Data publikacji:

Gry na podróż: jak się nie nudzić w podróży?

Czeka cię długa i żmudna podróż pociągiem lub autokarem? Szukasz sposobu na uprzyjemnienie dziecku jazdy samochodem? Rozwiązaniem mogą być proste gry planszowe i karciane, które sprawią, że nawet nie zauważysz, kiedy dotarłeś do celu. Zobacz najlepsze gry na podróż.

gry na podróż

Gry na podróż: 10 propozycji

Szukasz gry na podróż samochodem czy autokarem? Przygotowaliśmy dla ciebie 10 propozycji fajnych gier na podróż.

  1. Scriba Travel
  2. Catan
  3. 5 sekund
  4. Jumanji
  5. UNO
  6. Czółko
  7. Munchkin
  8. Rubik’s Race
  9. Kula Labirynt 3D
  10. Puzzlomatic 4 w linii

Dobre gry planszowe na podróż

Planszówki doskonale sprawdzą się jako gry na podróż autokarem czy gry na podróż dla dzieci, które zajmą się rozgrywką, podczas gdy ty będziesz mógł się skupić na bezpiecznej jeździe.

Scriba Travel

Długa podróż samochodem to doskonały czas, żeby odrobinę pogłówkować i przy okazji czegoś się nauczyć. Scriba Travel to specjalna wersja Scrabble idealna jako gra na podróż. Nie musisz się obawiać o zsunięcie tabliczek z literkami.

Catan – wersja podróżna

Kultowy Catan także doczekał się wersji gry na podróż. Rozmiary planszy oraz pionków zostały odpowiednio zmniejszone, żeby nie zabierały zbyt dużo miejsca w plecaku lub torbie. Ponadto plansza została przygotowana w taki sposób, żeby wszystkie elementy można było przechowywać w łatwy sposób, zapobiegając ich zgubieniu.

5 sekund

5 sekund to idealna gra planszowa na podróż samochodem dla dzieci czy dorosłych. Plansza i pionki stanowią wyłącznie dodatek i na czas podróży autem można z nich zrezygnować. Głównym elementem zabawy jest odpowiadanie w ciągu pięciu sekund na trzy pytania. Czas odmierzany jest za pomocą specjalnego czasomierza, z którego można korzystać podczas podróży.

Jumanji wersja drewniana

Tym razem mamy do czynienia z planszówką, która pierwotnie pojawiła się w filmie „Jumanji”. Bez obaw, grając w tę wersję, nie zostaniecie wchłonięci przez grę ani nie wypuścicie w świat agresywnych zwierząt i innych niebezpieczeństw. Wersja drewniana sprawdza się podczas jako gra na podróż, ponieważ zabezpiecza pionki przed spadnięciem poza planszę.

Fajne gry karciane na długą podróż

Poza planszówkami w podróż możesz zabrać ze sobą także popularne gry karciane, dzięki którym ani się obejrzysz, a będziesz na miejscu.

UNO

UNO to niezbyt skomplikowana gra karciana, której zasady rozgrywki przypominają mocno makao. Idealnie sprawdzi się jako gra na podróż ze znajomymi czy dziećmi. Rozgrywka polega na pozbyciu się wszystkich kart, kończąc zabawę okrzykiem „UNO!”. Jeśli zwycięzca zapomni o wypowiedzeniu tego hasła, wtedy musi dobrać trzy dodatkowe karty.

Czółko

Czółko to doskonała gra karciana, dzięki której można rozkręcić każdą drętwą imprezę. Świetnie nadaje się także jako gra na podróż samochodem, ponieważ integruje ze sobą współtowarzyszy podróży. Zasady są proste – wystarczy przyłożyć kartę z napisem do czoła, a następnie na podstawie wskazówek innych osób odgadnąć hasło.

Przeczytaj również: Najlepsze gry planszowe rodzinne

Munchkin

Jeśli szukasz fajnej gry na podróż dla dzieci (powyżej 10. roku życia), to Munchkin zdecydowanie będzie dobrym wyborem. Fabularyzowana rozgrywka może wciągnąć twoje pociechy na tyle mocno, że kompletnie zapomną o nudnej podróży autokarem czy pociągiem.

Gry łamigłówki na podróż

Uwielbiasz łamigłówki? Dzięki tym grom możesz je rozwiązywać także w podróży.

Rubik’s Race

Rubik’s Race to ciekawa gra logiczna będąca wariacją klasycznej kostki Rubika. W tym przypadku dwóch graczy musi ułożyć w wyznaczonym czasie wzór, który jest uprzednio losowany. Za utrudnienie można uznać brak możliwości podnoszenia kolorowych klocków. Można je jedynie przesuwać po płaskiej powierzchni.

Kula Labirynt 3D

Produkt firmy MalPlay to doskonała gra na podróż dla jednej osoby. Rozrywka polega na obracaniu przezroczystą kulą w taki sposób, żeby przesuwać metalową kulką po skomplikowanym, zawiłym torze. Zadanie nie jest proste, więc Kula Labirynt 3D prędko ci się nie znudzi.

Puzzlomatic 4 w linii

Kolejna gra w tym zestawieniu, która wymaga od uczestników zabawy skupienia oraz taktycznego myślenia. W Puzzlomatic gracze muszą ułożyć cztery krążki w linii prostej. Założenia są banalne, lecz poziom trudności zależy od przeciwnika. Gracze mogą układać krążki w taki sposób, żeby blokować oponentowi drogę, tym samym dając sobie większą szansę na wygraną.