Data publikacji:

Dlaczego warto kupić ładowarkę Quick Charge? 

Nowa technologia zastosowana w ładowarkach do telefonów pozwala na znaczące skrócenie czasu ładowania urządzeń elektronicznych. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego ładowarki z technologią Power Delivery są znacznie lepszym wyborem. 

Czym są ładowarki do telefonu Quick Charge?

Najnowsze smartfony, mimo że dysponują wieloma nowoczesnymi technologiami, to wciąż nie są w stanie zapewnić długiego czasu pracy na baterii. Producenci zmuszeni byli na znalezienie alternatywy, która pozwoli na zdecydowanie szybsze dostarczenie energii do urządzenia. Technologia szybkiego ładowania oferuje znacznie większą moc, co znacząco skraca czas ładowania. Według firmy Belkin, technologia Quick Charge jest o 70% szybsza od standardowych 5W ładowarek.

ZOBACZ KONIECZNIE: Smartfony z pojemną baterią [Ranking 2019]

W efekcie naładowanie telefonu z baterią o pojemności 3000 mAh może zająć nieco ponad godzinę. Nowoczesne ładowarki do telefonów mogą ładować je z napięciem 0,5A, 0,9A, 1,5A, 3A oraz 5A. Inteligentne systemy automatycznie dobierają prąd do konkretnego sprzętu. Oznacza to, że podłączając tablet, ładowarka automatycznie dopasuje możliwie największą moc. Dzięki temu nie musisz martwić się, że po podłączeniu kabla telefon zostanie uszkodzony. 

Jedna ładowarka  wiele korzyści 

Ładowarki z technologią Power Delivery są znakomitym wyborem nie tylko do telefonów. Dzięki ich bardzo dużej mocy z łatwością naładujesz tablet, komputer czy powerbank. Uniwersalne złącze USB typu C jest aktualnie standardem, który pasuje do większości urządzeń elektronicznych. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się chociażby na wyjazdach. Zabierając ze sobą jedną ładowarkę będziesz mógł dostarczyć energię do wszystkich sprzętów, jakie posiadasz. 

Polecane ładowarki do telefonu z Power Delivery 

Blitzwolf Quick Charge 3.0 30W  kompaktowa ładowarka do telefonu 

Ładowarka przeznaczona przede wszystkim do urządzeń mobilnych wspiera technologię szybkiego ładowania. Producent chwali się, że naładowanie telefonu od 0 do 80% zajmuje zaledwie 35 minut. Zastosowana technologia Smart automatycznie dopasowuje wymagania zasilania do danego urządzenia. Specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Ten model został wyposażony w jeden port USB 3.0

Aukey Quick Charge 3.0 2xUSB  do telefonu i tabletu 

Ładowarka popularnej firmy dysponuje dwoma portami USB w technologii Quick Charge 3.0. Maksymalna moc wynosi 36W, dlatego bez większego problemu naładujesz również laptopa z portem USB typu C. Za ochronę przed uszkodzeniem dba technologia AuKey Entire Protect zapobiegająca przegrzewaniu. Jeśli potrzebujesz naładować szybko tablet i telefon w tym samym czasie, to ten model jest znakomitym wyborem. 

Satechi 75W USB-C Quick Charge 3.0  idealna do podróży 

Satechi specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości akcesoriów do telefonów i komputerów. Ładowarka schowana w metalowej obudowie dysponuje łączną mocą 75W. Trzy porty wyjściowe oferują technologię Quick Charge 2.0 oraz USB 3.0. Czwarty port USB typu C jest kompatybilny z technologią Fast Charge. Dzięki temu w tym samym czasie naładujesz swój komputer, tablet, telefon oraz inne urządzenia. To szczególnie przydatne w podróży. Mając pod ręką jedną ładowarkę nie będziesz musiał martwić się o brak energii. 

Rock ładowarka sieciowa Quick Charge 3.0 – kompaktowa i uniwersalna 

To kolejny model idealnie nadający się do schowania w torbie czy plecaku. Kompaktowa obudowa oferuje wyjmowaną wtyczkę, co pozwoli na szybką zmianę do kompatybilnego gniazdka. Jeśli podróżujesz chociażby do Wielkiej Brytanii, to nie będziesz musiał kupować nowej ładowarki. Prosta wymiana wtyczki rozwiąże problem. Ten model wspiera szybkie ładowanie w technologii opracowanej przez firmę Qualcomm, a także Huawei. Z funkcją inteligentnego ładowania i mocą 30W telefon zostanie naładowany w mgnieniu oka. To co wyróżnia ładowarkę na tle konkurencji, to bardzo atrakcyjna cena.