Data publikacji:

Google Pixel 7 vs iPhone 13 – pojedynek flagowców 

Google Pixel 7 nie miał jeszcze swojej premiery, ale już teraz smartfon jest porównywany z obecnym na rynku iPhone’em 13. Czy na podstawie przecieków jesteśmy w stanie stwierdzić, czy nadchodzący flagowiec będzie lepszy od telefonu Apple? W tym porównaniu postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! 
google pixel 7 vs iphone 13

Ekran i obudowa 

Jak w pojedynku Google Pixel 7 vs iPhone 13 wypada obudowa obu telefonów? iPhone 13 to smartfon dysponujący ekranem 6,1-calowym Super Retina XDR OLED o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości 1170 × 2532 px. Standardy HDR 10 i Dolby Vision mają zapewnić doskonałą jakość obrazu podczas oglądania filmów. Wszystko wskazuje na to, że Google Pixel 7 będzie dysponował 6,4-calowym panelem AMOLED, który będzie miał rozdzielczość 1080 × 2400 px.
Najprawdopodobniej częstotliwość odświeżania będzie wynosić 90 Hz lub 120 Hz. iPhone 13 dysponuje panelem 60 Hz, dlatego płynność odświeżania animacji może nie być tak dobra, jak w przypadku telefonu Google. Pod względem jakości wykonania oba smartfony nie powinny różnić się w znaczący sposób. iPhone 13 ma obudowę odporną na działanie wody zgodnie z certyfikatem IP68. Google Pixel 7 ma oferować podobne możliwości. 
Zobacz nasze porównanie iPhone 13 vs 12

Procesor, pamięć RAM, bateria

Smartfon Apple działa w oparciu o procesor Apple A15 Bionic współpracujący z 4 GB pamięci RAM. Testy wydajnościowe potwierdzają, że jest to jedna z najmocniejszych jednostek na rynku. Pixel 7 będzie dysponował autorską jednostką Google Tensor drugiej generacji. Amerykański producent pracuje nad tym, aby wydajność była równie dobra. Najprawdopodobniej ten model będzie dysponował 8 GB lub nawet 12 GB pamięci RAM. W połączeniu z czystym systemem operacyjnym Android 13 możemy otrzymać niezwykle mocny model. Przed premierą smartfona trudno ocenić, czy będzie on wydajniejszy od iPhone’a 13. 
Bateria w iPhonie 13 ma pojemność 3240 mAh, co wystarczy na jeden dzień intensywnego użytkowania. Google Pixel 7 powinien mieć pojemność 4614 mAh, co przy dobrym zarządzaniu energią powinno wystarczyć nawet na dwa dni działania. Lepszym wyborem będzie iPhone 13 czy Google Pixel 7? Wiele wskazuje na to, że na tym polu Google Pixel 7 może zyskać niewielką przewagę

Aparaty fotograficzne 

Kolejny aspekt naszego porównania iPhone 13 vs Google Pixel 7 zainteresuje mobilnych fotografów. iPhone 13 jest jednym z lepszych smartfonów fotograficznych na rynku. Aparat standardowy i szerokokątny mają rozdzielczość 12 Mpix. Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie podczas fotografowania w rozmaitych warunkach oświetleniowych. Google Pixel 7 prawdopodobnie otrzyma aparat standardowy 50 Mpix oraz szerokokątny 12 Mpix. Możliwe, że na pokładzie tego modelu znajdzie się również teleobiektyw. Podobnie jak w przypadku procesora nie jesteśmy w stanie ocenić, czy Google Pixel 7 będzie lepszym wyborem niż iPhone 13. 

Podsumowanie 

iPhone 13 to jeden z najlepszych smartfonów dysponujących systemem iOS. To idealny model zarówno do standardowego użytkowania, jak i fotografowania. Wysoka wydajność pozwala na bezproblemowe granie i odpalanie rozmaitych aplikacji. Google Pixel 7 również poradzi sobie z tymi zadaniami bez najmniejszego problemu. Do premiery tego telefonu pozostało co najmniej kilka tygodni, dlatego nie możemy wydać werdyktu, który z porównywanych telefonów jest lepszy. Niemal na pewno wiemy, że kupienie Google Pixela 7 w dniu premiery będzie niezwykle trudne, dlatego iPhone’a 13 dostaniesz w większości sklepów od ręki. Pixel 7 na polskich półkach sklepowych może pojawić się nie wcześniej niż na początku 2023 roku. 
Google Pixel 7 – (przewidywana) specyfikacja: 
 • Ekran: 6,4 cala 
 • Rozdzielczość: 1080 × 2400 px 
 • Procesor: Google Tensor 5 nm 
 • Pamięć RAM: 8 GB/12 GB 
 • Pamięć wewnętrzna: 128 GB/256 GB 
 • Aparaty: 50 Mpix + 12 Mpix
 • Aparat przedni: 12 Mpix
 • System operacyjny: Android 13 
iPhone 13 – specyfikacja: 
 • Ekran: 6,1 cala 
 • Rozdzielczość: 1170 × 2532 px 
 • Procesor: Apple A15 Bionic
 • Pamięć RAM: 4 GB 
 • Pamięć wewnętrzna: 128 GB/256 GB/512 GB  
 • Aparaty: 12 Mpix + 12 Mpix 
 • Aparat przedni: 12 Mpix
 • System operacyjny: iOS 15 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.