Data publikacji:

Praktyczne gadżety do biura, które zwiększą Twoją produktywność

Wybierając praktyczne gadżety do biura będziesz w stanie znacznie zwiększyć swoją efektywność i produktywność podczas wykonywania codziennych zadań. W tym poradniku podpowiadamy, co warto kupić, aby zwiększyć również komfort pracy w biurze!
gadżety do biura

Jak skutecznie zwiększyć produktywność w pracy?

Istnieje wiele sposobów na to, aby utrzymać wysoki poziom produktywności w pracy. W pierwszej kolejności powinieneś pozbyć się wszystkich „rozpraszaczy”, które mogą powodować, że nie skupisz się w 100% na powierzonym Tobie zadaniu. Warto wyłączyć na telefonie powiadomienia lub przełączyć go na tryb pracy „nie przeszkadzać”.  Jeśli inni współpracownicy rozpraszają Cię, to warto zakupić słuchawki z dobrą redukcją hałasów. Włączając spokojną muzykę w tle wykonywanie zadań będzie dużo łatwiejsze i prostsze.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zwiększenie produktywności może oznaczać rozpoczęcie planowania zadań. Wyznaczając sobie harmonogram pracy będziesz doskonale wiedział co danego dnia musisz zrobić. Wyznaczone cele łatwiej jest osiągnąć niż próbować robić kilka zadań w tym samym czasie. Produktywność to nawyk, który trzeba wypracować. Wpływ na to ma również środowisko pracy i stanowisko przy jakim pracujesz.

Polecane aplikacje do zwiększenia produktywności w pracy

Notion

To najprawdopodobniej jedna z najlepszych aplikacji zwiększających produktywność. Możliwości tej aplikacji są ogromne, zaczynając od możliwości tworzenia prostych notate, po dokumenty, zadania, czy planowanie konkretnych zadań. Dzięki dostępowi do gotowych szablonów możesz przygotować swoją tablicę do pracy. Wiele szablonów zostało zaprojektowanych z myślą o zwiększeniu produktywności, dlatego jest to niezwykle przydatne. W płatnej wersji możemy dodatkowo skorzystać z możliwości AI, które wykona wiele zadań za Ciebie.

Be Focused - Focus Timer

To bardzo prosta, ale funkcjonalna aplikacja na komputery Mac. Na górnym pasku znajduje się ikona, która rozwija małe okno, gdzie możemy ustawić czas przez jaki będziemy pracować. W darmowej wersji można również ustawić jaka będzie długość przerwy. Tym sposobem skupiasz się na zadania przez 25 minut lub inny określony przez siebie czas. Potwierdzono już, że taki sposób zwiększa efektywność pracy.

Pocket

Podczas pracy przy biurku często zdarza się, że zaczynamy przeglądać strony internetowe odrywając się tym samym tracąc cenny czas. Pocket to aplikacja, która pozwala zapisywać strony w formie zakładek, które będziesz mógł przeczytać później.  

Stayfocusd

Darmowa aplikacja działająca jako rozszerzenie do przeglądarki, które blokuje witryny internetowe  o wybranych przez Ciebie godzinach. Dzięki temu nie będziesz sprawdzać co ciekawego u Twoich znajomych na Facebooku czy Instagramie. Dzięki temu o wyznaczonych przez siebie porach nie będziesz odrywać się od powierzonych obowiązków.

Te gadżety do biura zwiększą twoją produktywność

Fotel ergonomiczny

Zwiększenie produktywności jest równoznaczne z zapewnieniem sobie odpowiedniego komfortu przy stanowisku pracy. Źle dobrany fotel to jeden z częstych powodów, który ma negatywny wpływ na efektywną pracę. Podczas wyboru zwróć uwagę przede wszystkim na odpowiednie wyprofilowanie. Niezbędne jest podparcie lędźwi, ale również stabilne podparcie głowy. Regulowane podłokietniki oraz możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia pozwolą na idealne dopasowanie do Twoich preferencji. Zobacz kilka propozycji z rankingu foteli ergonomicznych.

Podkładka lędźwiowa

Podkładka lędźwiowa pod plecy to proste, niedrogie, ale niezbędne akcesorium do pracy biurowej. Dzięki niej będziesz w stanie zachować odpowiednią pozycję ciała i odciążysz swój kręgosłup. Fajnie sprawdzają się wersje z masażerem, który sprawia, że wielogodzinne siedzenie przed ekranem komputera staje się mniej uciążliwe. Taki dodatek kosztuje około kilkudziesięciu złotych, dlatego warto w niego zainwestować jeśli nie masz w planach wymiany krzesła na nowe.

Biurko z regulacją wysokości

To w szczególności świetna propozycja dla osób pracujących w domu. Przyjęcie pozycji siedzącej przez co najmniej kilka godzin jest bardzo męczące. Dlatego w sklepach znajdziemy biurka z automatyczną regulacją wysokości. To oznacza, że będziesz mógł podnieść całe stanowisko, aby pracować na stojąco. To bardzo dobre rozwiązanie, które sprawia, że dużo łatwiej i efektywniej możesz wykonywać swoje zadania. Choć takie biurka są zazwyczaj trochę droższe, to warto w nie zainwestować!

Stojak na laptopa

Jeżeli pracujesz na laptopie i zewnętrznym monitorze, to zakup odpowiedniej podstawki na laptopa ma dużo sensu. Przede wszystkim będziesz w stanie umieścić komputer na wysokości oczu, co spowoduje lepsze skupienie i mniejsze zmęczenie. Ponadto takie podstawki lepiej odprowadzają ciepło, dlatego laptop będzie miał zagwarantowany dobry przepływ powietrza.

Lampka na monitor

To proste akcesorium to prawdziwy game changer do pracy biurowej. Niewielka lampka z diodami LED jest umieszczana na górnej części monitora. Przez to całe stanowisko pracy jest doskonale widoczne, a po zmroku doskonale widzisz klawiaturę, co w przypadku braku dodatkowego podświetlenia ma dużo sensu. Warto dodać, że lampka nie powoduje żadnych refleksów i odbić w monitorze, dlatego bez obaw możesz z niej korzystać.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.