Data publikacji:

Apple Watch 6 vs SE. Który model wybrać?

Apple Watch nie traci na popularności! Inteligentny zegarek od marki odpowiedzialnej także za iPhone'a został doceniony przez użytkowników za swój design, funkcjonalność i możliwość sparowania ze smartfonem tego samego producenta. Nic więc dziwnego, że Apple nie zwalnia tempa i nieustannie wypuszcza modele nowszej generacji. Jaki smartwatch wybrać? Dziś pod lupę bierzemy Apple Watch 6 vs SE. Sprawdź, który z nich będzie zakupowym strzałem w dziesiątkę!
płacenie smartfonem

Apple Watch 6 vs Apple Watch SE – bierzemy pod lupę ich wygląd

Zarówno Apple Watch 6, jak i SE zadebiutował w sprzedaży w 2020 roku. Jeśli więc głównym kryterium wyboru miała być data premiery, bo w końcu lepiej kupić nowszy model, to w tym przypadku nie będzie ono pomocne. Sprawdźmy zatem wygląd obu propozycji. Który model wypada lepiej – Apple Watch 6 czy SE?
Apple Watch 6:
  • ma cały czas włączony ekran, przez co możesz sprawdzać wyświetlacz bez konieczności odblokowywania,
  • jest cieńszy i lżejszy od modelu SE.
Apple Watch SE:
  • może pochwalić się odpornym na uszkodzenia szkłem,
  • jest grubszy o 0,34 cm od modelu 6. generacji, a co za tym idzie – odrobinę cięższy.
W przypadku pozostałych parametrów związanych z designem – wysokości i szerokości, gęstości pikseli, rozdzielczości ekranu, wymiennego paska, odporności na pot, kurz i wodę oraz typu wyświetlacza – nie ma żadnych różnic między Apple Watch 6 i Apple Watch SE.

Apple Watch 6 vs SE – czy różnią się baterią?

A jak wygląda pojedynek Apple Watch 6 vs SE w kwestii baterii? Można uznać go za remis. Oba modele mają taki sam czas ładowania, który wynosi 2,5 godziny, mogą być ładowane bezprzewodowo i zostały wyposażone we wskaźnik naładowania poziomu baterii. Czas pracy pomiędzy koniecznością podłączenia do zasilania w obu przypadkach wynosi około 0,75 dnia, czyli 18 godzin.
Co ciekawe, niektórzy użytkownicy zaobserwowali, że po samodzielnej konfiguracji i rezygnacji z niektórych rzeczy (wyłączeniu aplikacji) Apple Watch może działać jeszcze dłużej na jednym ładowaniu.

Funkcjonalność w Apple Watch 6 vs SE – który model wypada lepiej?

Czas na sprawdzenie funkcjonalności. Kto zostanie zwycięzcą w tej kategorii w pojedynku Apple Watch 6 vs Apple Watch SE? Poniżej przygotowaliśmy listę najważniejszych różnic pomiędzy dwoma popularnymi modelami.
Apple Watch 6: 
  • może monitorować poziom utlenienia krwi,
  • ma funkcję monitorowania spożycia wody,
  • obsługuje system Galileo,
  • ma technologię EKG,
  • został wyposażony w wydajny procesor Apple S6.
Apple Watch SE:
  • ma wbudowany inteligentny alarm.
Zarówno Apple Watch 6, jak i SE ma GPS, monitor pracy serca, czujnik kadencji, krokomierz, raporty aktywności i tryb multi-sport. Są również wyposażone w standardowe dodatki – Wi-Fi, bezprzewodową synchronizację, NFC, komendy głosowe czy funkcję wyświetlania powiadomień z telefonu.

Apple Watch 6 vs Apple Watch SE – cena

Nie możemy zapomnieć o najważniejszej kwestii, która często jest decydująca wśród osób zastanawiających się, czy lepiej kupić Apple Watch 6, czy może SE. Jest nią, oczywiście, cena! Jak się okazuje – model 6. generacji jest droższy, zazwyczaj o około 600 zł.

Który model wybrać – Apple Watch 6 czy SE? Podsumowanie

Czas na podsumowanie. Kto wygrał w pojedynku Apple Watch 6 vs SE? Tak naprawdę nie ma zwycięzcy, ponieważ dwa modele są do siebie łudząco podobne. Jedyne różnice są w grubości i ciężkości, jednak nie są one na tyle duże, aby decydowały o zakupie.
A co z funkcjami? Apple Watch 6 może pochwalić się niegasnącym wyświetlaczem, który z pewnością jest udogodnieniem i kilkoma innymi dodatkami – EKG czy monitorowaniem spożycia wody. Jeśli jednak wiesz, że nie będziesz z nich korzystać, to nie ma sensu dopłacać ponad 500 złotych.
Zdjęcie: Envato Elements