Data publikacji:

Co kupić na 50. rocznicę ślubu?

50-lecie małżeństwa to wyjątkowy jubileusz obchodzony w wielu rodzinach. Często z tej okazji organizowane jest podniosłe przyjęcie przypominające wesele, na które zapraszani są bliscy i przyjaciele pary obchodzącej złote gody. Jeżeli znaleźliśmy się w gronie gości, wypada przybyć na uroczystość z prezentem, który podkreśli i uhonoruje tak ważny dzień. Powstaje jednak pytanie, co kupić na 50. rocznicę ślubu? Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą tyle lat, z pewnością mają już większość przedmiotów niezbędnych do codziennego życia. Pomysłów na wyjątkowy upominek wbrew pozorom jest wiele, poniżej znajdziecie poradnik z propozycjami, co kupić na 50-lecie ślubu.
co kupic na 50 rocznice slubu

Nietuzinkowy zestaw do kawy lub herbaty

Jednym z uniwersalnych pomysłów na to, co kupić na 50. rocznicę ślubu jest podarowanie wyjątkowego zestawu porcelany lub ceramiki. Idealnie sprawdza się pięknie zdobiony komplet filiżanek do kawy lub herbaty, w którym mogą się znaleźć dodatkowe akcesoria, takie jak dzbanek z podgrzewaczem czy zaparzacz do herbaty. Wybór konkretnego zestawu jest uzależniony od gustu świętujących małżonków, może to być ręcznie malowana porcelana, znana i ceniona ceramika bolesławiecka lub też nowoczesne wzornictwo zgodne z najnowszymi trendami.

Analizując to, co można kupić na 50. rocznicę ślubu, warto wziąć pod uwagę właśnie tę propozycję, ponieważ będzie to prezent zachęcający do spędzania wspólnych chwil, niejako celebrujący małżeństwo i drobne momenty umilające codzienne życie. Z pewnością wiele przyjemności małżonkom sprawi chwila odpoczynku tylko we dwoje, przy kawie lub herbacie pitej z filiżanek będących podarkiem na 50. rocznicę ślubu. Za każdym razem będzie to okazja do wspomnienia miłego jubileuszu i osoby, która taki zestaw podarowała.

Obrazy lub plakaty do domu

Jeżeli dobrze znamy upodobania małżonków obchodzących złote gody, można pokusić się o podarowanie obrazu lub plakatu, który będą mogli powiesić w domu. Szeroka oferta na rynku umożliwia precyzyjne wybranie tego, co może się spodobać i będzie świetną pamiątką rocznicy ślubu.

Obrazy i plakaty są wykonywane na płótnie, płycie MDF, papierze lub kartonie oraz w wybranym formacie – pionowym, poziomym lub kwadratowym. Trzeba zdecydować też o sposobie wykonania obrazu – druk cyfrowy lub ręczne malowanie, natomiast plakaty są tylko drukowane cyfrowo. Najważniejsze jednak jest to, co obraz lub plakat będą przedstawiać.

Tematyka powinna być przemyślana bardzo dokładnie i dopasowana do tego, jak wygląda mieszkanie, w którym obraz lub plakat mają zostać powieszone oraz oczywiście do tego, co lubi para. Można wybrać między innymi klasyczną reprodukcję znanego działa, piękne krajobrazy, które zawsze będą cieszyć oko, motywy natury – roślinne lub zwierzęce, architekturę czy abstrakcję. Wśród plakatów dodatkowo znajdziemy propozycje nawiązujące do popkultury, współczesnej sztuki, filmu czy animacji. Popularne są też plakaty lub obrazy z samochodami lub mapą świata.

Taki typ prezentu może być odpowiedzią na pytanie, co kupić rodzicom na 50. rocznicę ślubu. Kto, jeśli nie dzieci, zna doskonale świętujących małżonków? Wiedząc, co lubią nasi rodzice, możemy podarować im wyjątkowy prezent w postaci plakatu lub obrazu, na który być może sami nigdy się nie zdecydowali, a który zawsze chcieli mieć. Taki upominek nie tylko ozdobi ścianę domu, ale też będzie codziennie przypominał o szczególnej rocznicy ślubu świętowanej w gronie kochających bliskich.

Drzewo genealogiczne rodziny – czemu nie!

Nietypowym pomysłem na to, co można kupić na 50-lecie ślubu, jest drzewo genealogiczne rodziny. Może ono przyjąć różne formy, w sieci dostępne są między innymi książki zawierające historię i członków familii, do samodzielnego uzupełnienia. Taką pamiątkę mogą na przykład przygotować wnuki małżonków obchodzących rocznicę, co z pewnością doda księdze indywidualnego charakteru.

Ciekawą propozycją jest drzewo genealogiczne będące zestawem ramek na zdjęcia umieszczonych na metalowym stojaku w formie drzewa. W ten sposób może powstać piękny upominek ukazujący rodzinę, której historia zaczęła się od świętującej pary.

Jeżeli wolicie bardziej minimalistyczną formę drzewa genealogicznego, możecie wybrać drewnianą dekorację z miejscem na wklejenie zdjęć członków rodziny. Taka propozycja z pewnością subtelnie ozdobi ścianę lub inne miejsce w domu dostojnych małżonków.

Drzewo genealogiczne, bez względu na wybraną formę, jest na pewno pięknym i wzruszającym prezentem. Przygotowany przez najmłodszych będzie też formą podziękowania za zbudowanie kochającej się rodziny, która swój początek miała właśnie w dniu ślubu jubilatów. Taki podarunek nie tylko rozwiąże problem, co kupić na 50. rocznicę ślubu, ale też będzie bardzo indywidualnym i unikatowym upominkiem.

Nowości sprzętowe dla zdrowia i wygody

W przypadku, gdy para, którą planujecie obdarować, jest otwarta na nowości technologiczne i chętnie uczy się korzystania z urządzeń, można postawić na elektronikę lub inne nowinki techniczne. Wówczas katalog tego, co można kupić na 50-lecie małżeństwa, znacząco się poszerza, a ograniczeniem jest jedynie budżet.

Jedną z propozycji mogą być masażery do ciała i stóp. Szeroki wybór dostępnych sprzętów z pewnością pozwoli wybrać to, czego małżonkowie najbardziej potrzebują, by zadbać o swoje zdrowie. Prezent niezwykle praktyczny i pozwalający na zwiększenie komfortu codziennego funkcjonowania rodziców czy dziadków świętujących 50. rocznicę ślubu.

Jeżeli wybierając, co kupić na 50. rocznicę ślubu, chcemy przy okazji na długo zadbać o zdrowie seniorów rodu mieszkających w mieście, warto rozważyć nabycie oczyszczacza powietrza. Jest to urządzenie, które w zależności od budżetu na prezent, można zakupić samemu lub wspólnie większą grupą. Świętujący z pewnością docenią tak konkretny podarek.

Ekspres do kawy jest doskonałym pomysłem na prezent dla pary, która uwielbia wspólne poranki czy popołudnia przy filiżance dobrej kawy. Jeżeli małżonkowie ekspresu jeszcze nie posiadają lub ich dotychczasowy ekspres ma już swoje lata, nowy sprzęt będzie doskonałym pomysłem. Rodzajów tych urządzeń jest wiele, każdy ma sporo zalet, ale na pewno w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na gabaryty, by sprzęt był możliwy do postawienia w kuchni pary. Warto też pamiętać o tym, by obsługa ekspresu była prosta, a forma kawy w nim wykorzystywana łatwo dostępna w sklepie stacjonarnym.

Pomysłów na to, co kupić na 50. rocznicę ślubu, może być naprawdę wiele. Ceramika i porcelana, obrazy i pamiątki czy urządzenia ułatwiające codzienność to tylko część z wielu ciekawych propozycji dostępnych na rynku. Prezent, który przyniesie wiele radości i wzruszeń, nie musi być drogi, najważniejsze, by był przemyślany i dopasowany do preferencji pary obchodzącej złote gody.

Autorka: Dorota Grzyb