Data modyfikacji:

Jaki depilator na Black Friday wybrać?

Gładkie, pozbawione owłosienia ciało jest synonimem atrakcyjności i zadbania. Jest wiele metod depilacji, ale nie wszystkie są skuteczne i przynoszą oczekiwane rezultaty. Golenie powoduje szybkie odrastanie włosków, które stają się grubsze i ciemniejsze. Depilacja woskiem jest bolesna i czasochłonna, a pianki i kremy mogą powodować podrażnienia i alergie. Dobrym sposobem na pozbycie się owłosienia jest zastosowanie depilatora. Na rynku jest ogromny wybór tego typu urządzeń. Jaki typ depilatora warto kupić na Black Friday?
depilator

Depilator Black Friday – jakie urządzenia dostępne są na rynku?

Czarny Piątek to doskonała okazja na zakup sprzętu do pielęgnacji ciała. Kiedy jest Black Friday 2024? W tym roku zakupowe święto wypada na 24 listopada. Sprawdźmy, jakie depilatory kupić podczas Czarnego Piątku 2024.

Depilatory cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są skuteczne i dają długotrwałe efekty. Depilacja polega na usuwaniu niechcianego owłosienia razem z cebulką, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas. W sklepach można dostać urządzenia różnego typu, różniące się zastosowanymi funkcjami i technologiami.

Przeczytaj także: Jakie perfumy kupić na Black Friday?

Główne typu to:

 • Depilatory klasyczne – ich działanie opiera się na pęsetach i dyskach, osadzonych na głowicy. Urządzenia z pęsetami polecane są paniom z niewielkim owłosieniem. Ilość pęset może wynosić do 18 do 60. Zaletą tego typu urządzeń jest atrakcyjna cena, może kupić je już za 100 zł. Depilatory dyskowe lepiej sprawdzą się u osób z grubymi i szybko odrastającymi włosami. Mogą być wyposażone w dyski ceramiczne lub metalowe oraz wzbogacone jonami srebra. Dyski usuwają kilkanaście włosków naraz, dlatego zabieg jest szybki i dokładny.
 • Depilatory laserowe – emitują wiązkę światła o określonej długości fal, które przedostaje się poprzez warstwę skóry do cebulek włosków i je niszczy . Depilator laserowy Black Friday to bezpieczny i niemal bezbolesny zabieg, który pozwala uniknąć podrażnień, zacięć czy wrastających włosków. Minusem jest długi czas depilacji, ponieważ włoski niszczone są pojedynczo. Dla efektu gładkiej skóry potrzeba kilku zabiegów w tygodniowych odstępach.
 • Depilatory IPL – to technologia naświetlająca włos delikatnymi impulsami światła. Pod wpływem impulsów, włosy zamierają, a następnie wypadają. Te, które odrastają, są słabsze i cieńsze. Nowoczesna technologia rozpoznaje odcień skóry i dopasowuje do niej tryb i program pracy. Modele IPL polecane są osobom o skórze wrażliwej, skłonnej do alergii i podrażnień.
 • Oprócz zastosowanych technologii depilatory różnią się sposobem zasilania. Wygodne w użyciu, dające dużą swobodę są depilatory akumulatorowe. Można zabrać je wszędzie, używać tam, gdzie nie ma zasilania sieciowego. Ich wadą jest starzenie się akumulatora, który trzeba coraz częściej ładować. Depilatory przewodowe są mniej wygodne, ale zapewniają stałą pracę, bez ryzyka rozładowania. Najwygodniejsze są urządzenia sieciowo-akumulatorowe, które łączą oba rozwiązania.

  Jakie dodatkowe funkcje mają depilatory?

  Dostępne depilatory mają wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że golenie jest mniej bolesne i bardziej komfortowe. Najbardziej polecane funkcje, które można znaleźć w urządzeniach to:
 • regulacja prędkości – polecane są osobom, które dopiero zaczynają stosować depilatory oraz tym, które mają niski próg bólu. Zmniejszenie prędkości spowoduje, że zabieg będzie mniej bolesny, ale będzie trwał dłużej; 
 •  funkcja depilacji na mokro – w trakcie zabiegu na mokro dyskomfort jest mniej odczuwalny, a użycie żelu poprawia poślizg głowicy. Wodoodporne urządzenie jest również łatwiejsze do czyszczenia; 
 •  nasadka chłodząca – to element, który zmniejsza bolesność zabiegu. Nasadka chłodzi ciało, a tym samym ma działanie znieczulające; 
 •  podświetlenie miejsca depilacji – pozwala zwiększyć dokładność zabiegu; 
 • ruchoma głowica – dzięki temu głowica lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, a tym samym pozwala zwiększyć dokładność zabiegu; 
 • nawiew powietrza – ma podobne działanie jak nasadka chłodząca. Zimne powietrze chłodzi i znieczula miejsce zabiegu; 
 • podnoszenie włosków – dzięki mechanizmowi, który podnosi włoski, można usunąć również te włosy, które leżą równolegle do skóry. Nowoczesne depilatory posiadają również dodatkowe wyposażenie. Osoby, którym zależy na komfortowym zabiegu, powinny szukać urządzeń z nakładką masującą, która łagodzi podrażnienia skóry spowodowane depilacją. Ciekawym rozwiązaniem są depilatory z golarką, której można użyć do bardzo wrażliwych miejsc. Golarka Black Friday może być wykorzystana do golenia skóry pod pachami lub okolic intymnych. Inną ciekawą opcją są depilatory z nasadką do miejsc intymnych, które są bardzo unerwione i wrażliwe na ból. Nasadka ma zmniejszoną liczbę pęset, dzięki temu dolegliwości bólowe są mniejsze.
 • Czy warto stosować depilator?

  Depilacja jest jednym z ważnych elementów pielęgnacji i dbania o urodę. Gładkie, pozbawione zbędnych włosków ciało jest postrzegane jako atrakcyjne i zadbane. Depilatory pozwalają pozbyć się owłosienia na długo, nie powodują podrażnień, mogą być używane przez osoby z delikatną skórą, ze skłonnością do alergii. W trakcie depilacji włosy usuwane są wraz z cebulką, dlatego efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez około 3-5 tygodni. Włoski, które odrastają, są coraz słabsze oraz jaśniejsze. Za pomocą urządzenia można usunąć włosy niemal z całego ciała – również spod pach czy okolic bikini. Depilatory są bezpieczne i łatwe w obsłudze, zabieg nie zajmuje dużo czasu. Są świetną alternatywą dla maszynki, która wymaga golenia co 2-3 dni, często powoduje stany zapalne, podrażnienia, zwiększa ryzyko wrastania włosów. Co ważne, zabieg można przeprowadzić w dowolnym miejscu, nie wymaga użycia specjalnych kosmetyków. Wadą depilatorów jest bolesność, jaka występuje w czasie usuwania włosów. Można ją jednak zniwelować, wybierając nowoczesne urządzenia, z funkcjami łagodzącymi nieprzyjemne odczucia. Aby zapobiec zaczerwienieniu skóry, po zabiegu warto zastosować balsam łagodzący.
  Depilatory to doskonały sposób na uzyskanie gładkiej skóry. Mnogość modeli pozwala wybrać idealny depilator, dopasowany do karnacji oraz rodzaju owłosienia. Warto skorzystać z oferty na Black Friday 2024, wybrać ulubiony model i cieszyć się z jego funkcjonalności.
  Autor: Dorota Koszutowska