Data publikacji:

Jaki bardzo cichy termowentylator wybrać?

Termowentylator przenośny jest urządzeniem elektrycznym, które umożliwia szybkie dogrzewanie pomieszczeń. Grzałka wraz z wiatraczkiem rozprowadzają ciepłe powietrze po dowolnym wnętrzu, podnosząc komfort termiczny. W przypadku termowentylatorów warto stawiać nie tylko na wydajne, ale i ciche sprzęty. Jak wybrać bardzo cichy termowentylator?
bardzo cichy termowentylator

Jak działa termowentylator?

Termowentylator ma moc od 700 do 2000 W. Zasila się go prądem elektrycznym. Po uruchomieniu urządzenie rozgrzewa znajdującą się wewnątrz spiralę, a następnie wprawia w ruch śmigło wiatraka. Dzięki temu ogrzane powietrze wydostaje się na zewnątrz i ogrzewa całe pomieszczenie.

Na rynku dostępne są tańsze i droższe modele termowentylatorów. W niskiej cenie dostępne są jednak urządzenia, które pracują głośno. Bardzo cichy wentylator kosztuje znacznie więcej.

Czy warto kupić termowentylator?

Cichy termowentylator jest dobrym wyborem dla osób, które poszukują sposobu na dogrzanie różnych pomieszczeń. Sprzęt przydaje się zarówno w garażach, piwnicach i komórkach, jak i w pomieszczeniach mieszkalnych. Można używać go, gdy temperatury na zewnątrz spadają, lecz nie są na tyle niskie, by korzystać z ogrzewania przez cały dzień.

Przenośny, bardzo cichy termowentylator sprawdza się dobrze np. do ogrzania sypialni o poranku lub łazienki przed rozpoczęciem kąpieli. Możliwość przenoszenia urządzenia sprawia, że użyje się go w dowolnym miejscu, w którym znajduje się dostęp do sieci elektrycznej.

Jaki termowentylator wybrać? Przydatne funkcje

Wybierając urządzenie grzewcze, warto postawić na bardzo cichy termowentylator. Sprzęt, który pracuje głośno, jest męczący. Jego głośne działanie zagłusza rozmowy, muzykę umilającą wykonywanie innych prac, a także powoduje ból głowy i rozdrażnienie. Cicha praca jest zatem ważnym parametrem. Jest ona istotna również, gdy urządzenie jest włączone w nocy.

Cichy termowentylator powinien mieć z tyłu wlot z filtrem, który chroni przed zasysaniem kurzu. Dzięki temu w ogrzewanym pomieszczeniu nie wzbijają się w powietrze tumany kurzu. Dodatkowo ważnym aspektem jest kilkustopniowa regulacja mocy, która umożliwia dostosowanie pracy termowentylatora do temperatury w pomieszczeniu.

Przydatną funkcją jest możliwość ustawienia czasu pracy termowentylatora. Dzięki niej urządzenie może włączyć się np. na godzinę przed powrotem z pracy do domu i ogrzać mieszkanie zanim się wróci. W niektórych modelach znajdzie się też opcję zimnego nawiewu, która przydaje się w okresie letnim do schładzania powietrza.

Ranking termowentylatorów

Stadler Form Anna

Termowentylator jest odpowiedni do ogrzewania pomieszczeń od metrażu do 25 m2. Atutem modelu jest gustowny wygląd. Urządzenie przypomina kolumnę głośnika i ma minimalistyczną, elegancką obudowę.

Moc termowentylatora wynosi 2000 W, lecz na niższym poziomie sprzęt pobiera 1200 W. Tryb energooszczędny przydaje się do niedrogiego dogrzewania pomieszczeń.

Stadler Form Anna jest wyjątkowo wytrzymały, dzięki elementowi grzanemu z ceramiki. Grzałka jest odporna na przegrzewanie, co chroni ją przed awariami. Dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem stanowi wyłącznik, który w razie niebezpieczeństwa odcina zasilanie.

Model jest również bardzo cichy w swojej klasie. Podczas pracy emituje hałas na poziomie 43 dB.

Aurora Grzejnik Elektryczny Termowentylator Compact

Termowentylator jest na tyle mały i lekki, że można ustawić go na podłodze, stole lub wiszącej półce. Czujnik położenia wyłącza urządzenie w przypadku jego przewrócenia, co dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo użytkowania.

Użytkownik do wyboru ma dwa tryby pracy. Ekonomiczne grzanie z cichą pracą przydaje się zwłaszcza w nocy oraz podczas wielogodzinnego grzania. Maksymalna moc jest natomiast niezastąpiona, gdy potrzebuje się szybko nagrzać większe pomieszczenie.

Esperanza Gobi EHH 001

Termowentylator cechuje się kompaktowymi rozmiarami. Można ustawić go w dowolnym miejscu, nawet na ograniczonej przestrzeni. Użytkownik do wyboru ma 2-stopniowy poziom mocy grzania i chłodzenie zimnym nawiewem.

Ten bardzo cichy termowentylator wyposażony jest w termostat, którym można ustawić temperaturę w pomieszczeniu. Gdy temperatura osiągnie określony poziom, urządzenie wyłączy się, spadek temperatury poniżej żądanego poziomu wywoła z kolei włączenie się termowentylatora. Dzięki temu urządzenie jest bardzo ekonomiczne.

Honeywell HW223E

Sprzęt pracuje w trzech trybach - jego moc ustawia się na 600, 900 lub 1500 W. Urządzenie może pracować jako termowentylator wolnostojący lub po zawieszeniu na ścianie. Atutem modelu jest zabezpieczenie przed zamarzaniem, przydatne w przypadku dogrzewania garażów lub komórek. Gdy temperatura w pomieszczeniu spada poniżej 5 stopni Celsjusza, termostat automatycznie włączy termowentylator.
Autorka: Monika Kocher