Data modyfikacji:

Apple Watch 6. Jakie nowości pojawią się w smartwatchu?

Apple Watch 6 to nowy smartwatch amerykańskiego producenta, który doczeka się kilku usprawnień. Producent ma skupić się przede wszystkim na funkcjach zdrowotnych. Czego jeszcze możemy spodziewać się po nowym smartwatchu? Sprawdź specyfikację Apple Watch 6.

apple watch 6

Apple Watch 6. Jak będzie wyglądał nowy zegarek Apple? 

Plotki na temat zegarka Apple Watch 6 pojawiają się od co najmniej kilku tygodni. Już 15 września firma z Cupertino zorganizuje konferencję, na której pokazane zostaną nowe urządzenia. Jedna z premier ma dotyczyć właśnie smartwatcha Apple Watch szóstej generacji.

Wiele wskazuje na to, że nowe modele zachowają wzornictwo znane z tych oznaczonych cyfrą pięć. To oznacza, że najprawdopodobniej pojawią się dwie wersje z kopertą 40 mm i 44 mm. Mniejszy Apple Watch 6 będzie miał ekran o przekątnej 1,57 cala, natomiast większy 1,78 cala. Smartwatch będzie miał ulepszoną wodoodporną obudowę. To pozwoli na korzystanie z zegarka w praktycznie każdych warunkach.

Apple Watch 6 będzie oferował rozmaite funkcje sportowe, a także pomiar tętna. Według plotek smartwatch ma mieć również system wykrywający poziom natlenienia krwi. Z takich rozwiązań korzysta już konkurencja, dlatego bardzo możliwe, że Apple również pójdzie tą drogą.

Co ciekawe, amerykański producent ma pracować również nad systemem, który pozwoli na ocenę zdrowia psychicznego. Zegarek mógłby wykryć ataki paniki, a także wysoki poziom stresu. Zestaw gotowych ćwiczeń przygotowany przez producenta miałby pomóc użytkownikowi w wyciszeniu się.

Apple Watch 6 40 mm specyfikacja

 • ekran: 1,57 cala 
 • rozdzielczość: 394 × 324 px 
 • pamięć wewnętrzna: 32 GB 
 • procesor Apple S5 lub S6 
 • bateria: 296 mAh 
 • system operacyjny: watchOS 

Apple Watch 6 44 mm specyfikacja

 • ekran: 1,57 cala 
 • rozdzielczość: 394 × 324 px 
 • pamięć wewnętrzna: 32 GB 
 • procesor Apple S5 lub S6 
 • bateria: 303,8 mAh 
 • system operacyjny: watchOS 

Apple Watch 6 z lepszą baterią 

W sieci pojawiły się informacje mówiące o tym, że Apple Watch 6 ma otrzymać pojemniejszą baterię. Mniejsza wersja prawdopodobnie będzie dysponowała akumulatorem 296 mAh, natomiast większa otrzyma ogniwo o pojemności 303,8 mAh. Tym samym czas pracy na jednym cyklu ładowania powinien się trochę wydłużyć. W zegarku Apple Watch 5 producent podawał informację o 18 godzinach pracy.

Zastosowane podzespoły wciąż pozostają zagadką. Bardzo możliwe, że Apple zastosuje nowy, szybszy procesor Apple S6. Te informacje na ten moment nie są jednak w żaden sposób potwierdzone.

Oprócz Apple Watcha 6 może pojawić się jeszcze jeden model! 

Według pogłosek podczas konferencji 15 września mamy zobaczyć również następcę Apple Watcha Serii 3. Smartwatch w budżetowym wydaniu mógłby zostać pozbawiony kilku funkcji, takich jak chociażby EKG. Apple podobny ruch wykonało podczas prezentacji iPhone’a SE 2020. Smartfon przypominający iPhone’a 8 zyskuje na popularności z każdym miesiącem.

Apple Watch 6: ceny i dostępność 

Apple Watch 6 zadebiutuje najprawdopodobniej 15 września podczas oficjalnej konferencji. Na ten moment nie znamy ceny urządzenia, jednak powinna ona być mniej więcej podobna do kwoty, jaką trzeba zapłacić za Apple Watcha 5. Przypomnijmy, że wersja 40 mm kosztuje aktualnie 1999 złotych, natomiast większy model 44 mm jest o około 100 złotych droższy.

Wszystkie informacje na temat zegarków nowej generacji poznamy już 15 września.

Autor: Bartłomiej Mazurek