Data modyfikacji:

Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro. Co wiemy przed konferencją?

Już 19 października Google zaprezentuje dwa najnowsze flagowce Google Pixel 6 oraz Google Pixel 6 Pro. Do sieci trafiają coraz ciekawsze informacje, które mówią nam niemal wszystko o nowościach, jakie zadebiutują w smartfonach. Prawdopodobnie to nie koniec nowości, jakie przygotował dla nas amerykański gigant!

Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro. Zapowiada się mała rewolucja! 

Na premierę nowych telefonów Google kazał nam czekać naprawdę długo. Już niebawem dowiemy się, jakie nowości zostaną wprowadzone do flagowych modeli. Część informacji już wyciekła do sieci, dlatego o nowych urządzeniach wiemy naprawdę wiele!

Przede wszystkim Google Pixel 6 otrzyma panel AMOLED o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 1080x2340 px. Warto wspomnieć, że użytkownicy będą mieli do dyspozycji odświeżanie 90 Hz, co wpłynie na płynność animacji.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się Google Pixel 6 Pro, który będzie dysponował panelem o przekątnej 6,71 cala i rozdzielczością 1440x3120 px. Wyświetlacz LTPO AMOLED dodatkowo wspiera 120 Hz odświeżanie ekranu. W ten sposób wyświetlany obraz będzie niemal perfekcyjny!

Głównym punktem konferencji ma być prezentacja autorskiego procesora Google Tensor chip, który został wykonany w 5 nm procesie technologicznym. Jednostka ma mieć 4 wydajne rdzenie o taktowaniu 1,8 GHz, 2 rdzenie o taktowaniu 2,25 GHz oraz kolejne dwa rdzenie z taktowaniem 2,8 GHz. Nieoficjalnie mówi się, że ta jednostka ma zapewnić 80% wzrost wydajności względem poprzednich modeli. Pojemność baterii w Google Pixelu 6 będzie wynosiła 4600 mAh, natomiast w Pixelu 6 Pro 5000 mAh. Nowy procesor będzie lepiej zarządzał energią, co powinno przełożyć się na dłuższy czas pracy.

Smartfony Google Pixel 6 dostaną jeszcze lepsze aparaty!

Możliwości fotograficzne telefonów Google mają być jeszcze większe niż w poprzednich generacjach. To zasługa całkowicie nowego zestawu kamer. W standardowym aparacie zastosowano 50-megapikselową matrycę Samsung GN1, która ma rejestrować nawet do 150% więcej światła niż Google Pixel 5. Drugi aparat ma być szerokokątny i oferować rozdzielczość 12 Mpix. Taka konfiguracja znajdzie się w standardowym Pixelu 6.

Wersja Pro dodatkowo będzie wspomagana przez teleobiektyw 48 Mpix, który pozwoli na 4-krotne przybliżenie optyczne. Niestety, ale na temat zastosowanych technologii w tym obiektywie wciąż wiemy niewiele. Z przodu najpewniej pojawi się szerokokątna kamera do selfie z kątami widzenia wynoszącymi 94 stopnie.

Co jeszcze nowego pojawi się w aparatach? Przede wszystkim udoskonalony tryb portretowy z różnymi opcjami rozmycia. Ciekawą funkcją ma być Magic Eraser, czyli narzędzie automatycznie usuwające ludzi i obiekty ze zdjęć.

Co jeszcze może pojawić się 19 października?

Niemal na pewno zobaczymy nową podstawkę ładującą Pixel Stand, która została stworzona właśnie z myślą o nowych flagowcach. Według wielu doniesień Google pracuje również nad składanym smartfonem, jednak raczej nie zobaczymy go 19 października.

Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro. Ceny i dostępność 

Google Pixel 6 najprawdopodobniej zostanie wyceniony na kwotę 649 euro. Za wersję Pro trzeba będzie zapłacić 899 euro. Wciąż nie wiadomo, czy urządzenie zadebiutuje wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Od lat dostępność smartfonów Pixel w Polsce jest mocno ograniczona.

O tym pisaliśmy przed premierą Google Pixel 6 

Google Pixel 6 jest wciąż przygotowywany przez amerykańskiego producenta. W sieci pojawiają się pierwsze przecieki, które jasno wskazują, że nowy model zostanie gruntownie przeprojektowany. Sprawdź, co wiemy przed premierą flagowego telefonu Google! 

Tak może wyglądać nowy Google Pixel 6! 

Seira Google Pixel najprawdopodobniej doczeka się dwóch nowych telefonów. Według nieoficjalnych informacji producent pracuje nad smartfonem Pixel 6 oraz Pixel 6 Plus. Wiele wskazuje na to, że oba telefony zmienią się nie do poznania. Jon Prosser, który prowadzi kanał Front Page Tech opublikował pierwsze wizualizacje Google Pixela 6 i Pixela 6 Pro. Wygląd obu wersji jest niemal identyczny, a różnice pomiędzy nimi można dostrzec jedynie w wielkości. Najprawdopodobniej wersja Pro będzie dysponować panelem AMOLED o przekątnej 6,67 cala. Niestety, ale nie wiadomo jak duży ekran będzie miał Google Pixel 6, ale spodziewamy się, ze urządzenie otrzyma panel o wielkości pomiędzy 5,8-6 cali. 

 Ekran w smartfonach będzie zajmował większą część przedniego panelu. Ma pojawić się tam jedynie niewielkie wycięcie na aparat. Zdecydowanie ciekawiej prezentuje się tył Google Pixela 6. Znajdziemy tam specjalne miejsce na dwa aparaty fotograficzne, które są ułożone w dość charakterystyczny sposób. Google Pixel 6 Pro ma zawierać trzy oczka aparatu. Google ma zrezygnować z czytnika linii papilarnych na pleckach. Ma on zostać przeniesiony pod ekran! 

Google Pixel 6/6 Pro przewidywana specyfikacja: 
  • ekran: 6,67 cala 
  • rozdzielczość: 1080x2400 px
  • procesor: Google Silicon 5 nm 
  • pamięć RAM: 8/12 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 128/256 GB 
  • bateria: 5000 mAh 
  • aparaty: 50 Mpix + 8 Mpix + 16 Mpix 
  • aparat przedni: 12 Mpix
  • system operacyjny: Android 12

Zupełnie nowy procesor i ulepszone aparaty! 

Pod obudową telefonów najprawdopodobniej znajdzie się zupełnie nowy procesor, który zostanie stworzony przez Google. Ma on opierać się na 5 NM procesie technologicznym Samsunga. Nieoficjalnie mówi się, że jego wydajność ma nieco niższa niż najnowszego Snapdragona 888. Bateria w smartfonie Google Pixel 6 ma mieć pojemność 5000 mAh, co powinno wystarczyć na cały dzień intensywnego użytkowania. Niestety, ale nie wiadomo, jakie ogniwo pojawi się w większym modelu. 

W smartfonie Google powinniśmy ponownie zobaczyć dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości 12 Mpix i 16 Mpix. Kamera standardowa i szerokokątna to gwarancja świetnych zdjęć w każdych warunkach. Amerykański producent z pewnością udoskonali algorytm tak, aby jakość fotografii była jeszcze lepsza. 

Wiele wskazuje na to, że urządzenie będzie wyposażone w system Android 12. Jeśli w dniu premiery telefon nie otrzyma nowej wersji, to z pewnością w niedalekiej przyszłości otrzyma do niego aktualizację. Z zapowiedzi wynika, że Android 12 przyniesie wiele nowości, które zmienią sposób, w jaki korzystamy z telefonu. 

Google Pixel 6 - kiedy premiera? 

Oficjalna premiera telefonu Google Pixel 6 odbędzie się najprawdopodobniej w październiku. W ubiegłych latach nowe wersje urządzeń mogliśmy ujrzeć właśnie jesienią. Jeśli chodzi o cenę, to na ten moment nie jest ona znana, ale przewidujemy, że Pixel 6 będzie kosztował około 699-799 dolarów. Większy Google Pixel 6 Plus lub XL może kosztować 899-999 dolarów. 

*Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco 

Autor: Bartłomiej Mazurek