Data publikacji:

Jakie telefony iPhone obsługują Dual SIM?  

Technologia Dual SIM pozwala na korzystanie z dwóch numerów telefonu na jednym smartfonie. Ta niezwykle popularna technologia zawitała również do iPhone’ów. Podpowiadamy, jakie modele obsługują Dual SIM, a także jak z niego korzystać na urządzeniu z logo nadgryzionego jabłka.
iphone 15

Czym jest technologia Dual SIM?

Technologia Dual SIM jest obecna w smartfonach już od kilku lat i to rozwiązanie cieszy się sporą popularnością. Urządzenie, które wspiera to rozwiązanie, ma dwa sloty na karty micro lub nano SIM. W przypadku iPhone’ów nie mamy drugiego slotu, ponieważ amerykańskie smartfony wykorzystują technologię wirtualnych numerów, czyli e-SIM. Dzięki temu nie trzeba być w posiadaniu niewielkiej karty, aby mieć przypisany do telefonu numer.
Jako ciekawostkę możemy powiedzieć, że w najnowszych iPhone’ach przeznaczonych na rynek w USA slot na kartę SIM został całkowicie zlikwidowany. Ta technologia rozwija się bardzo prężnie, dlatego jest duża szansa, że kolejne generacje również zostaną pozbawione możliwości stosowania fizycznych kart.  
Wyjątkiem są telefony Apple, które były wypuszczone na rynek chiński. Tam możemy znaleźć dwa sloty na karty nano-SIM.

Dlaczego warto korzystać z technologii Dual SIM na iPhone’ach?  

Korzystanie z technologii Dual SIM jest przede wszystkim wygodne. Nie musisz nosić ze sobą służbowego telefonu, aby odbierać połączenia czy wysyłać ważne maile. Na telefonach Apple zarówno wiadomości, jak i połączenia są bardzo czytelnie rozdzielone na dwa numery, dlatego będziesz doskonale wiedział, na który numer przyszła dana wiadomość.  
Posiadanie dwóch numerów telefonu na iPhonie gwarantuje stały dostęp do internetu. Sam możesz zdecydować, która karta będzie obsługiwała transmisję danych. Jeśli na jednym z numerów masz większy pakiet internetowy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby z niego korzystać. To bardzo wygodne rozwiązanie!
Ponadto, posiadanie funkcji Dual SIM dobrze sprawdza się podczas zagranicznych wyjazdów. Wystarczy kupić lokalną kartę prepaid, aby móc korzystać z zagranicznego numeru. To przede wszystkim pozwala na tańszy dostęp do internetu. Pakiet danych w roamingu jest niewystarczający i przekroczenie limitów może okazać się bardzo kosztowne.  

Jakie modele iPhone’ów obsługują Dual SIM?

Z funkcji Dual SIM mogą korzystać posiadacze nowszych generacji iPhone’ów. Seria iPhone XR oraz XS jest najstarszą, która umożliwia skonfigurowanie dwóch numerów telefonu. Niestety, ale w starszych modelach takich jak iPhone X, iPhone 8 czy iPhone SE drugiej generacji nie ma możliwości skorzystania z tej funkcji.
Warto dodać, że te modele telefonów nie otrzymują już aktualizacji systemu operacyjnego, dlatego warto rozważyć zakup nowszego smartfona. Aktualnie, najtańszym telefonem z logo nadgryzionego jabłka obsługującym technologię eSIM jest iPhone SE 3.generacji.  
Lista iPhone’ów obsługujących technologię eSIM:  
 • iPhone XR  
 • iPhone XS  
 • iPhone XS Max  
 • iPhone 11  
 • iPhone 11 Pro  
 • iPhone 11 Pro Max  
 • iPhone 12 Mini  
 • iPhone 12  
 • iPhone 12 Pro  
 • iPhone 12 Pro Max  
 • iPhone 13 Mini  
 • iPhone 13  
 • iPhone 13 Pro  
 • iPhone 13 Pro Max  
 • iPhone 14  
 • iPhone 14 Plus  
 • iPhone 14 Pro  
 • iPhone 14 Pro Max  
 • iPhone SE 3.generacji  
 • Jak korzystać z dwóch kart SIM na iPhonie krok po kroku

  Konfigurowanie funkcji Dual SIM Na iPhonie jest niezwykle proste, jednak aby to zrobić, trzeba wykonać kilka kroków. Przede wszystkim skontaktuj się ze swoim operatorem, aby wymienić kartę SIM na eSIM. W większości przypadków można to zrobić za pośrednictwem aplikacji internetowej bądź strony operatora. Następnie przechodzimy do Ustawień i wybieramy zakładkę Sieci Komórkowej. Następne wybieramy dodaj eSIM.
  Następnie będziemy musieli zeskanować kod QR, który został dostarczony przez operatora. W niektórych przypadkach trzeba jeszcze dodać kod potwierdzający, aby rozpocząć proces konfiguracji. Po chwili numer telefonu powinien zostać przypisany do iPhone’a. W dowolnej chwili możesz usunąć numer i przenieść go na inne urządzenie.  
  Zobacz nasz ranking iPhone

  Jak korzystać z Dual SIM na iPhonie?

  Dodawanie etykiet do planów komórkowych

  Dodawanie etykiet do numerów telefonu pozwoli Ci na odróżnienie poszczególnych numerów i wyróżnienie który jest służbowy, a który prywatny. W zakładce sieci komórkowej klikamy na poszczególny numer i następnie klikamy raz jeszcze na samą górę, aby wybrać etykietę dla danego planu. Warto dodać, że nazwy można zmieniać w dowolnym momencie.  

  Ustawianie numeru domyślnego

  Wybór głównego numeru telefonu jest bardzo ważny, ponieważ połączenia i wiadomości będą wykonywane z niego w sposób automatyczny. W zakładce sieci komórkowej klikamy na sekcję połączenia głosowe i następnie wybieramy który z numerów będzie używany jako domyślny.
  Co ciekawe, iPhone może zapamiętać dla jakiego z kontaktów będziemy mieli przypisany do danego numeru. W kontaktach stuknij na niego i wybierz opcję preferowany plan sieci komórkowej. Następnie wybierz który z numerów będzie stosowany jako domyślny.  

  Połączenia i wiadomości tekstowe

  Przełączanie pomiędzy numerami jest również możliwe z poziomu poszczególnych aplikacji. Na ekranie połączeń telefonicznych w górnym rogu będziesz mógł wybrać którego numeru chcesz używać. Podobna opcja jest widoczna w wiadomościach. Pod numerem odbiorcy znajduje się sekcja w której wybieramy z jakiego numeru ma zostać wysłana wiadomość.  
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.