Data publikacji:

Czy warto kupić Apple Watch Cellular? 

Apple Watch w wersji Cellular oferuje dostęp do sieci komórkowej, co znacznie zwiększa możliwości urządzenia. W naszym artykule dowiesz się czym jest dokładnie Cellular w Apple Watchu i jak go skonfigurować. 
czy warto kupić apple watch cellular

Apple Watch Cellular - co to oznacza? 

Wybierając zegarek Apple Watch można natknąć się na oznaczenie GPS + Cellular. Co to oznacza? Technologia Cellular to nic innego jak możliwość umieszczenia wirtualnej karty SIM, która pozwoli na wykonywanie połączeń telefonicznych, odbieranie wiadomości, a także umożliwi nawiązanie połączenia z internetem. Dzięki tej funkcji Apple Watch staje się niezależnym od iPhone’a urządzeniem. 
Możesz wyjść z domu bez telefonu i zadzwonić do swoich bliskich, czy sprawdzić maila. To bardzo  duże udogodnienie, które z pewnością zainteresuje wielu użytkowników. Pamiętaj, że korzystanie z sieci komórkowej skraca czas pracy baterii. Jednak dla kontaktu z bliskimi warto poświęcić te kilka procent akumulatora. Funkcja Cellular to również bezpieczeństwo. W razie wypadku lub nagłego problemu skontaktujesz się niemal natychmiast. W Polsce funkcja Cellular jest obsługiwana przez Orange i T-Mobile. Zamawiając u operatora wirtualną kartę SIM w kilka minut można skonfigurować zegarek.  

Ile kosztuje Apple Watch Cellular? 

Apple Watch w wersji Cellular jest droższy od standardowego modelu. Za przykład może posłużyć nam Apple Watch 7. Wersja z kopertą 45 mm i modułem GPS została wyceniona na kwotę 2149 złotych. Dopłata do wersji Cellular wynosi 400 złotych, co daje nam ceną 2599 złotych za całe urządzenie. W kwotę nie wlicza się plan taryfowy u operatora! 

Konfigurowanie sieci komórkowej na zegarku Apple Watch 

Przed rozpoczęciem konfiguracji producent wymaga, aby została zainstalowana najnowsza wersja systemu operacyjnego. Cały proces nie jest skomplikowany, dlatego nawet kompletny laik poradzi sobie z dodaniem karty do zegarka. 
  1. W pierwszej kolejności otwieramy na iPhonie zakładkę Apple Watch i wchodzimy do sekcji „Mój Zegarek” (Pamiętaj, że zegarek musi być połączony z telefonem) 
  2. Wybieramy zakładkę „Sieć Komórkowa” i przechodzimy do sekcji konfiguracji 
  3. Zegarek pokaże dokładnie instrukcje jakie należy aktywować kartę eSIM u operatora. Cały proces odbywa się z poziomu aplikacji. Konieczne będzie zalogowane do konta klienta, aby rozpocząć proces aktywacji. Po drodze będziesz musiał zaakceptować warunki i po chwili karta będzie gotowa do działania. Potwierdzenie aktywacji karty powinieneś otrzymać w wiadomości tekstowej na nowym numerze. 
  4. Gotowe, teraz należy w centrum sterowania włączyć sieć komórkową. Ikonka powinna mieć kolor zielony. Jeśli zobaczysz, że ikona zmieni kolor na biały to oznacza, że zegarek jest połączony z iPhone’em za pośrednictwem WiFi. Takie rozwiązanie ma na celu oszczędzanie danych. 

Czy warto kupić Apple Watch w wersji Cellular? 

Dostęp do sieci komórkowej na zegarku jest fajnym udogodnieniem szczególnie dla osób, które nie chcą nosić ze sobą wszędzie telefonu. Ale nie można też powiedzieć, że jest to dodatek konieczny. Jeśli chcesz zaoszczędzić 400 złotych, to Apple Watch w wersji GPS także będzie spisywał się dobrze. Po połączeniu z siecią WiFi także można wykonywać połączenia, odbierać wiadomości i maile. 
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.