Data modyfikacji:

Apple Watch Series 7. Kiedy premiera nowego smartwatcha?

Apple Watch Series 7 to smartwatch, na którego czeka ogromna rzesza miłośników marki z logo nadgryzionego jabłka. Siódma generacja powinna otrzymać kilka usprawnień, które wpłyną na większy komfort użytkowania. Sprawdź, jakie informacje na temat zegarka udało nam się już zebrać. Co wiemy o Apple Watch 7 przed premierą?

apple watch 7

Premiera Apple Watch 7- najnowsze informacje

Tej jesieni firma Apple przedstawi nam swój najnowszy smartwach. Wszystkie dotychczasowe informacje wskazują na, to że będziemy mieli do czynienia z prawdziwym przełomem. Do samej premiery Apple Watch 7 pozostało jeszcze kilka miesięcy, mimo to już wiemy, że najnowszy smartwatch Appla zaskoczy nas niejedną nowinką technologiczną. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie - wkrótce więcej informacji.

Touch ID w Apple Watch 7

Pożądaną przez wielu nowością będzie implementacja Touch Id w Apple Watch 7. Wszystkie doniesienia zgodnie potwierdzają, że na pokładzie nowego smartwatcha od Appla znajdzie się czytnik linii papilarnych, dzięki czemu będziemy mieli możliwość odblokowywania zegarka za pomocą odcisku palca. Sam czytnik ma znajdować się na głównym ekranie smartwatcha Apple Watch Series 7.

Apple Watch Series 7 dedykowany diabetykom?

Dodatkowe funkcje w inteligentynch zegarkach takie jak czujnik SpO2, czy EKG to już powoli standard. Najnowsze nowinki sugerują, że firma Apple w 7 generacji swoich smartwatchy zastosuje technologię umożliwiającą badanie cukru bez konieczności bolesnego nakłówania skóry. Funkcja Glukometru w Apple Watch 7 ma być oparta na sensorze optycznym.

Nowe funkcje zdrowotne Apple Watch Series 7

Informacje jakie krążą w mediach społecznościowych mówią o nowatorskim systemie pomiaru ciśnienia krwi. Apple Watch 7 dzięki tej funkcji będzie miał możliwość monitorowania zdrowia psychicznego – wykrywać niepokojącą częstotliwość podwyższonego tętna w stanie spoczynku, które może być oznaką podwyższonego stresu oraz napadów paniki czy lęku.

Przewidywania dotyczące Apple Watch 7

Do premiery Apple Watch Series 7 pozostało co najmniej kilka miesięcy, dlatego ilość informacji na temat nowego zegarka jest jeszcze bardzo skromna. Według najnowszych doniesień jego premiera najprawdopodobniej odbędzie się podczas wrześniowej konferencji Apple, gdzie pokazany zostanie również iPhone 13.

Znany analityk Min-Chi Kuo przewiduje, że w 2021 roku nastąpi gruntowne odświeżenie wzornictwa Apple Watcha. Nie wiadomo, co dokładnie kryje się za tymi słowami, ale wielu użytkowników chciałoby zobaczyć cieńszą obudowę. Być może Apple postanowi ujednolicić wygląd swoich urządzeń i pokaże nieco bardziej kanciastą obudowę tak, jak ma to miejsce w iPadzie Air czy iPhonie 12. Plotki mówią nawet o tym, że tarcza w Apple Watch 7 z kwadratowej stanie się okrągła, ale do tego trzeba podchodzić z dużą rezerwą.

Mówi się, że Apple Watch Series 7 może być wyposażony w czytnik linii papilarnych. Nie jest jednak sprecyzowane, czy pojawi się on pod ekranem czy zostanie schowany w niewielkiej koronce Digital Crown. Taki ruch z pewnością wpłynąłby na jeszcze większe bezpieczeństwo użytkownika.

Zamiast wyświetlacza OLED w Apple Watch 7 możemy zobaczyć wyświetlacz Mini-LED lub Micro-LED. Od dawna mówi się, że Apple planuje zmianę w tym kierunku, głównie ze względu na mniejsze zużycie energii i możliwość zastosowania cieńszej obudowy.

Nowości powinny znaleźć się również w funkcjach zdrowotnych. Bardzo możliwe, że Apple wprowadzi system pomiaru poziomu cukru we krwi. Dodatkowo na pokładzie Apple Watch 7 może znaleźć się system do pomiaru zdrowia psychicznego. W wielu smartwatchach znajduje się już system pomiaru poziomu stresu, dlatego wprowadzenie tego rozwiązania wydaje się prawdopodobnym posunięciem.

Czy warto będzie kupić Apple Watch 7?

Niestety, ale na temat Apple Watch 7 wciąż wiemy bardzo niewiele. Z pewnością więcej informacji trafi do sieci na 3-4 miesiące przed jego premierą. Na ten moment nie możemy być pewni żadnej z omówionych funkcji.

Czy w takim razie warto czekać na nowy model? Według naszej oceny zakup smartwatcha Apple już teraz jest bardzo dobrym pomysłem. Apple Watch 6 jest dostępny w rozmiarze 40 mm i 44 mm. Wśród znakomitych funkcji tego modelu trzeba wymienić zaawansowany pomiar tętna, a także EKG. System pomiaru poziomu tlenu we krwi na bieżąco sprawdza, w jakiej kondycji jest nasz organizm. W pełni obudowa wodoodporna doskonale sprawdza się podczas pływania czy intensywnych aktywności.

Jeśli masz ograniczony budżet, to znakomitym wyborem będzie Apple Watch SE, który ma nieco mniej funkcji, ale jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Swoim wyglądem zegarek nie różni się od Apple Watch 5 czy Apple Watch 6. Współpraca z Siri, pomiar tętna i szereg funkcji sportowych to największe zalety tego modelu. Nie musisz czekać na premierę Apple Watch 7, aby cieszyć się świetnymi funkcjami i nowoczesnym wyglądem.

Autor: Bartłomiej Mazurek