Data publikacji:

Ranking ekspresów do kawy do biura

Dobry ekspres do kawy to nieodłączny element każdego biura! Pracownicy uwielbiają pić kawę, dlatego warto zainwestować w wydajne urządzenie, które pozwoli na przygotowanie dużej ilości różnorodnych napojów!
ekspres do kawy do biura ranking

Jak wybrać dobry ekspres do kawy do biura?

Jaki ekspres do kawy wybrać? W biurze ekspres do kawy jest intensywnie wykorzystywany. Wielu pracowników w przerwach chętnie sięga po małą czarną, aby dodatkowo się pobudzić lub po prostu spędzić kilka wolnych chwil przy filiżance ulubionego napoju. Wybierając ekspres do biura, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie kawy są najchętniej wybierane przez pracowników. Zwykle do tych najpopularniejszych zaliczamy Espresso, Americanę czy Latte.
Podczas wyboru musisz spojrzeć na to, jak duży jest pojemnik na ziarna oraz wodę. Jeżeli będą zbyt małe, to po zrobieniu kilku kaw będzie trzeba go ponownie napełniać. Lepiej postawić na pojemniejsze urządzenie, to na pewno przełoży się na większy komfort użytkowania.
Ważny jest również system mleczny, który jest niezbędny w biurze. Najlepiej sprawdzają się urządzenia, które mają wężyk umieszczany bezpośrednio w kartonie lub butelce z mlekiem. Dedykowany pojemnik jest niezłym rozwiązaniem, ale trzeba go często czyścić, a jego pojemność jest dość ograniczona.

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze ekspresu do biura?

Tak naprawdę przy wyborze ekspresu do kawy trzeba zwrócić uwagę na dość podobne parametry co w modelach dedykowanych do domowego użytku. Biurowy ekspres powinien dysponować dużą mocą na poziomie 1500-1800 W. W niektórych modelach mamy nawet 2400 W, co przekłada się na błyskawiczny czas nagrzewania i gotowości do pracy.
Ponadto musisz sprawdzić, jakie ciśnienie generuje urządzenie. Według specjalistów do przygotowania smacznego i aromatycznego napoju niezbędne jest osiągnięcie ciśnienia na poziomie od 15 do 19 barów.
Kupując ekspres do kawy, musisz wybrać model, który będzie miał co najmniej kilka różnych rodzajów kaw do wyboru. Przydatny jest większy wyświetlacz, który pozwoli na łatwiejsze sterowanie. Dla pracowników na pewno przydatne okażą się takie funkcje jak regulacja mocy kawy, czy jej wielkości.
Niezwykle ważne w ekspresach do kawy jest utrzymanie ich w nienagannej czystości. Dlatego warto wybrać urządzenie z funkcją automatycznego czyszczenia. Spójrz, czy poszczególne elementy można łatwo zdemontować, aby je wyczyścić.
W specyfikacji ekspresów biurowych znajdziesz informacje o tym, jaka jest sugerowana liczba kaw, którą urządzenie będzie w stanie zrobić w ciągu dnia. Do mniejszych biur wystarczy mały ekspres o wydajności 30 kaw, natomiast do większych firm mogą to być wersje obsługujące dziennie nawet 120 kaw! Dopasuj ekspres do potrzeb biura.

Ile kosztuje dobry ekspres do kawy do biura?

Ceny ekspresów biurowych są bardzo zróżnicowane i zaczynają się od około 2-3 tys. złotych (można więc znaleźć tani dobry ekspres do kawy z młynkiem) i mogą sięgać nawet 30 tys. złotych. Jednak średnia cena dobrego urządzenia mieści się w granicach 5 tys. złotych. Wyższa cena najczęściej oznacza lepszą wydajność, większą ilość dostępnych kaw oraz zaawansowanych funkcji do parzenia kawy. Takie urządzenia charakteryzują się również lepszą trwałością, dlatego będą mogły służyć w biurze przez dłuższy czas. Wybór na rynku jest ogromny, dlatego nie mamy wątpliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Polecane ekspresy do kawy do biura

Saeco Aulika EVO TOP

To niezwykle wydajny i niezawodny ekspres do kawy, który sprawdzi się zarówno w biurze, jak i lokalu gastronomicznym. Przygotowanie kawy mlecznej w tym modelu zajmuje tylko 35 sekund, co jest świetnym wynikiem. Urządzenie jest w stanie przygotować 80 kaw dziennie, a ich wybór jest ułatwiony dzięki obecności dużego wyświetlacza. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu znakomicie zachowany, dlatego warto rozważyć jego zakup do biura.

Jura X8

To prawdopodobnie jeden z najdroższych ekspresów na rynku, który jest dedykowany do pracy pod naprawdę dużym obciążeniem. Urządzenie może przygotować rekordowe 200 filiżanek kawy w ciągu dnia! W środku zastosowano dwa wysokowydajne młynki ceramiczne tarczowe, a elektroniczny system sterowania pozwala na szybką regulację ilości ziaren.
Na dotykowym ekranie o przekątnej 4,3 cala znajdziemy 32 przepisy na kawy. Ten sprzęt jest w stanie przygotować dużą ilość smacznych kaw. Jego parametry sprawdzą się w salach konferencyjnych, czy bardzo dużych biurowcach.

Siemens EQ9 Plus Connect S700

Kolejny solidny i niezawodny ekspres do kawy ma moc 1500 W i ciśnienie wynoszące 19 barów. System mleczny autoMilkClean automatycznie czyści parą układ spieniania, co pozwala utrzymać go w czystości. BaristaMode to z kolei opcja, która ma wydobyć idealny smak oraz aromat z ziaren. Ekspres może być sterowany zdalnie za pomocą aplikacji Home Connect. Funkcja podwójnego parzenia kaw powinna przyspieszyć proces ich przygotowywania. Jeżeli zależy Ci na dobrym ekspresie z ładnym wyglądem, to ten spełnia wszystkie te warunki. 

De’Longhi PrimaDonna Elite Experience

Ten uniwersalny ekspres będzie w stanie zaparzyć nie tylko kilka różnych rodzajów kaw, ale również herbat czarnych, białych oraz zielonych! Do najważniejszych funkcji tego modelu zaliczamy 13-poziomową regulację mielenia, a także karafkę MixCarafe do przygotowywania napojów z dodatkowymi składnikami.
Ciśnienie 19 barów jest optymalne do parzenia kawy, a automatyczny system spieniania mleka działa szybko i sprawnie. Włoski producent po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie stworzyć niemal doskonałe urządzenie.

Saeco IperAutomatica

Ekspres dedykowany do małych firm i średnich biur w ciągu dnia będzie w stanie przygotować od 30 do 50 kaw. Intuicyjny panel sterowania został wyposażony w przyciski z podpisami danych napojów. Duża wysokość dozownika ułatwia korzystanie, natomiast możliwość indywidualnej modyfikacji receptur jest bardzo przydatnym rozwiązaniem. To prosty, ale jednocześnie niezwykle funkcjonalny ekspres, który w codziennym użytkowaniu będzie znakomity.

Hendi Profi Line

Ekspres do kawy firmy Hendi na tle innych modeli wyróżnia się ogromną ilością regulacji. Dzięki temu przygotujesz idealną kawę dopasowaną do Twoich potrzeb. Regulowana moc kawy, a także możliwość wyboru jej ilości od 25 do 240 ml spełnią oczekiwania wielu użytkowników.
Ekspres charakteryzuje się niezawodnością, ale producent zaznacza, że w przypadku jakiejkolwiek awarii dostęp do części zamiennych i środków chemicznych będzie bezproblemowy. To model, który parzy kawę czarną, a także pyszne kawy mleczne. Solidna jakość wykonania podtrzymuje dobre wrażenie.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.