Data publikacji:

Jakie efekty da falownica do włosów? Ranking najlepszych falownic

Piękna fryzura to marzenie każdej kobiety. Niektóre panie wyjątkowo lubią nosić fale na włosach. Niestety codzienne kręcenie ich na wałki czy papiloty może być uciążliwe. Dlatego też powstała falownica do włosów. Ranking, który za chwilę pokażemy, pozwoli ci wybrać najlepszą falownicę. Zapraszamy do lektury! Koniecznie przeczytaj ten poradnik, zanim zaczniesz zakupy.

Falownica do włosów. Jakie efekty?

Nie wiesz, czy przyda ci się falownica do włosów? Ranking najlepszych urządzeń do falowania włosów znajdziesz na końcu artykułu. Najpierw zastanówmy się jednak, jak w ogóle działa falownica i jakie daje efekty.
Falownica to niewielkie urządzenie, które przypomina nieco prostownicę i karbownicę. Właściwie z falownicy korzystamy podobnie jak z prostownicy. Pasmo włosów wkładamy między jej nieregularnie żłobione płytki i przeciągamy centymetr po centymetrze. Z falownicy możemy korzystać zarówno na krótszych, jak i na długich kosmykach.
Nie wiesz, jak u ciebie sprawdzi się falownica do włosów? Efekty, jakie możesz nią uzyskać, to fale. W zależności od urządzenia, fale będą bardziej pogięte lub bardziej okrągłe i grube. Wszystko zależy od budowy falownicy. Fale stworzone przy użyciu falownicy są naturalne. Ponadto włosy są delikatnie uniesione u nasady i zyskują na objętości. Takie urządzenie świetnie sprawdzi się więc do tworzenia codziennych fryzur oraz tych bardziej wyjściowych.

Falownica do włosów z rankingu – jak jej używać?

Zastanawiasz się, jak korzystać i używać falownicy do włosów? Z falownicy, tak jak z prostownicy, korzystamy na włosach suchych. Nigdy nie stosuj jej na włosach mokrych, ponieważ ryzykujesz spaleniem i trwałym zniszczeniem kosmyków. Włosy muszą być oczywiście rozczesane.
Teraz należy podzielić je na cieńsze pasma. Każde z nich należy później oddzielnie falować. Ważne, aby podczas używania falownicy na kilka sekund przytrzymać ją w jednym miejscu i dopiero przejść dalej. To utrwali efekt i sprawi, że ten będzie bardziej widoczny. Istotne jest również to, aby przed falowaniem włosów dobrze rozgrzać urządzenie. Przed użyciem falownicy możesz także zabezpieczyć kosmyki kremem lub sprayem termoochronnym.

Jak wybrać najlepszą falownicę do włosów z rankingu?

Nie wiesz, jak sprawdzi się falownica do włosów? Opinie w sieci o tego typu urządzeniach są bardzo pozytywne! Użytkowniczki cenią sobie prostotę użycia falownicy, a także naturalne efekty, jakie daje. A jeśli podjęłaś już decyzję i wiesz, że falownica to sprzęt dla ciebie, to zerknij poniżej. W dalszej części artykułu podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru falownicy. Koniecznie przeczytaj, zanim zrobisz zakupy!

Moc urządzenia

Najważniejszy parametr, na jaki musisz zwrócić uwagę. Urządzenia o zbyt małej mocy nie pofalują włosów tak efektownie, jak te mocniejsze. Oczywiście z mocą nie można też przesadzać. Na rynku znajdziesz falownice do włosów o mocy mieszczącej się w przedziale między 45 a 130 W. Do włosów cienkich polecamy urządzenia o mniejszej mocy, np. 45–65 W. Włosy wyjątkowo grube będą potrzebować falownicy mocniejszej – przynajmniej 110 W.

Regulacja temperatury

Najlepsza falownica do włosów powinna mieć szeroki zakres regulacji temperatury. Wówczas będziesz mogła dobrać ją bezpośrednio do twoich włosów. Oczywiście włosy cienkie i zniszczone powinny być falowane na niższej temperaturze, nieprzekraczającej 200 stopni. Włosy grube, mocne i długie będą potrzebowały wyższej temperatury.

Powłoka

Na rynku znajdziesz falownice z powłoką ceramiczną, tytanową, diamentową, teflonową, lustrzaną czy turmalinową. Najlepsza falownica będzie mieć powłokę tytanową lub diamentową. Takie falownice będą też najtrwalsze i posłużą latami. Niestety są one stosunkowo drogie. Tańsze falownice będą mieć powłokę ceramiczną, która też może dobrze się sprawdzić. Falownice z taką powłoką równomiernie się nagrzewają, a stylizacja nimi jest łatwa i szybka.

Waga i konstrukcja

Falownica nie powinna być zbyt ciężka, aby było ci łatwo i wygodnie z niej korzystać. Ponadto jej rączka powinna wygodnie leżeć w dłoni. Warto, aby cała falownica posiadała termoizolacyjną obudowę, co zmniejsza ryzyko oparzenia palców podczas używania urządzenia.

Funkcje dodatkowe

Takie jak cyfrowy wyświetlacz, funkcja jonizacji zapobiegająca puszeniu się i elektryzowaniu włosów czy automatyczne wyłączanie urządzenia po odpowiednim czasie. Poszczególne falownice mogą mieć takich dodatkowych funkcji znacznie więcej, więc warto szukać ich podczas zakupów.

Falownica do włosów – ranking najlepszych urządzeń

Już wiesz, że dla ciebie świetnie sprawdzi się falownica? Ranking urządzeń, który przygotowaliśmy poniżej, pozwoli ci wybrać najlepsze urządzenie. Sprawdź, w jaki sprzęt warto zainwestować.

BaByliss PRO BAB2269TTE

Falownica z turmalinową powłoką o mocy 110 W i pięciostopniową regulacją temperatury (od 140 do 220 stopni). Posiada funkcję jonizacji, szybko się nagrzewa, ma obrotowy kabel i wygodną metalową podstawkę, dzięki której można bezpiecznie położyć ją nawet na szafce w łazience. Falownica jest dodatkowo wyposażona w zabezpieczenia, które chronią przed poparzeniem.

BaByliss W2447E Deep Waves

Falownica z powłoką turmalinowo-ceramiczną i trzystopniową regulacją temperatury. Model posiada również długi obracany kabel oraz automatyczny wyłącznik.

BaByliss Easy Waves C260E

Trzy możliwości ustawienia temperatury (160, 180 lub 200 stopni), powłoka tytanowo-ceramiczna, obrotowy przewód i mata termoizolacyjna w zestawie. Model posiada również funkcję automatycznego wyłączania i końcówkę z izolacją.

Valera Wawe Master 647.03

Kolejna falownica do włosów z rankingu wyposażona jest w 8-stopniową regulację temperatury od od 140 do aż 210°C. technologia PTC System gwarantuje szybkie nagrzewanie się urządzenia i utrzymanie stałej temperatury. Model wyposażony jest także w jonizację, dzięki czemu włosy się nie puszą.

Ceraseries Deepwaver Falownica do włosów

Nasza ostatnia propozycja falownicy do włosów w rankingu nagrzewa się do maksymalnie 230 stopni C. Powłoka ceramiczna sprawia, że urządzenie się równomiernie nagrzewa.

Najlepsza falownica do włosów profesjonalna

Gamma Piu Ondadiva Rainbow

Masz problem z elektryzującymi się włosami? W takim razie poznaj bliżej falownicę od marki Gamma Piu. To falownica z antystatyczną powłoką zapobiegającą elektryzowaniu się kosmyków. Dzięki urządzeniu wyczarujesz efektowne fale, ale także loki. Falownica posiada 115W mocy i może osiągać maksymalną temperaturę ok. 230 stopni. Ale bez obaw - nie spalisz kosmyków, ponieważ falownica jest wyposażona w regulację temperatury.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Falownica ma obrotowy kabel, co zapewnia wygodę użytkowania i swobodę ruchów. Ponadto posiada uchwyt, który się nie nagrzewa. To zdecydowanie urządzenie warte swojej ceny.

Falownica do włosów UG84 UPGRADE

Jaka falownica będzie najlepsza? Taka, której używają profesjonalni styliści fryzur. I właśnie taka jest falownica UG84 UPGRADE. Falownica posiada tytanowe płytki, które są dodatkowo pokryte ceramicznym turmalinem. Dzięki temu falownica jest bezpieczna dla twoich kosmyków nawet podczas używania wysokich temperatur.
Urządzenie posiada dwa potrójne talerze do fal. Dzięki temu wyczarujesz nią wiele różnych efektów - od drobnych do wyjątkowo grubych fal. Co więcej, falownica została wyposażona w wygodny cyfrowy wyświetlacz - możesz na nim kontrolować wysokość temperatury.
Co jeszcze warto o niej wiedzieć? Urządzenie ma ergonomiczną konstrukcję - antyoparzeniowe i antypoślizgowe wykończenie oraz sprężynę, która pozwala na płynne zamknięcie klap falownicy. Falownica posiada też regulację temperatury, a maksymalnie osiąga 230 stopni.

Gruba falownica do włosów - Ghd Oracle 

Urządzenie do tworzenia fal i loków zaprojektowane z myślą o początkujących i osobach, które nigdy nie korzystały z falownicy. Falownica posiada technologię Curl Zone. Jej rurki grzewcze są ułożone w literę U, dzięki czemu falownica jest prosta w użyciu - wystarczy docisnąć pasmo włosów, przesunąć po nim i gotowe!
Warto dodać, że urządzenie posiada system chłodzenia. Dzięki niemu fale zyskują większą trwałość, a łuski włosa zostają zamknięte, co wpływa pozytywnie na ich kondycję i sposób układania się. Ponadto dzięki temu systemowi falownica pozostaje chłodna podczas używania i nie stanowi zagrożenia. Falownica maksymalnie nagrzewa się do 185 stopni.

TEESA DREAM WAVES 300

Falownica do włosów z ceramicznymi płytkami. Dzięki nim zmniejsza się ryzyko przypalenia włosów podczas stylizacji - ceramiczne płytki równomiernie się nagrzewają. Urządzenie zostało wyposażone w wygodny wyświetlacz, obrotowy przewód oraz funkcję automatycznego wyłączania. Ponadto falownica ma aż 8-stopniową regulację temperatury - od 140 do 210 stopni.

Chi Vibes ceramiczna falownico-lokówka do włosów

Do tworzenia luźnych loków i pokarbowanych fal. Urządzenie służy do falowania lub kręcenia włosów. Falownico-lokówka ma ceramiczne płytki, które chronią pasma przed zniszczeniem. Ponadto produkt posiada 5-stopniową regulację temperatury - 121 stopni, 143 stopnie, 166 stopni, 188 i 210 stopni.
Inne funkcje? Obrotowy kabel, automatyczne wyłączanie (po ok. 1h) i długi ponad 3 metrowy przewód dla wygodnej stylizacji. I ten wygląd - design tej falownico-lokówki jest wprost zachwycający!

Falownica do włosów loki fale Reyke

Falownica z regulacją temperatury, funkcją szybkiego nagrzewania i mocą 45 W. Falownica posiada ceramiczne płytki turmalinowe, dzięki czemu mniej niszczy włosy. Idealnie sprawdza się zarówno do falowania, jak i kręcenia włosów.
Zdjęcie: kiraliffe / Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.