Data publikacji:

Wybieramy dobry dron do 1500 zł

Dron to w ostatnich latach jedno z najczęściej wybieranych urządzeń elektrycznych, na które decydują się osoby w różnym wieku. Jeszcze do niedawna dron kojarzony był wyłącznie z profesjonalistami zajmującymi się fotografią lub badaniem terenu, ale obecnie z drona korzystać może niemal każdy. Zobacz, jak wybrać dron do 1500 złotych.
Dron do 1500

Czym jest dron, na jakie urządzenie tego rodzaju warto zwrócić uwagę?

Dron to wyjątkowo ciekawe urządzenie, które może urozmaicić czas oraz pomóc w uzyskaniu ciekawych ujęć na fotografiach oraz filmach. Obecnie na rynku znaleźć można kilka rodzajów dronów, które różnią się od siebie pod względem zaawansowania.
Na rynku znaleźć można drony dla najmłodszych fanów technologii, czyli dla dzieci. Czy dron do 1500 zł dla dzieci to dobry sprzęt? Takie drony to urządzenia o znacznie prostszej budowie niż bardziej zaawansowane modele, jednak jako pierwsze tego typu urządzenie dla dziecka sprawdzą się idealnie.
Osoby początkujące, które chcą kupić swój pierwszy dron do 1500 zł, również mogą liczyć na szeroką ofertę produktów. Drony do 1500 zł dla początkujących pozwalają na swobodną naukę pilotowania oraz podstawowej obsługi sprzętu, dzięki czemu po pewnym czasie można przesiąść się na nieco bardziej zaawansowany sprzęt. Drony dla początkujących to często świetnej jakości sprzęty, które zachwycają swoimi parametrami i możliwościami, a co więcej – nie mają wysokiej ceny, dzięki czemu z łatwością znaleźć można dron do 1500 zł.
Przywołane wyżej drony profesjonalne to zdecydowanie najbardziej zaawansowane i rozbudowane urządzenia. U kogo sprawdzi się tego typu sprzęt? Po drony z tej półki sięgają profesjonaliści z dziedziny fotografii, filmowania oraz wiele innych osób, które korzystają z widoku, jaki zapewnia dron.

Dron do 1500 zł – najważniejsze parametry

Wybór dobrego drona, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, zazwyczaj jest trudniejszy, niż początkowo może się wydawać. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając dron do 1500 zł?
 • Jakość obrazu – decydując się na drona, który ma służyć jako sprzęt do fotografowania i nagrywania obrazu z góry, kluczowe jest sprawdzenie, jakiej jakości obraz jest w stanie zagwarantować wybrany model. Najważniejszym parametrem jest zatem rozdzielczość oraz stabilizacja, ale także należy sprawdzić, czy do nagrywania obrazu wykorzystywane są dobre stabilizatory niwelujące drgania (gimbale).
 • Zasięg i czas pracy – dron to sprzęt bezprzewodowy, dlatego jego czas pracy zależy od poziomu naładowania baterii. Aby móc cieszyć się długą pracą urządzenia, warto zainwestować w model o pojemnej baterii. Z kolei zasięg drona do 1500 zł może sięgać od kilku do kilkudziesięciu metrów.
 • Sposób obsługi – obsługa drona nie jest trudna, jednak osoby początkujące mogą napotkać małe trudności podczas swoich pierwszych prób używania drona. Zastanawiając się, jaki dron do 1500 zł wybrać, warto zdecydować się na taki, którego obsługa będzie intuicyjna, z użyciem kontrolera lub pilota, dzięki czemu można uzyskać idealną precyzję sterowania.
 • Pozostałe funkcje i dodatki – podstawowym zadaniem, jakie ma dron do 1500 zł, jest nagrywanie lub fotografowanie przestrzeni, nad którą będzie się unosił, jednak wybierając sprzęt dla siebie, warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje. Co się do nich zalicza? Z całą pewnością ważną funkcją jest automatyczne lądowanie i start urządzenia. Z takiego rozwiązania szczególnie zadowolone będą osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki w świecie dronów. Dobry dron do 1500 zł posiada także funkcję omijania przeszkód, która działa dzięki wbudowanym sensorom i czujnikom, a także funkcja optycznego zooma kamery, co pozwala na uchwycenie jeszcze lepszych kadrów podczas nagrywania.
 • Jakość – dron do 1500 zł powinien cechować się także dobrą jakością wykonania, aby móc w pełni sprawnie służyć do nagrywania i fotografowania. Słabej jakości sprzęt może szybko ulec zniszczeniu, dlatego warto zdecydować się na model wykonany z dobrych materiałów i z dbałością o detale.
 • Drony do 1500 zł – czy DJI Mini SE i DJI Mini 2 są warte uwagi?

  Szczególnym zainteresowaniem wśród fanów dronów cieszą się dwa modele: DJI Mini SE oraz DJI Mini 2. Chociaż są do siebie w wielu aspektach podobne, warto przyjrzeć się specyfikacji technicznej każdego z nich.
  DJI Mini SE to model, którego maksymalny zasięg sięga 3 km, a maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć podczas pracy, to 46,8 km/h. Z tego drona można korzystać nieprzerwanie przez około 30 minut, a w tym czasie można nagrywać filmy w rozdzielczości 2,7 K 1520p.
  Dron do 1500 zł DJI Mini SE został wyposażony w nową, wydajną baterię oraz ulepszone śmigła, co ma znaczący wpływ na komfort podczas korzystania z tego typu sprzętu. W tym modelu znaleźć można matrycę o sensorze 1/2,3” CMOS, która dzięki trójosiowej stabilizacji obrazu pozwala na uchwycenie świetnych kadrów nawet w trudnych warunkach. Dzięki innowacyjnemu systemowi unikania kolizji oraz funkcji GPS, ten dron do 1500 zł z łatwością powróci do miejsca, z którego startował.
  Czym z kolei wyróżnia się DJI Mini 2? W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje czas lotu, który może przekroczyć 30 minut, oraz zasięg drona, ponieważ z łatwością może on oddalić się od miejsca startu nawet o 6 km. Ten sprzęt pozwala na nagrywanie filmów w zachwycającej rozdzielczości 4K oraz 30 klatkach na sekundę.
  Co więcej, DJI Mini 2 ma na pokładzie czterokrotny cyfrowy zoom oraz gimbal trójosiowy, który zapewnia stabilizację obrazu podczas nagrywania. Model DJI Mini 2 wyróżnia wysoka odporność na wiatr, dzięki czemu można z niego korzystać nawet podczas wiatru o sile 5 stopni w skali Beauforta.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Patrycja Wojas
  Patrycja Wojas

  Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!