Data modyfikacji:

Depilator laserowy. Czy warto go kupić?

Depilacja laserowa to zabieg, podczas którego – w dużym uproszczeniu – trwale usuwane są włosy na ciele. Od wielu lat cieszy się on niesłabnącą popularnością w salonach kosmetycznych. Alternatywą dla profesjonalnej serii zabiegów jest posiadanie własnego depilatora laserowego. Czy jednak warto go kupić? Jeśli tak, to jaki depilator laserowy wybrać? Czy depilatory laserowe domowe są skuteczne? Na te pytania poznasz odpowiedzi w dalszej części artykułu.
depilator laserowy

Czym jest depilator laserowy?

Depilator laserowy to urządzenie służące do usuwania zbędnego owłosienia za pomocą światła imitującego laser. Działanie urządzenia oparte jest na tzw. termolizie. Polega ona na tym, że światło niszczy strukturę włosa, doprowadzając do czasowego lub nawet całkowitego jego usunięcia. Jeśli włosy odrastają, to znacznie słabsze i łatwiej jest się ich pozbyć.

Depilator laserowy – czy warto? Zalety urządzenia

Czy warto kupić depilator IPL? Jakie są jego zalety? Posiadając depilator laserowy, możesz sobie zrobić salon spa w domowym zaciszu. Światło, które jest imitowane przez urządzenie, nie podrażnia skóry tak jak golenie lub używanie wosku. Sam zabieg nie jest też bolesny. Każda kolejna sesja z depilatorem laserowym sprawia, że włoski są coraz bardziej osłabione.
Po użyciu depilatora laserowego na skórze nie pojawią się czerwone kropki („truskawka”). Jeśli korzystasz z urządzenia zgodnie z instrukcją, o wiele trudniej będzie ci również o co najmniej kilkudniowe podrażnienia skóry.
Wbrew pozorom posiadanie własnego depilatora laserowego to oszczędność pieniędzy. Porównując cenę depilatora laserowego z ceną maszynki lub wosku, faktycznie można się przerazić, ale porównując jego cenę z pakietem zabiegów w salonie kosmetycznym, dość szybko cena depilatora laserowego zwraca się. Nierzadko kilka wizyt to koszt własnego urządzenia. Warto zatem sięgnąć po depilator laserowy Braun czy Philips lub innego uznanego producenta.

Jaki depilator laserowy wybrać?

Wybierając depilator laserowy, zwróć uwagę na kilka następujących elementów:
  • żywotność lampy depilatora laserowego (określana również jako ilość błysków, impulsy świetlne lub błyski lampy) – im wyższa, np. około 250 tysięcy, tym dłużej urządzenie będzie działać;
  • jak dużą powierzchnię naświetlania ma urządzenie – im większą, tym krócej trwa zabieg;
  • rodzaj zasilania – sieciowe lub akumulatorowe;
  • liczba nasadek i jakie – np. 3: do twarzy, do ciała, do bikini i pach;
  • stopnie intensywności światła – może być przydatne szczególnie na początku przygody z depilacją laserową w domu;
  • dodatkowe funkcje, np. system zabezpieczający przed przypadkowym wyzwalaniem błysków; czujnik odcienia skóry, rewitalizacja skóry, ruchoma głowica depilująca.

Depilator laserowy – proponowane urządzenia

Philips Lumea 9000 IPL BRI958/00

To bardzo funkcjonalny depilator laserowy. Czy warto go kupić? Model jest wyposażony w czujnik Smart Skin, który dopasowuje intensywność światła do koloru skóry, oraz specjalne nasadki do ciała, twarzy i bikini.

Braun IPL Silk-expert Pro 5

Model wyposażony jest w 10 stopni intensywności i jest odpowiedni do skóry o różnym kolorycie.

Beautifly B-Shine Pro

To wielofunkcyjny laser kosmetyczny, który wykorzystasz nie tylko do depilacji laserowej, ale także do zabiegów antia-aging i przeciwtrądzikowym. Urządzenie wyposażone jest w 3 lamoy po 300000 impulsów.

Philips Lumea Advanced SC1998/00

Nasz ostatnia propozycja to depilator laserowy wyposażony w dwie nasadki oraz czujnik odcienia skóry.

Depilator laserowy – czy warto? Wady i przeciwskazania

Wiele osób zastanawia się, czy depilatory laserowe domowe są skuteczne. Pytanie nie jest bezpodstawne, ponieważ urządzenie nie jest przeznaczone dla wszystkich i wszędzie. Światło z depilatora laserowego nie działa na włosy bardzo jasne, rude oraz siwe. Unikać powinni go również mężczyźni na twarz (np. w celu usunięcia zarostu) oraz na miejsca intymne.
Depilatora laserowego powinny się wystrzegać również osoby mające żylaki, zaburzenia krzepnięcia krwi, stymulator serca, cukrzycę, nowotwory skóry lub nietypowe znamiona.
Mówiąc o wadach i przeciwskazaniach do korzystania z depilatora laserowego, warto też podkreślić, że depilatory laserowe do domu nie są tak naprawdę laserami i nie są tak skuteczne jak urządzenia dostępne w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przede wszystkim nie usuwają całkowicie owłosienia, ale znacznie je osłabiają.
Efekt po użyciu depilatora laserowego nie jest natychmiastowy. Nie przychodzi też po kilku godzinach, ani – co gorsza – po jednym zabiegu. Proces ten wymaga czasu, ponieważ włoski są w różnym cyklu życia i wszystkie nie zostaną usunięte za jednym zamachem. Aby osiągnąć zamierzone rezultaty, zabiegi należy wielokrotnie powtarzać.
Po użyciu depilatora laserowego może pojawić się minimalne pieczenie skóry. Podczas zabiegu wytwarza się ciepło, które może podrażniać skórę.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Agnieszka Ragus