Data publikacji:

Tak może wyglądać nowy Google Pixel 5. Przewidywana specyfikacja

Najnowsze wizualizacje Google Pixela 5 sprawiły, że na temat premiery nowego smartfona mówi się coraz głośniej. Czy wkrótce ujrzymy nowy smartfon od producenta z Mountain View? Sprawdzamy najnowsze doniesienia i przewidywaną specyfikację dla Google Pixel 5.

google pixel 5

Pierwsze spojrzenie na Google Pixela 5 XL

Na podstawie zebranych dotąd doniesień David Kowalski wspólnie z użytkownikiem Twittera pigtou przygotowali wizualizację nowego Google Pixel 5 i Pixel 5 XL. Wyświetlacz zawiera jedynie subtelne wycięcie na aparat, co znacznie poprawia wygląd smartfona. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe było zmniejszenie nieco ramek.

Niestety, ale na razie nie wiemy, jaka będzie wielkość ekranu. Przypomnijmy, że Google Pixel 4 XL dysponował ekranem 6,3-calowym, natomiast Google Pixel 4 miał wyświetlacz 5,7-calowy. Bardzo możliwe, że przestrzeń robocza wzrośnie do 6 cali w mniejszym modelu. Większy powinien zaoferować 6,5-calowy ekran. Bardzo podobny znajduje się chociażby w iPhonie 11 Pro Max.

Na wizualizacjach możemy zobaczyć, że na pleckach telefonu znajduje się czytnik linii papilarnych. Warto wspomnieć, że w Pixelach 4 w ogóle nie było takiego rozwiązana. Zamiast tego pojawił się zaawansowany system odblokowywania za pomocą twarzy.

Możliwe, że producent powróci do tej technologii, ktora w codziennym użytkowaniu sprawdza się bardzo dobrze. Ponadto Google Pixel 5 i Pixel 5 XL mają mieć złącze minijack 3,5 mm, a także port ładowania USB typu C.

Google Pixel 5 i przewidywana specyfikacja

  • ekran: 6-6,1 cala 
  • rozdzielczość: 1080 × 2280 px 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 765G
  • pamięć RAM: 6 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 64 GB  
  • bateria: 3500 mAh 
  • aparat główny: 13 Mpix + 16 Mpix
  • system operacyjny: Android Q 

Jaką specyfikację otrzyma Google Pixel 5? 

Małym zaskoczeniem podczas tegorocznej premiery Pixela 5 może być procesor, jaki zostanie zastosowany w nowym flagowcu. Wbrew pozorom nie ujrzymy wcale topowej jednostki, takiej jak chociażby Qualcomm Snapdragon 865 czy Snapdragon 875.

Zamiast tego producent ma zastosować procesor Qualcomm Snapdragon 765G, który od topowych wersji może odstawać trochę wydajnością. Jednak czysty Android i dobra optymalizacja mogą sprawić, że nie odczujemy większej różnicy w prędkości. Pozostała specyfikacja Google Pixela 5 jest wciąż zagadką. Najprawdopodobniej urządzenie będzie miało 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, a na niezbędne pliki pojawi się 64 GB wbudowanej pamięci.

W kodzie Androida Q odnaleziono wzmiankę o możliwości zwrotnego ładowania. To by oznaczało, że za pomocą telefonu naładujemy chociażby zegarek. Sama pojemność akumulatora nie jest nam znana, choć nie wykluczone, że amerykański producent zastosuje ogniwo o pojemności 3500 mAh w mniejszym modelu i 4000 mAh w większym.

,p>Główny aparat fotograficzny może mieć matrycę 12,2 Mpix lub 13 Mpix. Wysoce prawdopodobne jest pojawienie się aparatu szerokokątnego o rozdzielczości 16 Mpix. Czy Google Pixel 5 będzie miał trzeci aparat? Na ten moment nic na to nie wskazuje, choć ostatecznie nie można tego wykluczyć.

Google Pixel 5 cena i data premiery 

Zwykle premiera nowych telefonów Google odbywała się na przełomie września i pażdziernika. Bardzo możliwe, że również w tym roku ujrzymy flagowce. Pandemia COVID-19 sprawiła, że wielu producentów zmienia swoje plany, dlatego należy brać pod uwagę, że oficjalna premiera smartfona zostanie opóźniona.

Autor: Bartłomiej Mazurek