Data modyfikacji:

Apple Watch 7 oficjalnie. Smartwatch zachwyca nowym ekranem! 

Smartwatch Apple Watch Series 7 oficjalnie ujrzał światło dzienne. W nowym modelu firma z Cupertino dużo uwagi poświęciła nowemu, większemu wyświetlaczowi, który teraz oferuje znacznie większe możliwości! Zegarek Apple zyskał także bardzo przydatną funkcję, która bez wątpienia sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

apple watch series 7

Apple Watch Series 7 wygląda lepiej niż kiedykolwiek! 

Jednym z głównych punktów konferencji Apple, która odbyła się 14 września, była prezentacja zegarka Apple Watch Series 7. Urządzenie otrzymało zupełnie nowy ekran, który ma o 40% węższe ramki i jednocześnie jest o 20% większy od wyświetlaczy w poprzednich modelach. Względem zegarka Apple Watch Series 3 powierzchnia robocza powiększyła się aż o 50%!

Większy ekran to większe możliwości, dlatego inżynierowie Apple zmodyfikowali interfejs i zastosowali większe przyciski, a także czcionki. Ponadto smartwatch ma pełnowymiarową klawiaturę QWERTY, która znacznie ułatwia korzystanie. Dzięki wykorzystaniu uczenia maszynowego podczas wpisywania tekstu na bieżąco otrzymujemy wskazówki dotyczące wpisywanych słów. Pisanie na zegarku nigdy nie było prostsze!&

Przeczytaj także informacje na temat iPhone’a 13:

Zakrzywione szkło na krawędziach sprawia wrażenie, jakby ekran stanowił jedną całość z resztą obudowy. Koperta została zabezpieczona przed pyłem zgodnie z certyfikatem IPX. Użytkownicy mogą zanurzyć się z zegarkiem na maksymalną głębokość 50 metrów. Szkło Apple Watcha 7 jest dwukrotnie grubsze niż w poprzednim modelu. To sprawia, że smartwatch jest mniej podatny na uszkodzenia.

Nowe urządzenie będzie dostępne w pięciu wersjach kolorystycznych - zielonej, niebieskiej, czerwonej (PRODUCT (RED)). W tym roku pojawi się również kolor księżycowej poświaty oraz północny. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Apple Watch Series 7 ma znakomitą baterię pozwalającą na 18 godzin pracy. Technologia szybkiego ładowania jest o 33% wydajniejsza. W około 45 minut zapewnimy nawet 80% naładowanego akumulatora.

Apple Watch Series 7 cały czas dba o zdrowie 

W Apple Watch Series 7 nie zapomniano o funkcjach zdrowotnych. Urządzenie ma wbudowany czujnik tętna, natlenienia krwi oraz EKG. Bardzo dobrze wypada asystent snu, który cały czas monitoruje Twoje zachowania i w ten sposób dostarcza wiarygodnych danych wraz z niezbędnymi wskazówkami.

Oczywiście Apple nie zrezygnowało z modułu GPS i funkcji wykrywania upadków. Te funkcje znamy z poprzednich modeli zegarków Apple, dlatego cieszy fakt, że producent nie zdecydował się porzucić żadnej z nich. Osoby aktywne uprawiające rozmaite sporty nie będą rozczarowane. Wskazówki, plany treningowe, a także zaawansowane pomiary gwarantują wiarygodne informacje, które na pewno przydadzą się podczas treningów.

Apple Watch Series 7: cena i dostępność

Apple Watch Series 7 ma być dostępny jesienią, jednak Apple nie podało żadnej konkretnej daty. Cena urządzenia ma zaczynać się od 399 dolarów. W Polsce prawdopodobnie ceny będą zaczynać się od 1899 złotych. Te informacje nie są w żaden sposób potwierdzone, dlatego czekamy na oficjalny komunikat ze strony Apple.

Zobacz co pisaliśmy o Apple Watch 7 przed jego premierą

Apple Watch Series 7 to smartwatch, na którego czeka ogromna rzesza miłośników marki z logo nadgryzionego jabłka. Siódma generacja powinna otrzymać kilka usprawnień, które wpłyną na większy komfort użytkowania. Sprawdź, jakie informacje na temat zegarka udało nam się już zebrać. Co wiemy o Apple Watch 7 przed premierą?

apple watch 7

Premiera Apple Watch 7- najnowsze informacje

Tej jesieni firma Apple przedstawi nam swój najnowszy smartwach. Wszystkie dotychczasowe informacje wskazują na, to że będziemy mieli do czynienia z prawdziwym przełomem. Do samej premiery Apple Watch 7 pozostało jeszcze kilka miesięcy, mimo to już wiemy, że najnowszy smartwatch Appla zaskoczy nas niejedną nowinką technologiczną. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie - wkrótce więcej informacji.

Touch ID w Apple Watch 7

Pożądaną przez wielu nowością będzie implementacja Touch Id w Apple Watch 7. Wszystkie doniesienia zgodnie potwierdzają, że na pokładzie nowego smartwatcha od Appla znajdzie się czytnik linii papilarnych, dzięki czemu będziemy mieli możliwość odblokowywania zegarka za pomocą odcisku palca. Sam czytnik ma znajdować się na głównym ekranie smartwatcha Apple Watch Series 7.

Apple Watch Series 7 dedykowany diabetykom?

Dodatkowe funkcje w inteligentynch zegarkach takie jak czujnik SpO2, czy EKG to już powoli standard. Najnowsze nowinki sugerują, że firma Apple w 7 generacji swoich smartwatchy zastosuje technologię umożliwiającą badanie cukru bez konieczności bolesnego nakłówania skóry. Funkcja Glukometru w Apple Watch 7 ma być oparta na sensorze optycznym.

Nowe funkcje zdrowotne Apple Watch Series 7

Informacje jakie krążą w mediach społecznościowych mówią o nowatorskim systemie pomiaru ciśnienia krwi. Apple Watch 7 dzięki tej funkcji będzie miał możliwość monitorowania zdrowia psychicznego – wykrywać niepokojącą częstotliwość podwyższonego tętna w stanie spoczynku, które może być oznaką podwyższonego stresu oraz napadów paniki czy lęku.

Przewidywania dotyczące Apple Watch 7

Do premiery Apple Watch Series 7 pozostało co najmniej kilka miesięcy, dlatego ilość informacji na temat nowego zegarka jest jeszcze bardzo skromna. Według najnowszych doniesień jego premiera najprawdopodobniej odbędzie się podczas wrześniowej konferencji Apple, gdzie pokazany zostanie również iPhone 13.

Znany analityk Min-Chi Kuo przewiduje, że w 2021 roku nastąpi gruntowne odświeżenie wzornictwa Apple Watcha. Nie wiadomo, co dokładnie kryje się za tymi słowami, ale wielu użytkowników chciałoby zobaczyć cieńszą obudowę. Być może Apple postanowi ujednolicić wygląd swoich urządzeń i pokaże nieco bardziej kanciastą obudowę tak, jak ma to miejsce w iPadzie Air czy iPhonie 12. Plotki mówią nawet o tym, że tarcza w Apple Watch 7 z kwadratowej stanie się okrągła, ale do tego trzeba podchodzić z dużą rezerwą.

Mówi się, że Apple Watch Series 7 może być wyposażony w czytnik linii papilarnych. Nie jest jednak sprecyzowane, czy pojawi się on pod ekranem czy zostanie schowany w niewielkiej koronce Digital Crown. Taki ruch z pewnością wpłynąłby na jeszcze większe bezpieczeństwo użytkownika.

Zamiast wyświetlacza OLED w Apple Watch 7 możemy zobaczyć wyświetlacz Mini-LED lub Micro-LED. Od dawna mówi się, że Apple planuje zmianę w tym kierunku, głównie ze względu na mniejsze zużycie energii i możliwość zastosowania cieńszej obudowy.

Nowości powinny znaleźć się również w funkcjach zdrowotnych. Bardzo możliwe, że Apple wprowadzi system pomiaru poziomu cukru we krwi. Dodatkowo na pokładzie Apple Watch 7 może znaleźć się system do pomiaru zdrowia psychicznego. W wielu smartwatchach znajduje się już system pomiaru poziomu stresu, dlatego wprowadzenie tego rozwiązania wydaje się prawdopodobnym posunięciem.

Czy warto będzie kupić Apple Watch 7?

Niestety, ale na temat Apple Watch 7 wciąż wiemy bardzo niewiele. Z pewnością więcej informacji trafi do sieci na 3-4 miesiące przed jego premierą. Na ten moment nie możemy być pewni żadnej z omówionych funkcji.

Czy w takim razie warto czekać na nowy model? Według naszej oceny zakup smartwatcha Apple już teraz jest bardzo dobrym pomysłem. Apple Watch 6 jest dostępny w rozmiarze 40 mm i 44 mm. Wśród znakomitych funkcji tego modelu trzeba wymienić zaawansowany pomiar tętna, a także EKG. System pomiaru poziomu tlenu we krwi na bieżąco sprawdza, w jakiej kondycji jest nasz organizm. W pełni obudowa wodoodporna doskonale sprawdza się podczas pływania czy intensywnych aktywności.

Jeśli masz ograniczony budżet, to znakomitym wyborem będzie Apple Watch SE, który ma nieco mniej funkcji, ale jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Swoim wyglądem zegarek nie różni się od Apple Watch 5 czy Apple Watch 6. Współpraca z Siri, pomiar tętna i szereg funkcji sportowych to największe zalety tego modelu. Nie musisz czekać na premierę Apple Watch 7, aby cieszyć się świetnymi funkcjami i nowoczesnym wyglądem.

Autor: Bartłomiej Mazurek