Data publikacji:

Jakie są wady i zalety czarnej lodówki w kuchni? Do jakiej kuchni pasuje?

Projektowanie domu czy mieszkania oraz dobieranie poszczególnych elementów do każdego z pomieszczeń wbrew pozorom nie jest łatwe. Niezwykle trudne i wymuszające podejmowanie wielu decyzji jest projektowanie kuchni. Wybór odpowiednich mebli, sprzętu oraz dodatków często spędza sen z powiek osób planujących remont tego pomieszczenia w swoim domu. Wiele osób decyduje się na rozwiązania nowoczesne i zgodne z obowiązującymi w świecie aranżacji wnętrz trendami, dlatego czarna lodówka to coraz częściej wybierany element wystroju kuchni. Czy taki wybór to dobra decyzja? Listę zalet i wad oraz pomysły na aranżacje kuchni z czarną lodówką w roli głównej znaleźć można w artykule poniżej.

Czarna lodówka w kuchni — czy łatwo się brudzi?

Nie jest tajemnicą, że niemal wszystkie sprzęty znajdujące się w kuchni ulegają większemu lub mniejszemu zabrudzeniu. Kuchnia to najczęściej odwiedzane pomieszczenie w domu, dlatego wszystkie sprzęty oraz meble są narażone na zabrudzenia.
Nie inaczej jest także z lodówką, która bywa otwierana nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Duży wpływ na jej czystość ma tworzywo, z którego została wykonana oraz jej kolor. Jaką lodówkę kupić, aby się mniej brudziła?
Niestety czarna lodówka narażona jest na bardziej widoczne ślady palców oraz osadzający się kurz, dlatego, aby utrzymać dobry wygląd swojej czarnej lodówki, niezbędne jest jej regularne czyszczenie.
Aby skutecznie czyścić czarną lodówkę, należy wykorzystać sprawdzone sposoby. Nie zawsze dokładne czyszczenie takiej lodówki musi się wiązać z koniecznością używania specjalnych preparatów. W większości przypadków dobrze sprawdzi się miękka ściereczka lub gąbka oraz roztwór wody z detergentem, na przykład z delikatnym płynem do mycia naczyń.

Czarna lodówka — wady i zalety

Czarna lodówka to jeden z najpopularniejszych obecnie trendów w świecie aranżacji wnętrz, jednak jak każde rozwiązanie, ma swoje zalety oraz wady. Niezaprzeczalnym plusem takiej lodówki jest jej wyjątkowy wygląd. Czarna lodówka pasuje do wielu pomieszczeń i często jest wyjątkowym uzupełnieniem stonowanej przestrzeni. Lodówka w czarnym kolorze to bardzo elegancka propozycja, dlatego wiele osób wybiera ją, aby nadać swojej kuchni wyjątkowego charakteru.
Czarna lodówka pasuje do wielu kolorów. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się osoby, które planują kuchnie w kolorach jasnych, ale równie dobrze czarna lodówka prezentuje się w połączeniu z resztą ciemnych mebli. Co więcej, lodówka w kolorze czarnym może stanowić stylowy element kontrastujący z meblami w żywym kolorze.
Oczywiste wady takiej lodówki to konieczność częstego mycia oraz większa widoczność wszelkich zarysowań, zadrapań i innych wad na powierzchni lodówki. Warto pamiętać, że czarna lodówka może przytłaczać niewielkie pomieszczenia, dlatego w małych kuchniach warto zestawić czarną lodówkę z resztą wyposażenia w jasnych kolorach. 

Czarna lodówka w kuchni — aranżacje

Czarna lodówka to wyjątkowo modny element, jednak warto pamiętać, że jest ona szczególnie widoczna na tle pozostałych mebli kuchennych. Taka lodówka świetnie pasuje do wielu kolorów mebli, jednak warto mieć na uwadze, że taki element wyposażenia nie pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrz. Lodówka w kolorze czarnym może źle wyglądać w kuchniach w stylu prowansalskim, boho lub w stylu śródziemnomorskim.
Zdjęcie: dit26978 / Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!