Data publikacji:

Google Pixel 7 Pro vs OnePlus 10 Pro. Porównanie flagowych telefonów

Google Pixel 7 Pro czy OnePlus 10 Pro to flagowe modele dla wymagających użytkowników. Który z telefonów wybrać? Porównaliśmy smartfony pod względem wyglądu, wydajności, baterii czy dostępnych aparatów. Zobacz nasze porównanie Google Pixel 7 Pro vs OnePlus 10 Pro.
Google Pixel 7 Pro vs OnePlus 10 Pro

Jak dobrać odpowiedni smartfon do swoich potrzeb?

Dobry smartfon dzięki swojej funkcjonalności każdego dnia zastępuje szereg innych sprzętów i urządzeń, przez co znacząco ułatwia życie. Smartfon może służyć jako źródło informacji o otaczającym świecie, komunikator oraz urządzenie do pracy i zabawy. Ze względu na swoje zastosowanie i szeroką funkcjonalność telefon komórkowy stał się jednym z najczęściej używanych sprzętów każdego dnia.
Jaki telefon wybrać, aby być zadowolonym z efektów? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, a wybór odpowiedniego telefonu wbrew pozorom nie jest tak łatwy, jak początkowo może się wydawać. Popularni producenci telefonów cały czas wprowadzają na rynek coraz nowsze i ulepszone produkty, które swoimi funkcjami kuszą użytkowników.
Niemal nieograniczona ilość dostępnych na rynku telefonów nie ułatwia i tak trudnego wyboru, dlatego osoby chcące kupić nowy smartfon często szukają przydatnych informacji o wybranych modelach właśnie w internecie. Wybór telefonu nie jest łatwy, szczególnie dla osób, które nie są zaznajomione z nowinkami z tej kategorii. Aby wybrać dobry telefon dla siebie, trzeba zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów i parametrów, które bezpośrednio wpływają na jakość i funkcjonalność tego typu sprzętu.
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się dwa modele telefonów: Google Pixel 7 Pro oraz OnePlus 10 Pro. Czym charakteryzują się te sprzęty, jakie mają mocne i słabe strony oraz który z nich wybrać: Google Pixel 7 Pro czy OnePlus 10 Pro? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w treści poniższego artykułu, dlatego warto się z nią zapoznać.

Google Pixel 7 Pro – czym charakteryzuje się ten telefon?

Opisując ten telefon, szczególną uwagę należy zwrócić na procesor. Nowy, potężny model procesora, który powstał jako przeznaczony dla tego telefonu, sprawia, że Google Pixel 7 Pro jest znacznie szybszy oraz wydajniejszy niż konkurencyjne modele od innych producentów. Telefon ten zapewnia szereg przydatnych funkcji, dzięki czemu wiele codziennych czynności jest znacznie ułatwionych.
W telefonie Google Pixel 7 Pro znaleźć można wydajny system trzech aparatów, które gwarantują wysoką jakość wykonywanych zdjęć. Wykonywane fotografie chwytają ważne momenty i robią to z jakością i kolorami 4K. Co więcej, dzięki funkcji Cinematic Blur na jakości zyskują także filmy wykonywane tym telefonem.
Współpracujące ze sobą procesory obrazu Tensor G2 oraz nowoczesna fotografia obliczeniowa Google wpływają dodatkowo na polepszenie jakości zdjęć oraz zwiększają szybkość przetwarzania aparatu.
Telefon Google Pixel 7 Pro jest także wyjątkowo bezpieczny, a to cecha ważna dla większości użytkowników. Na bezpieczeństwo tego telefonu wpływ ma układ Titan M2, który testowano w sposób podobny do układów dotyczących ochrony tożsamości, kart bankowych oraz kart SIM. Dodatkowo VPN Google One Pixel ochrania aktywność online niezależnie od odwiedzanych stron internetowych oraz aplikacji.

OnePlus 10 Pro – co potrafi ten telefon?

Czy telefon OnePlus 10 Pro to dobry wybór? Zdecydowanie tak, ponieważ kluczową cechą tego modelu jest wydajność. Wbudowany aparat 48 Mpix pozwala na zrobienie zachwycająco ostrych zdjęć, a dzięki zaawansowanemu systemowi aparatów wykonywane zdjęcia zachwycają swoją jakością, wyrazistością oraz nasyceniem kolorów. Dodatkowo dzięki współpracy z Hasselblad zdjęcia wykonane telefonem OnePlus 10 Pro są naturalne i pełne idealnie odwzorowanych kolorów.
oneplus 10 pro
Co więcej, zastosowany w tym modelu procesor Snapdragon 8 gen. 1 odpowiada za szybkie, płynne i komfortowe użytkowanie. Telefon ten jest pierwszym sprzętem OnePlus, który może pochwalić się certyfikatem TÜV SÜD z oceną A.
Co to oznacza? Taki certyfikat to jasny sygnał, że telefon działa sprawnie, wyjątkowo szybko, a producent tego urządzenia objął te cechy gwarancją trwającą aż 36 miesięcy. Dzięki tak wydajnemu telefonowi pod ręką każda wykonywa praca, zyskuje na jakości i staje się znacznie szybsza.
Na pokładzie OnePlus 10 Pro znaleźć można także prawdziwie potężną baterię, która może zapewnić cały dzień pracy urządzenia bez konieczności ładowania. Co więcej, dzięki zaawansowanej funkcji SUPERVOOC TM 80 W naładowanie 100% baterii może zająć zaledwie 35 minut.
W OnePlus 10 Pro znaleźć można popularny system operacyjny w najnowszej odsłonie OxygenOS, który zwiększa możliwości i funkcjonalność wbudowanego oprogramowania Android 12.

Google Pixel 7 Pro czy OnePlus 10 Pro? Co różni te dwa modele telefonów?

Jaki telefon wybrać? Google Pixel 7 Pro czy OnePlus 10 Pro? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, jednak poniższa lista podobieństw i różnic, jakie zauważyć można między tymi dwoma telefonami, z pewnością ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.
Oba telefony to głośne premiery, jakie miały miejsce w 2022 roku. Oba modele mają podobne wymiary oraz wagę, która oscyluje wokół 200 g. Dodatkowo zarówno Google Pixel 7 Pro, jak i OnePlus 10 Pro zostały wyposażone w korpus wykonany z Gorilla Glass Victus, tył każdego modelu to także tego typu szkło, a rama w obu przypadkach jest wykonana z wytrzymałego aluminium. Różnice zauważyć można w aparacie: Google Pixel 7 Pro posiada trzy aparaty 50 Mpix, a OnePlus 10 Pro, o takiej samej liczbie aparatów, ma 48 Mpix.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!