Data modyfikacji:

Wszystko, co wiemy przed premierą iPhone’a 13

Premiera iPhone’a 13 odbędzie się najprawdopodobniej jesienią 2021 roku. Jednak już teraz wiele osób zastanawia się, jak będą wyglądać nowe urządzenia amerykańskiego producenta. Zebraliśmy wszystkie aktualne doniesienia na temat iPhone’ów 13. Sprawdź, co wiemy przed premierą.

apple iphone 13

Premiera iPhone 13 - najnowsze informacje

Jeszcze bardziej rozbudowana wersja Pro czy Pro MAX, jeszcze szybszy procesor z rodziny Apple? W tym roku wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. Nie znamy dokładnych parametrów nowego od Apple iPhone 13 ale według doniesień mają być one w pełni konkurencyjne z podzespołami zastosowanymi we flagowcach od Samsunga czy Xiaomi. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie- wkrótce więcej informacji.

Nowy ekran OLED w iPhone 13?

Ekran OLED ProMotion w Apple iPhone 13! Znajdzie się on na pokładzie wraz z podwyższoną częstotliwością odświeżania która umożliwi nam cieszyć się wspaniałą jakością ekranu w częstotliwości 120Hz lub nawet 144Hz – będzie to nie lada gratka nie tylko dla fanów Apple.

Notch w iPhone 13 - zniknie wcięcie z ekranu?

Z ostatnich doniesień wynika, że wcięcie w ekranie iPhone'a nie zniknie w modelach z 2021 - jego redesign ma nastapić w kolejnych wersjach. Notch w iPhone 13 będzie prezentował się podobnie do tego, który jest zeszłorocznych modelach.

iPhone 13 z czytnikiem lini papilarnych

Najświeższe informacje wskazują, że do nowych smartfonów od Apple'a wróci czytnik lini papilarnych. Kolejną ciekawostką, związaną z technologią umożliwiającą odblokowanie smartfona, będzie możliwość odblokowania telefonu za pomocą Apple Watcha. Według analityków z Barclays iPhone 13 będzie wysposażony zarówno w Touch ID jak i Face ID.

iPhone 13 – jakie modele zobaczymy w sprzedaży?

Jeszcze nie tak dawno na półkach sklepowych pojawił się iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Według nieoficjalnych doniesień serwisu MacRumors wynika, że w 2021 roku zobaczymy bardzo podobny zestaw modeli dla Apple iPhone 13. Tym razem zmiany mają być jedynie kosmetyczne i wzornictwo urządzeń najprawdopodobniej pozostanie bez większych zmian. Bardzo możliwe, że inżynierowie Apple skupią się na wprowadzeniu funkcji, o które od dawna proszą użytkownicy.

Przede wszystkim ekran w iPhone’ach 13 Pro może otrzymać odświeżanie 120 Hz. Dzięki temu płynność animacji będzie na jeszcze lepszym poziomie.

Zmianie może ulec również zestaw aparatów fotograficznych. Główna matryca może otrzymać rozdzielczość od 40 Mpix nawet do 64 Mpix. Zamiast trzech oczek aparatu w wersji Pro może pojawić się zestaw czterech kamer. Nie jest wykluczone, że tańsze iPhone’y 13 zamiast dwóch aparatów będą miały trzy kamery.

Obudowa iPhone’a 13 może otrzymać złącze Smart Connector obecne w iPadach. W ten sposób byłoby możliwe podłączenie dodatkowych akcesoriów, a także synchronizowanie danych bez konieczności podłączania przewodu. Od wielu miesięcy mówi się, że Apple planuje porzucenie portu Lightning na rzecz złącza USB typu C. Być może nowe modele będą wspierały ten standard.

Według najnowszych doniesień w wersji iPhone 13 Pro Max nie będzie żadnych portów! Zapowiedzią takiej decyzji mogło być już zastosowanie MagSafe, czyli układu magnesów, który umożliwia ładowanie iPhone’a za pomocą bezprzewodowej ładowarki od Apple.

iPhone 13 z jeszcze lepszą wydajnością

Specyfikacja iPhone’a 13 na ten moment pozostaje zagadką. Jednak pewnym jest, że firma z Cupertino już teraz pracuje nad nowym procesorem Apple A15, który swoją wydajnością może zdeklasować konkurencję. iPhone’y 12 wspierają sieć 5G, dlatego producent może ulepszyć moduły sieci bezprzewodowej. Według najnowszych doniesień iPhone 13 ma mieć do wyboru moduł mmWave lub sub-6, pozwalając tym samym zaoszczędzić pieniądze. W iPhone 12 zastosowano obie technologie 5G, co podniosło cenę modeli.

Pojawiły się także plotki o możliwym zastosowaniu jednocześnie Face ID oraz czytnika linii papilarnych. Pewne usprawnienia zostaną także wprowadzone w aparatach. Nowe iPhone’y 13 mają mieć poprawioną jakość zdjęć przy słabym oświetleniu oraz stabilizację obrazu przez zmniejszenie drgań aparatu.

Czy zobaczymy składanego iPhone’a?

Najnowsze doniesienia MacRumors mówią, że Apple wysłało pierwsze prototypy składanych telefonów do firmy Foxconn. To może oznaczać, że w 2021 roku w sprzedaży pojawią się składane iPhone’y, będące konkurencją chociażby dla Samsunga Galaxy Fold 2. Economy Daily News twierdzi z kolei, że do produkcji zostaną użyte panele OLED lub Micro-OLED. Urządzenie miałoby być wykonane ze stali. Niestety, ale nie mamy więcej informacji na jego temat.

Apple iPhone 13. Kiedy premiera?

Premiera najnowszych telefonów Apple prawdopodobnie odbędzie się jesienią 2021 roku. iPhone 12 debiutował z opóźnieniem związanym z pandemią koronawirusa. W wypadku nowego modelu możemy się spodziewać, że Apple będzie chciało powrócić do wrześniowych premier.

Czy warto czekać na iPhone’a 13?

Premiera iPhone’a 13 odbędzie się najprawdopodobniej na przełomie września i października 2021 roku. Tym samym do oficjalnej prezentacji pozostało kilka miesięcy. Czy warto czekać na nowe telefony Apple?

Wprowadzone na rynek iPhone’y 12 mają świetne wyposażenie i nowoczesny wygląd. Dla zdecydowanej większości użytkowników ich specyfikacja będzie wystarczająca. Dodatkowo, smartfony mają moduł sieci 5G, dlatego będzie można wykorzystać szybki internet do codziennego użytkowania. W sklepach znajdziemy również udaną serię iPhone’ów 11 oraz 11 Pro. Te modele są obecnie dużo tańsze, dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco

Autor: Bartłomiej Mazurek