Data modyfikacji:

Nawilżacz ewaporacyjny – ranking. Jaki nawilżacz ewaporacyjny jest najlepszy?

 Nawilżacze ewaporacyjne zdobywają coraz większą popularność głównie dlatego, że obecnie uznawane są za najzdrowszy sposób nawilżania powietrza. Działają na zasadzie odparowywania wody i oprócz nawilżenia powietrza, mogą zagwarantować jego dodatkowe oczyszczenie. Żeby wybrać odpowiedni nawilżacz dla siebie, zapoznaj się z rankingiem nawilżaczy powietrza ewaporacyjnych.
nawilżacz ewaporacyjny

Zalety nawilżaczy ewaporacyjnych z rankingu

Wśród głównych zalet nawilżaczy ewaporacyjnych wymienia się między innymi to, że są całkowicie zdrową i ekologiczną możliwością nawilżania powietrza. Bazują na naturalnej reakcji, zatem nie ingerują zbyt mocno w środowisko mieszkania. Podnoszą komfort oddychania i funkcjonowania, są energooszczędne i pracują bardzo cicho. Jeśli w domu są dzieci, nie stwarzają ryzyka poparzenia, ponieważ wypuszczają jedynie chłodną mgiełkę. Generują także bardzo niskie ryzyko zbyt mocnego nawilżenia przestrzeni, w przeciwieństwie do innych rodzajów nawilżaczy.

Jak korzystać z nawilżacza ewaporacyjnego z rankingu?

Żeby być stuprocentowo zadowolonym z zakupionego nawilżacza powietrza, należy pamiętać o kilku istotnych zasadach dotyczących użytkowania. Zbiornik na wodę należy czyścić co określony czas, zgodnie z zaleceniami producenta. Wodę w nawilżaczu także trzeba regularnie wymieniać. W przypadku nawilżaczy ewaporyzacyjnych można używać wody kranowej. Matę, inaczej nazywaną również filtrem, należy regularnie odkamieniać, a także wymieniać na nową, gdy zachodzi taka potrzeba.

Na co zwracać uwagę, wybierając nawilżacz ewaporacyjny?

Wybierając nawilżacz powietrza, warto zwrócić uwagę na to, na jakich powierzchniach jest w stanie utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Zazwyczaj taka informacja znajduje się na opakowaniu urządzenia. Parametr ten należy dobrać do metrażu mieszkania lub pomieszczenia, w którym ma być wykorzystywany nawilżacz. Oprócz nawilżania powietrza większość z dostępnych na rynku urządzeń oczyszcza je. Ponadto można liczyć na szereg opcji dodatkowych, takich jak jednoczesne pełnienie funkcji lampki nocnej, obecność higrometru, sterowanie smartfonem czy wygodny wyświetlacz.

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny – ranking

Philips HU4801/01

Zapewnia równomierne rozprowadzanie powietrza po pokoju. Może utrzymywać nawilżenie na zalecanym poziomie pomiędzy 40 a 60%. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające higieniczną pracę i jest niesamowicie uwielbiany przez wszystkie osoby, które zdecydowały się go nabyć. Posiada tryb cichej pracy.

Philips HU2718/10

Można wybrać preferowany poziom nawilżenia powietrza lub zdecydować o przełączeniu w tryb automatyczny, który samodzielnie dobiera optymalne parametry. Posiada cichy tryb pracy, nazywany również nocnym, który jednocześnie ogranicza wysyłanie komunikatów świetlnych.

Stadler Form Oskar

Niesamowicie estetyczny nawilżacz, wyglądem przypominający lampkę nocną. Jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych, co pozwala na idealne dopasowanie go do każdej przestrzeni. Posiada dwa wymienne filtry, dozownik zapachów do aromaterapii, higrostat i kontrolki LED. Jest nieco bardziej pojemny od poprzedników, ponieważ mieści aż 3,5 litra wody w zbiorniku.

LIFAair LAH302

Czyli połączenie klasycznego nawilżacza z oczyszczaczem powietrza. Jest wyposażony w filtr HEPA, system ochrony przeciwbakteryjnej oraz podgrzewania powietrza. Mata ewaporacyjna w tym nawilżaczu nie wytwarza przykrych zapachów, nawet po jej zużyciu. Urządzenie jest wyposażone w wygodny wyświetlacz, kontrolki, możliwość sterowania poziomem nawilżenia oraz koordynowania pracy za pomocą aplikacji LIFAair. Skutecznie oczyszcza powietrze z bakterii, grzybów, wirusów i pyłów.

Xiaomi SmartMiEvaporativeHumidifier

To wyjątkowo pojemny nawilżacz ewaporacyjny, który gwarantuje cichą i wydajną pracę. Łączy się z aplikacją mobilną, umożliwia ustawianie optymalnego poziomu nawilżenia na panelu dotykowym, wyłącza się w przypadku opróżnienia zbiornika lub osiągnięcia odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniu. Można także ustawiać szybkość pracy oraz timer, który po określonym czasie działania urządzenia, wyłączy je. Posiada wskaźnik wody, kontrolki LED i stabilną podstawę. Jest uwielbiany przez internautów i wszystkie osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia.
Wierzymy, że przedstawiony ranking nawilżaczy ewaporacyjnych pomoże dokonać właściwego wyboru najlepszego urządzenia do każdej przestrzeni i potrzeb użytkowników. Mamy jednak świadomość tego, że każdy ma inne preferencje, zatem zachęcamy również do samodzielnych poszukiwań idealnych nawilżaczy w kategoriach Ceneo.pl lub samodzielnego konstruowania rankingu nawilżaczy powietrza ewaporacyjnych.
Autorka: Patrycja Wojas