Data publikacji:

Jakie efekty da falownica do włosów? Ranking najlepszych falownic

Piękna fryzura to marzenie każdej kobiety. Niektóre panie wyjątkowo lubią nosić fale na włosach. Niestety codzienne kręcenie ich na wałki czy papiloty może być uciążliwe. Dlatego też powstała falownica do włosów. Ranking, który za chwilę pokażemy, pozwoli ci wybrać najlepszą falownicę. Zapraszamy do lektury! Koniecznie przeczytaj ten poradnik, zanim zaczniesz zakupy.

Falownica do włosów. Jakie efekty?

Nie wiesz, czy przyda ci się falownica do włosów? Ranking najlepszych urządzeń do falowania włosów znajdziesz na końcu artykułu. Najpierw zastanówmy się jednak, jak w ogóle działa falownica i jakie daje efekty.
Falownica to niewielkie urządzenie, które przypomina nieco prostownicę i karbownicę. Właściwie z falownicy korzystamy podobnie jak z prostownicy. Pasmo włosów wkładamy między jej nieregularnie żłobione płytki i przeciągamy centymetr po centymetrze. Z falownicy możemy korzystać zarówno na krótszych, jak i na długich kosmykach.
Nie wiesz, jak u ciebie sprawdzi się falownica do włosów? Efekty, jakie możesz nią uzyskać, to fale. W zależności od urządzenia, fale będą bardziej pogięte lub bardziej okrągłe i grube. Wszystko zależy od budowy falownicy. Fale stworzone przy użyciu falownicy są naturalne. Ponadto włosy są delikatnie uniesione u nasady i zyskują na objętości. Takie urządzenie świetnie sprawdzi się więc do tworzenia codziennych fryzur oraz tych bardziej wyjściowych.

Falownica do włosów z rankingu – jak jej używać?

Zastanawiasz się, jak korzystać i używać falownicy do włosów? Z falownicy, tak jak z prostownicy, korzystamy na włosach suchych. Nigdy nie stosuj jej na włosach mokrych, ponieważ ryzykujesz spaleniem i trwałym zniszczeniem kosmyków. Włosy muszą być oczywiście rozczesane.
Teraz należy podzielić je na cieńsze pasma. Każde z nich należy później oddzielnie falować. Ważne, aby podczas używania falownicy na kilka sekund przytrzymać ją w jednym miejscu i dopiero przejść dalej. To utrwali efekt i sprawi, że ten będzie bardziej widoczny. Istotne jest również to, aby przed falowaniem włosów dobrze rozgrzać urządzenie. Przed użyciem falownicy możesz także zabezpieczyć kosmyki kremem lub sprayem termoochronnym.

Jak wybrać najlepszą falownicę do włosów z rankingu?

Nie wiesz, jak sprawdzi się falownica do włosów? Opinie w sieci o tego typu urządzeniach są bardzo pozytywne! Użytkowniczki cenią sobie prostotę użycia falownicy, a także naturalne efekty, jakie daje. A jeśli podjęłaś już decyzję i wiesz, że falownica to sprzęt dla ciebie, to zerknij poniżej. W dalszej części artykułu podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru falownicy. Koniecznie przeczytaj, zanim zrobisz zakupy!

Moc urządzenia

Najważniejszy parametr, na jaki musisz zwrócić uwagę. Urządzenia o zbyt małej mocy nie pofalują włosów tak efektownie, jak te mocniejsze. Oczywiście z mocą nie można też przesadzać. Na rynku znajdziesz falownice do włosów o mocy mieszczącej się w przedziale między 45 a 130 W. Do włosów cienkich polecamy urządzenia o mniejszej mocy, np. 45–65 W. Włosy wyjątkowo grube będą potrzebować falownicy mocniejszej – przynajmniej 110 W.

Regulacja temperatury

Najlepsza falownica do włosów powinna mieć szeroki zakres regulacji temperatury. Wówczas będziesz mogła dobrać ją bezpośrednio do twoich włosów. Oczywiście włosy cienkie i zniszczone powinny być falowane na niższej temperaturze, nieprzekraczającej 200 stopni. Włosy grube, mocne i długie będą potrzebowały wyższej temperatury.

Powłoka

Na rynku znajdziesz falownice z powłoką ceramiczną, tytanową, diamentową, teflonową, lustrzaną czy turmalinową. Najlepsza falownica będzie mieć powłokę tytanową lub diamentową. Takie falownice będą też najtrwalsze i posłużą latami. Niestety są one stosunkowo drogie. Tańsze falownice będą mieć powłokę ceramiczną, która też może dobrze się sprawdzić. Falownice z taką powłoką równomiernie się nagrzewają, a stylizacja nimi jest łatwa i szybka.

Waga i konstrukcja

Falownica nie powinna być zbyt ciężka, aby było ci łatwo i wygodnie z niej korzystać. Ponadto jej rączka powinna wygodnie leżeć w dłoni. Warto, aby cała falownica posiadała termoizolacyjną obudowę, co zmniejsza ryzyko oparzenia palców podczas używania urządzenia.

Funkcje dodatkowe

Takie jak cyfrowy wyświetlacz, funkcja jonizacji zapobiegająca puszeniu się i elektryzowaniu włosów czy automatyczne wyłączanie urządzenia po odpowiednim czasie. Poszczególne falownice mogą mieć takich dodatkowych funkcji znacznie więcej, więc warto szukać ich podczas zakupów.

Falownica do włosów – ranking najlepszych urządzeń

Już wiesz, że dla ciebie świetnie sprawdzi się falownica? Ranking urządzeń, który przygotowaliśmy poniżej, pozwoli ci wybrać najlepsze urządzenie. Sprawdź, w jaki sprzęt warto zainwestować.

BaByliss PRO BAB2269TTE

Falownica z turmalinową powłoką o mocy 110 W i pięciostopniową regulacją temperatury (od 140 do 220 stopni). Posiada funkcję jonizacji, szybko się nagrzewa, ma obrotowy kabel i wygodną metalową podstawkę, dzięki której można bezpiecznie położyć ją nawet na szafce w łazience. Falownica jest dodatkowo wyposażona w zabezpieczenia, które chronią przed poparzeniem.

BaByliss W2447E Deep Waves

Falownica z powłoką turmalinowo-ceramiczną i trzystopniową regulacją temperatury. Model posiada również długi obracany kabel oraz automatyczny wyłącznik.

BaByliss Easy Waves C260E

Trzy możliwości ustawienia temperatury (160, 180 lub 200 stopni), powłoka tytanowo-ceramiczna, obrotowy przewód i mata termoizolacyjna w zestawie. Model posiada również funkcję automatycznego wyłączania i końcówkę z izolacją.

Valera Wawe Master 647.03

Kolejna falownica do włosów z rankingu wyposażona jest w 8-stopniową regulację temperatury od od 140 do aż 210°C. technologia PTC System gwarantuje szybkie nagrzewanie się urządzenia i utrzymanie stałej temperatury. Model wyposażony jest także w jonizację, dzięki czemu włosy się nie puszą.

Ceraseries Deepwaver Falownica do włosów

Nasza ostatnia propozycja falownicy do włosów w rankingu nagrzewa się do maksymalnie 230 stopni C. Powłoka ceramiczna sprawia, że urządzenie się równomiernie nagrzewa.
Zdjęcie: kiraliffe / Envato Elements