Data publikacji:

Ranking nawilżaczy ewaporacyjnych 

Suche powietrze to problem, który objawia się szczególnie w okresie grzewczym. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest nawilżacz ewaporacyjny, który swoimi właściwościami poprawia wilgotność. Sprawdź ranking nawilżaczy ewaporacyjnych.
nawilżacz ewaporacyjny ranking

Czym jest i jak działa nawilżacz ewaporacyjny?

Nawilżacz ewaporacyjny jest wyposażony w zbiornik na wodę i wentylator, który zasysa powietrze i przepuszcza je przez wilgotną matę. W ten sposób powietrze jest odpowiednio nawilżone i uwolnione z powrotem do pomieszczenia. Nawilżone powietrze ma bardzo dobre właściwości i, co najważniejsze, znacznie poprawia wilgotność pomieszczenia.
Urządzenia tego typu są polecane szczególnie dla alergików, ale również rodzin z dziećmi. Plusem nawilżaczy ewaporacyjnych z rankingu jest brak białego osadu podczas uwalniania wody, a także brak konieczności stosowania wody destylowanej. Dobry nawilżacz można już kupić za 200-300 zł, co nie jest ceną wygórowaną. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najlepszych nawilżaczy.

Zalety nawilżaczy ewaporacyjnych z rankingu

Wśród głównych zalet nawilżaczy ewaporacyjnych wymienia się między innymi to, że są całkowicie zdrową i ekologiczną możliwością nawilżania powietrza. Bazują na naturalnej reakcji, zatem nie ingerują zbyt mocno w środowisko mieszkania. Podnoszą komfort oddychania i funkcjonowania, są energooszczędne i pracują bardzo cicho. Jeśli w domu są dzieci, nie stwarzają ryzyka poparzenia, ponieważ wypuszczają jedynie chłodną mgiełkę. Generują także bardzo niskie ryzyko zbyt mocnego nawilżenia przestrzeni, w przeciwieństwie do innych rodzajów nawilżaczy.

Najlepsze nawilżacze ewaporacyjne. Ranking

Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka lub do sypialni? Zobacz wybrane przeze mnie modele.

Philips Seria 2000 HU2510/10

Kompaktowy i bardzo ładny nawilżacz ewaporacyjny idealnie sprawdzi się do małego pokoju. Technologia Nano Cloud wykorzystuje czystą parę wodną i dzięki temu nawilżone powietrze zawiera 99% mniej bakterii. Producent sugeruje, że najlepszą skuteczność ten model osiąga w pomieszczeniach do 31 m2.
Tryb nocny zapewnia cichą pracę, a funkcja oszczędzania energii wykorzystuje jedynie 10 W. Jeśli szukasz solidnego, ale małego nawilżacza, to propozycja Philipsa jest jedną z lepszych.

Klarta Humea

Można powiedzieć, że mamy tutaj do czynienia z nawilżaczem ewaporacyjnym klasy premium. O jego świetnej jakości świadczy mnóstwo pozytywnych opinii! Urządzenie w trybie automatycznym osiąga wydajność na poziomie 300 ml/h i najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości do 44 m2. Ciekawostką i przydatną funkcją jest wbudowany moduł WiFi, co pozwala na obsługę przy użyciu telefonu.
Dzięki wbudowanemu higrometrowi i higrostatowi będzie można łatwiej wyznaczyć optymalny poziom nawilżenia. Na ekranie telefonu wybierzesz optymalne ustawienia i zaplanujesz pracę urządzenia. Zbiornik o pojemności 3 litrów pozwoli na długą pracę, a filtr znajdujący się wewnątrz trzeba będzie wymienić dopiero po 180 dniach.

Smartmi Evaporative Humidifier 3

Kolejny nawilżacz ewaporacyjny w rankingu to stylowy oraz dość kompaktowy model. Charakteryzuje się wydajnością na poziomie 350 ml/h. Producent zastosował zbiornik o pojemności 5 litrów, który ma wystarczyć nawet na 14 godzin ciągłej pracy bez dolewania wody. Wyświetlacz LED pokazuje najważniejsze parametry dotyczące pracy urządzenia. Szybko podejrzymy, jaka jest pojemność zbiornika i wilgotność powietrza w domu.
Ten model ma również wbudowane WiFi, dlatego można za pośrednictwem aplikacji Mi Home ustawić timer, włączyć wyświetlacz, aktywować blokadę przed dziećmi, ale co ważniejsze, mamy tu pełną obsługę komend głosowych za pomocą Asystenta Google. To doskonały model dla osób poszukujących stylowego i funkcjonalnego urządzenia.

Stadler Form Oskar Little

Stylowy i kompaktowy nawilżacz powietrza może być umieszczony na szafce lub podłodze. Ze względu na rozmiary wydajność jest mniejsza, dlatego ten model najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach do 30 m2. Urządzenie pracuje w dwóch poziomach pracy i ma moc 15W. To, co wyróżnia go na tle konkurencji, to minimalny hałas wahający się od 26 do 39 dB.
Wydajność 200 g/h to również całkiem niezły wynik. Jeśli zależy Ci nie tylko na dobrych parametrach, ale również ciekawym wyglądzie, to ten nawilżacz powietrza z rankingu z pewnością Cię nie rozczaruje.
Philips Seria 5000 HU5710/00
Jeszcze jedna propozycja od Philipsa, tym razem w wersji dla bardziej wymagających. Philips Serii 5000 ma skuteczność nawilżania w pomieszczeniach dużych o wielkości do 56 m2. Wydajność nawilżania wynosi 400 ml/godzinę, co czyni go jednym z lepszych na rynku. Ciągłe nawilżanie na jednym zbiorniku jest możliwe przez 37 godzin.
Technologia NanoCloud pozwala na uwolnienie do 99% mniej bakterii, dlatego powietrze jest zdrowe, a także nie zawiera białego osadu na meblach. Urządzenie ma wbudowane oświetlenie typu ambient, co dodaje niepowtarzalnego klimatu w pomieszczeniu. Ponadto mamy zbiornik na olejki zapachowe, co jest dodatkowym atutem. Urządzenie ma filtr, który charakteryzuje się dłuższą żywotnością. Niskie zużycie energii i możliwość sterowania z aplikacji to dodatkowe atuty tego modelu.

Venta Original ComfortPlus

To jeden z droższych nawilżaczy w naszym zestawieniu, ale cena jest podyktowana bez wąpienia świetną jakością. Urządzenie najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach do 45 m2, a także ma trzy tryby prędkości. Zbiornik na wodę ma aż 7 litrów, więc model może pracować przez długi czas. Na ekranie dotykowym możemy dokonać zmian, a cyfrowy higrostat na bieżąco kontroluje wilgotność w domu. To unikalny model, który świetnie sprawdzi się w rękach wymagających użytkowników.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.