Data modyfikacji:

Jaką cichą zmywarkę wybrać? Najlepsze ciche zmywarki

Masz małe dziecko i zależy ci na tym, aby wszystkie urządzenia w domu chodziły jak najciszej? A może po prostu hałas cię rozprasza? Producenci sprzętu AGD wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów, proponując funkcjonalne i jednocześnie niegłośne modele. Jednym z nich jest cicha zmywarka, której praca jest ledwo słyszalna i nie obniża w żadnym stopniu komfortu korzystania z domowych wnętrz. Sprawdź, jakie ciche zmywarki są najlepszym wyborem! 
cicha zmywarka

Cicha zmywarka, czyli jaka?

Jaka zmywarka do domu będzie dobrym zakupem? Wielu z nas zwraca uwagę na głośność pracy urządzenia. Przyjęło się, że cicha zmywarka to ta, której poziom hałasu w trakcie pracy nie przekracza 47 dB. Poniżej 43 dB mówimy o modelach bardzo cichych, podczas gdy te generujące dźwięki od 48 dB uznaje się za dostatecznie ciche.
Jeśli sądzisz, że znalezienie takiego modelu będzie nie lada wyzwaniem, to w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie! Na rynku czekają setki funkcjonalnych i niegłośnych sprzętów AGD, których praca nie obudzi dziecka lub nie przeszkodzi w pracy zdalnej. Ciche zmywarki znajdziesz w ofercie Samsung, Amica, Gorenje, LG, Whirlpool, Beko, Bosch, Candy, Siemens i wielu innych marek.

Gdzie sprawdzi się cicha zmywarka?

Dla kogo cicha zmywarka będzie dobrym wyborem? Tak naprawdę dla każdego. Im mniejszy hałas generują sprzęty AGD, tym lepiej, zwłaszcza jeśli włączasz kilka urządzeń jednocześnie.
W szczególności polecamy rozważenie zakupu cichej zmywarki osobom, które:
 • pracują z domu,
 • mają małe dzieci,
 • są wrażliwe na dźwięki,
 • mają salon połączony z aneksem kuchennym lub mieszkają w kawalerce.

Cicha zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca? Podpowiadamy!

W trakcie poszukiwania najlepszej cichej zmywarki musisz zdecydować, czy wolisz kupić urządzenie do zabudowy, czy może wolnostojące. Czym się do siebie różnią i który rodzaj będzie lepszym wyborem?
Już na wstępie warto podkreślić, że wybór cichych zmywarek do zabudowy jest o wiele większy, niż ma to miejsce w przypadku modeli wolnostojących. Powód jest prosty – umieszczenie między meblami i zabudowanie urządzenia w znacznym stopniu ogranicza hałas generowany w trakcie czyszczenia naczyń.
W przypadku obydwu rodzajów takie same są zasady działania, programy i funkcje czy nawet oszczędność wody. Główna różnica polega na sposobie montażu – ciche zmywarki do zabudowy muszą pasować do wymiarów wnęki, podczas gdy te wolnostojące mogą zostać postawione w dowolnym miejscu. Dodatkowo są wyższe i głębsze od swoich odpowiedników do zabudowy.

Dobra i cicha zmywarka – na te parametry warto zwrócić uwagę

Jaką zmywarkę do zabudowy lub wolnostojącą wybrać? Dobra cicha zmywarka to nie tylko niegłośna praca. Równie ważne są inne parametry. Właśnie dlatego, jeśli jesteś w trakcie zakupu takiego sprzętu AGD, zwróć koniecznie uwagę na:
 • pojemność użytkową – powinna być dopasowana do liczby domowników;
 • wymiary – w tej kwestii największe znaczenie ma wielkość wolnej przestrzeni w kuchni lub rozmiar wnęki przeznaczonej do montażu zmywarki;
 • zużycie wody w cyklu – im mniejsze, tym więcej oszczędzaszwody;
 • klasę energetyczną – najlepszym wyborem jest cicha zmywarka oznaczona literą A;
 • rodzaj panelu – może być ukryty lub zewnętrzny;
 • sterowanie – mechaniczne albo elektroniczne (najpopularniejsze rozwiązanie w nowoczesnych cichych zmywarkach);
 • liczbę programów;
 • dodatkowe funkcje – opóźniony start, wskaźniki braku soli czy nabłyszczacza, zabezpieczenie przed zalaniem, automatyczne wyłączenie, dezynfekcja naczyń, Eco Wash, program szybki, sensor załadunku, a nawet sterowanie smartfonem.

Najlepsze ciche zmywarki do zabudowy – przegląd

Chcesz kupić cichą zmywarkę do zabudowy? W takim razie sprawdź polecane modele!

Amica DIM68B10EBONSWViD

Najpopularniejsza cicha zmywarka do zabudowy, która może pochwalić się klasą energetyczną B, pojemnością na 14 kompletów oraz głośnością pracy na poziomie 40 dB. Nie zabrakło też panelu ukrytego, UV Hygiene Technology oraz niezawodnego silnika inwerterowego.

Electrolux EEM69410L

Cicha zmywarka o klasie energetycznej C, ze zintegrowanym panelem sterowania oraz mieszcząca do 15 kompletów. Jej poziom hałasu w trakcie pracy wynosi zaledwie 42 dB. Do innych zalet polecanego urządzenia możemy zaliczyć opcję wyparzania naczyń i ochrony szkła, automatyczne dobieranie parametrów oraz technologię AirDry.

Whirlpool WIO 3C23 E 6.5

Cicha zmywarka na 14 kompletów, ze zintegrowanym panelem ukrytym i o klasie energetycznej A. Urządzenie generujące dźwięki na poziomie 43 dB ma system NaturalDry, który gwarantuje maksymalną skuteczność suszenia, program Eco, zmywanie strefowe oraz technologię 6. Zmysł ze specjalnymi czujnikami, które dopasują temperaturę, czas i moc do załadunku zmywarki.

Jaką cichą zmywarkę wolnostojącą wybrać?

Jaka jest najlepsza cicha zmywarka wolnostojąca? Mamy dla ciebie 3 polecane urządzenia!

Whirlpool WSFO3O23PF

To właśnie ta cicha zmywarka wolnostojąca cieszy się aktualnie największą popularnością w naszym serwisie. Model Whirlpool mieści do 10 kompletów, jest sterowany elektronicznie i generuje hałas na poziomie 43 dB. A to wszystko w połączeniu z szybkim programem, zabezpieczeniem przed zalaniem i funkcją opóźnionego startu.

Bosch Serie 2 SRS2HKI59E

Tania i cicha zmywarka z poziomem hałasu wynoszącym 46 dB. Polecane urządzenie mieści 9 kompletów, ma funkcję ExtraDry, która pozostawia naczynia suche, a dzięki technologii ActiveWater zmniejsza zużycie wody i energii przy zachowaniu maksymalnej wydajności.

Bosch Serie 4 EfficientDry SMS4ETI14E

Cicha zmywarka o klasie energetycznej C z poziomem hałasu wynoszącym 44 dB. Sprzęt Bosch mieści do 12 kompletów, ma wskaźnik braku nabłyszczacza i soli oraz może być sterowane z dowolnego miejsca w domu dzięki funkcji HomeConnect. Producent daje na zmywarkę aż 10-letnią gwarancję przed rdzewieniem.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.