateria: 28,6 Wh (do 10 godzin pracy) 
  • aparat główny: 12 Mpix f/1.8 
  • aparat przedni: 7 Mpix f/2.0 

Nowy iPad Air znacząco przyspieszył dzięki procesorowi A14 Bionic 

Poprzednia generacja iPada Air była szybka, jednak umieszczenie procesora Apple A14 Bionic pozwoliło na zwiększenie wydajności o 40%. Nowa grafika jest o 30% szybsza, co z pewnością przełoży się na wygodniejsze korzystanie z takich programów jak chociażby Adobe Photoshop w wersji na iPada.

Bateria w tablecie pozwala na 10 godzin pracy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Nowy moduł Wi-Fi 6 ma zapewnić stabilniejsze i szybsze połączenie z internetem. Wersja z LTE Advanced gwarantuje o 60% szybszy internet bezprzewodowy.

Do robienia zdjęć przygotowano jedno oczko aparatu, które ma matrycę 12 Mpix i szerokokątny obiektyw ze światłem f/1.8. Z przodu zastosowano kamerę Face Time HD o rozdzielczości 7 Mpix. Jakość filmów i zdjęć z pewnością będzie bardzo dobra!

iPad Air ceny i dostępność 

Nowy iPad Air będzie dostępny w kolorze gwiezdnej szarości, srebrnym, zielonym, błękitnym oraz różowego złota. Wersja z 64 GB pamięcią i modułem WiFi kosztuje 2899 złotych. Opcja z 256 GB pamięcią wewnętrzną to koszt rzędu 3699 złotych. Wersja z mniejszą pojemnością i modułem LTE kosztuje 3499 złotych. Najbogatsza wersja z LTE i 256 GB pamięcią została wyceniona na 4299 złotych. iPady Air mają trafić do sprzedaży w pażdzierniku.

Zdjęcie: Apple

Autor: Bartłomiej Mazurek