Data modyfikacji:

Jak działa drukarka z dolewanym tuszem i jaką wybrać?

W realiach pracy z domu drukarka staje się jednym z niezbędnych sprzętów, które używamy podczas wykonywania codziennych zawodowych obowiązków. Wybierając wymarzoną drukarkę, coraz częściej trafiamy na drukarki z dolewanym tuszem. Jaką drukarkę z dolewanym tuszem wybrać i jak wymienić tusz w tego typu drukarce? Sprawdźmy!

drukarka

Drukarka z dolewanym tuszem – jak działa?

Praca z domu jest obecnie coraz bardziej popularną formą wypełniania zawodowych obowiązków. W pokoju urządzamy sobie domowe biuro, w którego skład najczęściej wchodzi komputer, być może dodatkowe monitory, dokumentacja… Jednym z niezbędnych sprzętów podczas pracy w zaciszu domowym okazuje się być również drukarka. Jaką jednak wybrać, by nie doznać zawodu zakupionym sprzętem? Jaka drukarka do domu będzie najlepsza? Każdy z nas, wybierając drukarkę, w zamyśle planuje zakup na lata.

Jednym z rodzajów drukarek są drukarki z dolewanym tuszem. Ich fenomen polega na korzystaniu z tuszu w osobnych buteleczkach. Tusz dolewamy bezpośrednio do urządzenia. Zakupione butelki z tuszem starczają na dłuższy czas i zapewniają wysoką jakość wydruku. Użytkownicy chwalą sobie to rozwiązanie często bardziej niż korzystanie z tradycyjnego tuszu w kartridżu.

Jak napełnić tusz do drukarki?

Dla osób, które nie korzystały jeszcze z drukarek z dolewanym tuszem, ta forma może wydawać się skomplikowana. Nic bardziej mylnego! Przedstawiamy prosty sposób, jak wymienić tusz w drukarce.

Drukarki, które są zaprojektowane z myślą o takim sposobie dolewania tuszy, posiadają specjalne wgłębienia na tusz. Dzięki temu nie musimy się obawiać „zalania” naszego sprzętu oraz jego pobrudzenia. Pierwszym krokiem jest otwarcie pokrywy drukarki. Następnie lokalizujemy, w którym miejscu znajduje się wgłębienie na tusze o poszczególnych kolorach. Napełniamy wgłębienia poprzez stopniowe, powolne dolewanie tuszu.

Teraz, gdy wiemy już, jak napełnić tusz do drukarki, rozważmy cenę zakupu buteleczek z tuszem. Ile kosztuje tusz do drukarki tego typu? Ceny wahają się od 7 do 30 zł za butelkę (w zależności od pojemności i rodzaju). W porównaniu do kartridży, korzystanie z dolewanego tuszu jest korzystniejszym finansowo rozwiązaniem.

Przegląd drukarek z dolewanym tuszem

Poniżej prezentujemy przegląd najczęściej wybieranych modeli drukarek z dolewanym tuszem. To znakomite opcje na drukarkę dla studenta czy drukarkę do biura.

Epson EcoTank L8160

Drukarka Epson model EcoTank L8160 może pochwalić się szybkością drukowania 12 stron na minutę (w kolorze). Ponadto zbiorniki na tusz umiejscowiono w taki sposób, by z łatwością móc kontrolować jego poziom. Jest on bowiem widoczny z zewnątrz. Oznaczenia umieszczone na korpusie drukarki uniemożliwiają popełnienie błędu podczas dolewania tuszu. Jest więc to opcja wygodna i zarazem wydajna. Z jednej buteleczki tuszu bowiem możemy wydrukować około 2300 zdjęć kolorowego wydruku. Urządzenie to wyposażone zostało w kolorowy wyświetlacz, ułatwiający obsługę urządzenia.

Brother InkBenefit Plus MFC-T920DW

Urządzenie wielofunkcyjne firmy Brother o nazwie InkBenefit Plus MFC-T920DW posiada liczne, ułatwiające pracę funkcje. Do najważniejszych należą skanowanie, druk w czerni oraz w kolorze, a także możliwość kopiowania dokumentów. Istnieje możliwość napełniania zbiorników z tuszami bez użycia rąk (przy zakupie dedykowanych buteleczek z tuszem). Drukarka Brother InkBenefit Plus drukuje z szybkością 16 stron na minutę.

Epson EcoTank L8180

Kolejny model drukarki firmy Epson, który stworzony został z myślą o użytkownikach korzystających z buteleczek z tuszem, to model EcoTank L8180. Jest to urządzenie, które zostało zaprojektowane z myślą o użytkownikach drukujących zdjęcia oraz projekty. Drukarka fotograficzna Epson pozwala na druk projektów na papierze kreślarskim, a także tekturze. Ten model drukarki wyposażony jest w podajnik papieru ciągłego A3+. Dzięki niemu możemy drukować na materiale o wymiarach 1,3 mm (grubość) na nawet 2 m (długość).

Epson EcoTank L3151

Producent drukarki Epson EcoTank L3151 zwraca uwagę na wyjątkową wydajność tuszu. Załączony do urządzenia tusz może wystarczyć na nawet trzy lata drukowania. Drukarka posiada połączenie Wi-Fi (oraz Wi-Fi Direct), a także wyposażona jest w skaner. Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank posiada zatem wszelkie przydatne funkcje do standardowego drukowania w domu oraz w pracy.

Drukarka z dolewanym tuszem – czy warto?

W dobie pracy w trybie zdalnym oraz hybrydowym warto postawić na wygodę i zaopatrzyć domowe biuro w drukarkę. Kartridże mogą okazać się nierentownym rozwiązaniem, gdy drukujemy spore ilości dokumentów, dlatego rozważenie drukarki z dolewanym tuszem w buteleczkach może okazać się najwydajniejszą opcją.

Różne typy pracy mogą wymagać innych właściwości urządzeń: od możliwości skanowania po opcję drukowania wielkoformatowych projektów. Na szczęście wówczas nie musimy rezygnować z użycia tuszu w butelkach, ponieważ producenci drukarek coraz częściej stawiają na tę opcję podczas projektowania swoich urządzeń zarówno do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Dolewanie tuszu jest wygodne, a przede wszystkim taki tusz starcza na dłużej niż standardowe kartridże, których pojemność zazwyczaj jest niewielka. Drukarki z dolewanym tuszem są zatem opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które w codziennej pracy używają tego typu sprzętów.

Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements