Data modyfikacji:

DJI Mavic Air 2 oficjalnie! Dron zaskakuje specyfikacją!

DJI Mavic Air 2 został oficjalnie zaprezentowany. Nowy dron oferuje przede wszystkim dłuższy czas lotu, a także przeprojektowaną optykę, która zapewni filmy i zdjęcia na najwyższym poziomie. To jednak nie koniec nowości, jakie przygotował producent. Zobacz specyfikację DJI Mavic Air 2.

DJI Mavic Air 2

DJI Mavic Air 2 zapowiada się świetnie!

DJI Mavic Air 2 na pierwszy rzut oka przypomina swojego poprzednika. Producent zachował udaną konstrukcję i skupił się przede wszystkim na dopracowaniu specyfikacji. Mavic Air 2 jest w pełni składany i waży 570 gramów, co jest niezłym wynikiem.

Urządzenie wyposażono w większą baterię o pojemności 3500 mAh. Zastosowanie takiego ogniwa przekłada się nawet na 34 minuty ciągłego lotu. Warto wspomnieć, że Mavic Air pierwszej generacji był w stanie utrzymywać się w powietrzu przez około 21 minut. Taka zmiana na pewno ucieszy wielu użytkowników.

DJI Mavic Air 2 pracuje na częstotliwościach 2.4 GHz oraz 5.8 GHz. Urządzenie automatycznie przełącza się na najlepiej działający kanał, co zapobiega zakłóceniom w przesyłaniu obrazu. Na ekranie smartfona można podejrzeć materiały na żywo w rozdzielczości Full HD. Zasięg transmisji został wydłużony do 10 km, co jest zasługą technologii OcuSync 2.0.

Nowy sensor zastosowany w dronie umożliwia mu dokładne wykrywanie i omijanie przeszkód. Technologia Advanced Pilot Assistance System (APAS) 3.0 została zaprojektowana tak, aby umożliwić poruszanie się w zabudowach miejskich. Producent obiecuje, że automatyczne planowanie lotu i unikanie przeszkód znajdujących się na drodze zostało znacząco ulepszone.

DJI Mavic Air 2 otrzymał również system ActiveTrack 3.0, który podąża za wybranym przez użytkownika punktem. System POI 3.0 rozpoznaje ludzi, samochody, a także łodzie, co otwiera możliwości na ciekawe ujęcia w filmowym stylu.

W zestawie z urządzeniem znajduje się również przeprojektowany pilot, który może pracować przez 240 godzin. Ergonomiczny kształt i nowy uchwyt na smartfona sprawia, że trzyma się on bardzo pewnie.

DJI Mavic Air 2: specyfikacja

  • waga: 570 g
  • satelity: GPS+GLONASS
  • bateria: 3500 mAh
  • aparat 12 Mpix
  • ogniskowa: 24 mm
  • przysłona: f/2,8
  • ISO: 100-6400
  • nagrywanie w 4K, 2,7K, Full HD
  • stabilizacja: 3-osiowa

Jeszcze lepsza optyka oferuje nagrywanie w wysokiej rozdzielczości!

Aparat drona składa się z matrycy CMOS o przekątnej 1/2". Technologia Quad Bayer pozwala na robienie zdjęć w rozdzielczości 48 Mpix oraz 12 Mpix. Obiektyw o ogniskowej 24 mm ma światło f/2,8, co pozwala na wykonywanie bardzo ciekawych i szerokich kadrów.

Plusem jest stanulizacja mechaniczna działająca w trzech stopniach. DJI Mavic Air 2 potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 4K i 60 kl./s. Oczywiście producent daje do wyboru takie rozdzielczości jak 2.7K czy popularne Full HD.

DJI Mavic Air 2: cena i dostępnośc

Mavic Air 2 jest już dostępny w oficjalnym sklepie DJI w cenie 3999 zł. Bogatsza wersja Fly More Combo została wyceniona na 4999 euro. Urządzenia do pierwszych klientów mają trafić już 14 maja.

Artykuły, które warto przeczytać:

Autor: Bartłomiej Mazurek