Data publikacji:

Różnice i podobieństwa między Apple Watch 7 a SE

Chcesz zafundować sobie Apple Watch, ale nie wiesz, który model wybrać? Przychodzimy z pomocą! Aktualnie użytkownicy najchętniej kupują inteligentne zegarki 7. generacji lub SE. I to właśnie te dwie propozycje bierzemy dziś pod lupę, sprawdzając, który z nich będzie lepszym wyborem – Apple Watch 7 czy SE. Poznaj ich różnice i podobieństwa przed podjęciem decyzji o zakupie. Zaczynamy!
smartwatch

Apple Watch 7 vs Apple Watch SE – cena

Zacznijmy od najważniejszego. Który model jest tańszy – Apple Watch 7 czy SE? W niższej cenie możesz zafundować sobie drugą propozycję. Powodem jest między innymi data premiery – inteligentny zegarek SE zadebiutował na rynku już w 2020 roku. Aktualnie, w 2022 roku czekamy na kolejną odsłonę tej serii, tym razem 3. generację, która ma być też droższa od swoich poprzednich odpowiedników.

Apple Watch 7 vs Apple Watch SE – specyfikacja techniczna

Poniżej bierzemy pod lupę specyfikację techniczną popularnych odsłon inteligentnych zegarków. Pod jakim względem są do siebie podobne? Zarówno Apple Watch 7, jak i SE mogą pochwalić się wyświetlaczem Retina OLED LTPO, GPS lub GPS + Cellular, optycznym czujnikiem tętna, wodoodpornością na poziomie WR50, LTE, Bluetooth, głośnikiem, mikrofonem oraz pojemnością 32 GB.
A jak to wygląda w przypadku różnic? Który model wypada lepiej – Apple Watch 7 czy SE? Sprawdźmy!
  • Apple Watch 7: jest dostępny w wersji z obudową z aluminium lub stali nierdzewnej oraz większej liczbie wariantów kolorystycznych. Ma tryb Always On Display i wyświetlacz ze szkła szafirowego lub Ion-X. W środku znajdziesz układ Apple SiP S7, ma funkcję EKG oraz czujnik natlenienia krwi i pracy serca.
  • Apple Watch SE: możesz kupić go wyłącznie z obudową aluminiową i w trzech kolorach. Ma wyświetlacz ze szkła Ion-X i układ Apple SiP S5.
Apple Watch 7 ma także większą kopertę – 45 lub 41 mm, podczas gdy w modelach SE rozmiar wynosi 44 lub 44 mm. Nowszy smartwatch może również pochwalić się powierzchnią ekranu większą o 20% w porównaniu do Apple Watch SE.
Jak widzisz – pod względem specyfikacji technicznej w pojedynku Apple Watch 7 vs Apple Watch SE wygrywa pierwszy model.

Co wybrać – Apple Watch 7 czy SE? Sprawdzamy baterię i ładowanie

Jeśli zależy ci na jak najdłuższym czasie działania baterii, to oba modele mogą pochwalić się aż 18-godzinną pracą na jednym ładowaniu. Różnicę można jednak zauważyć w momencie podłączenia inteligentnego zegarka do zasilania. Jak się okazuje – Apple Watch 7 został wyposażony z funkcję szybszego ładowania, dzięki czemu trwa ono 33% krócej.
Apple Watch 7 vs Apple Watch SE – jak wypadają pod względem funkcjonalności?
Który model może pochwalić się dodatkiem większej liczby funkcji – Apple Watch 7 czy SE? Zdecydowanie pierwszy smartwatch. Najnowsza propozycja marki Apple jest wyposażona w:
  • aplikację EKG (czujnik pracy serca wykorzystujący impulsy elektryczne),
  • pomiar tlenu we krwi (czujnik natlenienia krwi),
  • optyczny czujnik tętna trzeciej generacji (w Apple Watch SE wykorzystano czujnik drugiej generacji).
Oprócz tego lista pozostałych funkcji jest identyczna. Zarówno w Apple Watch 7, jak i SE znajdziesz wykrywanie upadku, monitorowanie poziomu hałasu, powiadomienia o zbyt wysokim lub niskim tętnie i arytmii, GPS, stale aktywny wysokościomierz, głośnik czy mikrofon.

Który Apple Watch wybrać – 7 czy SE? Podsumowanie

Pod względem funkcjonalności z niewielką przewagą wygrywa Apple Watch 7. Czy oznacza to, że model SE nie jest wart swojej ceny? Zdecydowanie nie. Różnice są niewielkie – brak wyświetlacza Always on Display, aplikacji EKG i funkcji pomiaru tlenu we krwi nie są niezbędne dla wielu użytkowników, a tym samym nie warto wydawać na nie dodatkowych pieniędzy.
Wyjątkiem jest sytuacja, w której zależy ci na trwałej i wytrzymałej obudowie ze stali szlachetnej, szybszym ładowaniu albo większym ekranie. W takim przypadku jedynym słusznym (i dostępnym) wyborem jest Apple Watch 7.
Zdjęcie: twenty20photos / Envato Elements