Data modyfikacji:

Ranking blenderów do koktajli

Różnorodność blenderów do koktajli dostępnych na rynku robi wrażenie. Nic więc dziwnego, że wybór najlepszego modelu może okazać się nie lada wyzwaniem. Na szczęście przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, jaki blender do koktajli jest najlepszy. Sprawdź ranking polecanych sprzętów AGD, dzięki którym przygotowywanie ulubionych warzywnych i owocowych mieszanek stanie się jeszcze łatwiejsze.

blender

Jaki blender do koktajli wybrać – kielichowy czy ręczny?

W trakcie poszukiwania blendera staniesz przed wyborem między modelami kielichowymi a ręcznymi. Który z nich sprawdzi się lepiej w twojej kuchni? Zdecydowanie polecamy zakup blendera kielichowego do koktajli. Powód jest prosty – taki mały sprzęt AGD może pochwalić się większą mocą i szerszym zastosowaniem.

Z pomocą kielichowego blendera do koktajli można bez problemu przygotowywać mieszanki z twardych lub liściastych warzyw oraz orzechów. Urządzenie pracuje też za ciebie – wystarczy wrzucić wszystkie składniki do dzbanka, włączyć i gotowe.

Nie oznacza to jednak, że ręczny blender do koktajli jest złym wyborem. Jego zakup polecamy głównie osobom z małymi kuchniami. Poręczny i kompaktowy kształt urządzenia sprawia, że można przechowywać go w szufladzie. Oprócz niewielkiej konstrukcji taki sprzęt jest często sprzedawany w zestawie z różnymi końcówkami. Pamiętaj jednak, że ręczny blender może nie poradzić sobie z twardymi składnikami.

Najlepszy blender do koktajli – zwróć uwagę na te parametry

W przypadku blenderów do koktajli duże znaczenie ma moc. Jeśli budżet nie gra roli, to najlepszym wyborem jest postawienie na urządzenie, które może pochwalić się parametrem na poziomie przynajmniej 750-800 W. Dzięki temu sprzęt poradzi sobie nie tylko z warzywami i owocami, ale także z mrożonymi składnikami czy kostkami lodu.

Równie ważna jest pojemność. W przypadku tego parametru warto wziąć pod uwagę twoje indywidualne potrzeby, liczbę domowników i wolne miejsce w kuchni – w końcu większy pojemnik wymaga więcej wolnej przestrzeni na blacie. Kielichowe blendery do koktajli mają pojemność wynoszącą od 0,3 do nawet 2,6 l. Im jest ona większa, tym więcej koktajlu możesz jednorazowo przygotować.
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu blendera do koktajli? Zdecydowanie na ostrza, które powinny być wykonane z wytrzymałego, odpornego na korozję materiału. Większość modeli na rynku jest wyposażona w ostrza ze stali nierdzewnej, które umożliwiają łatwe blendowanie twardych składników.

Dobry blender do koktajli powinien być także wyposażony w:

  • regulację obrotów (płynną albo skokową),
  • różne tryby pracy (turbo i pulsacyjny).

Nie zapomnij także o sprawdzeniu dodatkowych funkcji, które zwiększą funkcjonalność blendera. Dzięki nim będzie można używać go nie tylko do koktajli, ale także do przygotowywania innych składników. Producenci oferują sprzęty z funkcją kruszenia lodu, mielenia, krojenia, ubijania, a nawet podgrzewania.

Blender do koktajli – ranking

Czas sprawdzić, jaki jest najlepszy blender do koktajli. Nasz ranking rozwiewa wszelkie wątpliwości. Zobacz, na które modele warto zwrócić uwagę w trakcie poszukiwania nowego sprzętu AGD do twojej kuchni!

1. Tefal Perfectmix+ BL811D38

Najpopularniejszym blenderem do koktajli w naszym rankingu jest model Tefal Perfectmix+, który może pochwalić się mocą na poziomie 1200 W i 2-litrową pojemnością. Producent wyposażył go w funkcję mieszania, miksowania i kruszenia lodu.

Polecany blender kielichowy do koktajli wykorzystuje rewolucyjną technologię Triple'Ax – ma aż 6 ostrzy ze stali nierdzewnej, dzięki którym idealnie blenduje każdy składnik. Sprzęt ma także moc cyklonu, wykonuje do 28 000 obrotów na minutę i ma 3 wgrane programy – smoothie, autoczyszczenie i kruszenie lodu.

2. Sencor SBU 7878BK

Kolejnym polecanym blenderem do koktajli jest model Sencor SBU o mocy 1500 W, pojemności 1,5 l oraz takimi funkcjami jak miksowanie, mieszanie, blendowanie w próżni czy kruszenie lodu.

Blender Sencor pozwala zachować maksimum składników odżywczych. Dodatkowo ma 7 głównych programów, dzięki którym pomoże ci w przygotowaniu nie tylko koktajli, ale także zup i smoothie. Producent wyposażył go w system mieszania wielocyklonowego, za który odpowiada aż 8 ostrzy pokrytych warstwą tytanu.

3. Philips HR3652/00

Blender do koktajli Philips HR3652/00 ma moc 1400 W, 2-litrową pojemność oraz kielich wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Na liście jego funkcji znajdziesz miksowanie, krojenie i kruszenie lodu. Ciekawym rozwiązaniem jest technologia ProBlend 6D, która pozwala dokładnie rozdrabniać składniki, zachowując ich wartości odżywcze.

Polecany blender osiąga prędkość do 35 000 obrotów na minutę, ma opcję dopasowywania prędkości oraz specjalny program do przygotowywania koktajli. Nie zabrakło również zdejmowanych ostrzy i możliwości mycia w zmywarce.

4. Philips Avance Collection HR3655/00

Model Avance Collection to kolejny blender do koktajli marki Philips w naszym rankingu. Urządzenie o mocy 1400 W i pojemności 2 l jest wyposażone w takie funkcje jak rozdrabnianie, ucieranie, ubijanie, miksowanie i kruszenie lodu.

Blender Philips, podobnie jak jego poprzednik, wykonuje do 35 000 obrotów na minutę, jednocześnie pozwalając na regulację prędkości pracy. Wybrane elementy możesz myć w zmywarce, a w zestawie otrzymujesz 2 blendery.

5. Tefal BL435831

Ostatnim polecanym blenderem do koktajli w rankingu jest model Tefal BL435831 o pojemności 1,75 l i mocy na poziomie 800 W. W szklanym kielichu możesz z łatwością rozdrabniać i mielić składniki oraz kruszyć lód.

Blender Tefal wykorzystuje technologię POWELIX, dzięki której jeszcze szybciej blenduje składniki. Producent zadbał również o optymalny kąt ustawienia ostrzy, który przedłuża ich żywotność. Model ma także innowacyjny system chłodzenia, technologię Easy Clean, funkcję Pulse i 2 prędkości.

autorka: Katarzyna Wendzonka