Data publikacji:

Który zegarek sportowy wybrać? Porównanie Google Pixel Watch vs Apple Watch

Stojąc przed wyborem idealnego smartwatcha, warto zwrócić uwagę na dwie pozycje: Google Pixel Watch oraz Apple Watch. W naszym artykule porównaliśmy oba modele nie tylko pod kątem wyglądu, ale także wydajności i dostępnych funkcji. Zobacz, dla kogo lepszym wyborem będzie model z logo jabłka, a kiedy warto postawić na smartwatch od Google. 
Google Pixel watch czy Apple Watch

Zegarek sportowy – intuicyjne urządzenie   

Inteligentne zegarki stały się obecnie istotną częścią naszego życia, dzięki swojej zdolności do dostarczania nam potrzebnych informacji na wyciągnięcie ręki. Są również świetnym dodatkiem modowym i wykończeniem każdej stylizacji. Występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Jednymi ze znanych producentów smartwatchy są popularne koncerny. W tym artykule porównamy dwa mocne sprzęty. Google Pixel Watch czy Apple Watch – który zegarek sportowy wybrać?  

Google Pixel Watch czy Apple Watch?

Dwa porównywane zegarki to Apple Watch oraz Google Pixel Watch. Te dwa zegarki są przeznaczone dla różnych odbiorców, którzy dzielą się na fanów systemu operacyjnego Android oraz iOS. To jedna z podstawowych różnic w tych dwóch urządzeniach, która może znacząco wpłynąć na wybór konkretnego modelu.   

Google Pixel Watch i Apple Watch – wygląd i design    

Zegarek Apple Watch ma elegancki wygląd, który dobrze prezentuje się zarówno na męskim, jak i damskim nadgarstku. Apple nie odchodzi znacząco od swojego rozpoznawalnego designu zegarków. Charakterystyczny prostokątny wyświetlacz i bardzo cienkie ramki wokół ekranu są praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy uzyskać lepszy dostęp do funkcji smartwatcha. Aby zapewnić użytkownikowi dokładaną imitację tradycyjnego zegarka, Apple Watch posiada okrągłe tarcze, które oczywiście można bez problemu zmieniać.
Jeśli chodzi o wygląd smartwatcha od Google, to prezentuje się on jak klasyczny zegarek dzięki swojej okrągłej konstrukcji. Z boku posiada niewielki przycisk służący do nawigacji. Dostępne do zmiany tarcze zegarka są dość minimalistyczne i jest ich całkiem spory wybór. Jeśli żadna z dostępnych na urządzeniu tarcz nie przypadnie użytkownikowi do gustu, może znaleźć jeszcze więcej w Sklepie Play. 
Przy wyglądzie należy również zwrócić uwagę na możliwość wymiany bransoletek, zarówno w Google Pixel Watch, jak i Apple Watch. Ten pierwszy oferuje około dwudziestu wymiennych pasków z różnych tkanin, w tym silikonu. Apple jednak w tym temacie mocno wyprzedza giganta, bo operuje znacznie większą kolekcją.   
Apple Watch posiada do wyboru dwa warianty rozmiarowe kopert: 41 mm oraz 45 mm. Zegarek od Google ma jeden rozmiar – 41 mm.

Google Pixel Watch i Apple Watch – procesor i wydajność

Zarówno Apple Watch, jak i Google Pixel Watch mogą pochwalić się bardzo imponującą wydajnością. Oczywiście Apple posiada procesor sygnowany własnym logo, natomiast smartwatch od Google wyposażony jest w procesor od Samsunga.     
Trzeba zaznaczyć, że Pixel Watch jest kompatybilny wyłącznie z urządzeniami z systemem operacyjnym Android, Apple Watch łączy się tylko z iPhone'ami. To z pewnością minus dla zegarka od Google – gdyby bez problemu można było łączyć się z urządzeniami z jabłuszkiem, z pewnością zebrałby większe grono fanów. W przypadku Apple zostaliśmy już przyzwyczajeni, że każde z urządzeń jest kompatybilne z innymi tego jednego producenta.  
Google Pixel Watch ma baterię o pojemności 294 mAh, a jego czas pracy po jednym pełnym naładowaniu wynosi około 24 godziny – to całkiem sporo, jak na tyle funkcji. Apple Watch z akumulatorem 308 mAh wytrzymuje niecałe 18 godzin. Doganiając konkurencję i wychodząc naprzeciw użytkownikom, Apple dołożył do swojego zegarka tryb oszczędzania baterii, który pozwala na wydłużenie czasu jego pracy do 36 godzin. Wpływ na to, że Google dłużej wytrzymuje bez ładowania, może mieć rozmiar urządzenia, smartwatch Pixel Watch jest mniejszy, jego wyświetlacz zatem pobiera mniej energii.

Google Pixel Watch i Apple Watch – funkcje

Oba urządzenia posiadają wszystkie podstawowe funkcje zegarków sportowych, takie jak liczenie kroków, kalorii, monitoring snu czy plan treningowy, pomiar tętna, EKG, SOS oraz tryby sportowe. Wyposażone są we własne aplikacje: Apple Fitness Plus oraz Fitbit Premium.
Atutem Pixel Watcha jest możliwość posiadania wszystkich funkcji od Google: map, portfela, Gmaila i kalendarza, odtwarzacza YouTube oraz Asystenta Google. W Apple Watch mamy do dyspozycji dedykowane funkcje: Siri, mail, portfel Apple czy odpowiednik odtwarzacza muzyki.

Google Pixel Watch czy Apple Watch – który zegarek sportowy wybrać?

Z pewnością nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wybór zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Posiadacze urządzeń od Apple będą jasno ukierunkowani na tego producenta ze względu na funkcje, które są ze sobą kompatybilne i sprzęty łączą się ze sobą nawzajem. Dla fanów Androida i przyzwyczajonych do obsługi zasobów Google jedynym słusznym wyborem będzie Google Pixel Watch.
Do głosu dochodzi również aspekt wizualny. Apple Watch ze swoją prostokątną tarczą nie każdemu może przypaść do gustu, gdyż wydaje się być mocno sportowy. Google Pixel Watch natomiast, dzięki swojemu okrągłemu wyświetlaczowi, może wpasować się zarówno w sportowy, jak i elegancki styl, a co za tym idzie, jest uniwersalny w swoim designie. Dodając odpowiedni kolor paska, możemy całkowicie zmienić jego charakter. Apple również posiada w swojej ofercie bransolety, jednak prezencja znacznie nie ulegnie zmianie.    
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!