Data publikacji:

Jaki przenośny ekspres do kawy? Dla kogo ekspres turystyczny?

Jeśli jesteś miłośnikiem małej czarnej i chcesz mieć do niej dostęp nawet na górskim szlaku, to ekspres turystyczny będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a także jakie ekspresy cieszą się największym zainteresowaniem.
przenośny ekspres do kawy

Przenośne ekspresy do kawy zyskują na popularności

Przenośny ekspres to kompaktowe urządzenie, które można zabrać ze sobą do torby czy plecaka. Dzięki temu będziesz mieć możliwość zrobienia małej czarnej niezaleznie od tego, czy jesteś w na szlaku w górach czy na plaży nad morzem. Warto dodać, że tego typu urządzenia nie kosztują majątku, dlatego jest to rozsądna inwestycja. Z ekspresów turystycznych korzystają nie tylko podróżnicy, ale osoby, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.

Rodzaje przenośnych ekspresów do kawy

W sklepach znajdziemy kilka rodzajów przenośnych ekspresów do kawy. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się ekspresy kapsułkowe, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe przygotowanie kawy. Wystarczy włożyć kapsułkę, a woda pod ciśnieniem przepłynie przez zmielone ziarna. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi można przygotować bez problemu kilka filiżanek! W droższych modelach mamy możliwość bezpośredniego wsypania kawy mielonej, co jest na pewno tańszym rozwiązaniem. Sam wybór kaw mielonych jest większy niż tych kapsułkowych.
Ogromną popularnością cieszą się przenośne ekspresy ręczne, czyli po prostu kawiarki. Szczególnie upodobali je sobie miłośnicy chodzenia po górach. Proces parzenia kawy można określić jako prawdziwy rytuał. Wystarczy do tego napełnić urządzenie wodą, następnie zmieloną kawę wsypujemy do specjalnego sitka. Następnie na małym ogniu stawiamy kawiarkę i czekamy aż zostanie przygotowany napój. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że w podróży musimy mieć ze sobą niewielki palnik z butlą gazową. To jednak dla wielu osób nie jest problemem, bo kawa ma niepowtarzalny smak. Chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj, jaka kawiarka będzie najlepsza.

Dla kogo ekspres turystyczny będzie najlepszym wyborem?

Jeżeli podróżujesz po górach, wybierasz się na kemping, pod namioty lub po prostu na dłuższą wycieczkę za miasto, to w każdej z tych sytuacji przenośny ekspres turystyczny będzie się dobrze sprawdzał. Tego typu urządzenia są nawet chętnie wykorzystywane przez kierowców, którzy pokonują długie trasy, a nie zawsze chcą pić kawę ze stacji benzynowej, która nie zawsze jest smaczna.

Zalety przenośnych ekspresów turystycznych

Przenośne ekspresy turystyczne są przede wszystkim kompaktowe i można je zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Ich łatwość obsługi sprawia, że może korzystać z nich absolutnie każdy miłośnik kawy. Warto dodać, że cena ekspresów przenośnych nie jest wysoka, dlatego koszt przygotowania jednej filiżanki nie przekroczy kilku złotych. Kolejnym plusem jest niezawodna praca, dlatego jest to inwestycja na dłuższy czas.
Przeczytaj także, jak wybrać lodówkę turystyczną oraz jaki termos kupić

Jaki przenośny ekspres do kawy będzie najlepszym wyborem?

Jeżeli chcesz przygotować kawę w dosłownie kilka sekund bez konieczności rozpakowywania połowy plecaka, to przenośny ekspres na kapsułki jest bardzo dobrym wyborem. Jeśli jednak planujesz wybrać się na kemping lub spędzić noc pod namiotem, to kawiarka zapewni pyszną kawę, choć trzeba zdawać sobie sprawę, że jej przygotowanie może zająć odrobinę więcej czasu.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.