Data publikacji:

Apple Watch 40 czy 44 mm? Czym się różnią? 

Inteligentne zegarki Apple Watch występują w dwóch wersjach z kopertą 40 mm i 44 mm. Podpowiadamy, czym dokładnie różnią się smartwatche, a także która wersja będzie dla Ciebie lepszym wyborem. Sprawdź nasze porównanie! 
Apple Watch 40 czy 44

Apple Watch 40 mm i 44 mm – największe różnice 

Apple Watch w wersji 40 mm jest wyposażony w mniejszą kopertę o rozmiarach 40 × 34 × 10,4 mm. Ekran w tym modelu ma rozmiar 1,57 cala i rozdzielczość 394 × 324 px. Dla porównania Apple Watch 44 mm ma rozmiary 44 × 38 × 10,4 mm. Wyświetlacz w tym modelu ma rozmiar 1,78 cala i rozdzielczość 448 × 368 px. Wielkość koperty ma również wpływ na pojemność akumulatora. Apple Watch 6 w wersji 40 mm ma baterię 265,9 mAh, natomiast wersja 44 mm ma ogniwo o pojemności 303,8 mAh. Czy takie różnice mają znaczący wpływ na czas pracy? Raczej nie, różnice pomiędzy akumulatorami są na tyle niewielkie, że w codziennym użytkowaniu nie powinno być to w ogóle zauważalne. 

Jaki Apple Watch wybrać – 40 mm czy 44 mm? 

Pytanie, jaki Apple Watch wybrać, pojawia się bardzo często. Mniejsza wersja 40 mm przez wiele osób jest uznawana za idealną dla kobiet. Na mniejszym nadgarstku zegarek będzie leżał zdecydowanie lepiej, a przede wszystkim nie będzie obciążeniem podczas codziennego użytkowania. Apple Watch w wersji 44 mm to bardzo dobry wybór dla panów, którzy preferują większe rozmiary kopert. 
Oczywiście wszystko zależy od upodobań użytkownika i nic nie stoi na przeszkodzie, aby panie wybrały Apple Watcha 44 mm, a panowie 40 mm. Oprócz baterii specyfikacja zegarków nie różni się w ogóle, dlatego nie ma obaw, że któryś z zegarków będzie oferował mniej funkcji. 

Jaki model Apple Watch jest najlepszy? 

Wybór rozmiaru to jedno, pozostaje jeszcze kwestia konkretnego modelu. W ostatnich latach na rynku pojawiło się kilka ciekawych modeli, którymi warto się zainteresować. Wersje 40 mm i 44 mm są dostępne w następujących generacjach: 

Apple Watch 4 

Najstarsza generacja Apple Watch dostępna w wersji z kopertą 40 i 44 mm. Ten model jako pierwszy wprowadził czujnik EKG, a także kilka dodatkowych funkcji zdrowotnych. Procesor Apple S4 w codziennym użytkowaniu sprawdzał się całkiem nieźle. Zegarek otrzyma aktualizację do watchOS 8, dlatego nadal jest to bardzo dobry wybór w przystępnej cenie. 

Apple Watch 5 

Piąta generacja nie różni się znacząco od poprzedniej. Główną zmianą jest pojawienie się funkcji Always on Display, która umożliwia wyświetlanie tarczy zegarka przez cały czas. Ponadto zwiększono pamięć wewnętrzną do 32 GB i zastosowano nieco większy akumulator, który ma pojemność 296 mAh. 

Apple Watch 6 

W szóstej generacji zegarka Apple Watch nie znajdziemy przełomowych rozwiązań. W dużej mierze jest to niemal taki sam zegarek, jak model z numerem 5. Do największych różnic należy zaliczyć 2,5-krotnie wyższą jasność w trybie Always on Display, nowy procesor S6 i czip U1. Ponadto urządzenie ma możliwość sprawdzenia poziomu natlenienia krwi. Na tle pozostałych smartwatchy Apple ten zegarek pracuje zdecydowanie dłużej na baterii. Najprawdopodobniej będzie on dłużej wspierany niż seria 4 oraz 5. To główne argumenty opowiadające się za jego zakupem. 

Apple Watch SE 

W ofercie Apple mamy jeszcze wersję SE, która jest budżetową propozycją. Jakość wykonania, ekran a także pojemność baterii są zbliżone do Apple Watch 4. Nie mamy tutaj funkcji EKG, a także Always on Display, ale dla mniej wymagających użytkowników nie powinno być to przeszkodą. 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.