Data publikacji:

Apple iPhone SE 3. Specyfikacja, cena, premiera

iPhone SE 3 to jeden z najbardziej wyczekiwanych telefonów Apple. Dotychczasowe dwie generacje przyniosły firmie z Cupertino świetne wyniki sprzedażowe. Czy producent ma w planach wydanie kolejnego modelu? Sprawdź, co wiemy o Apple iPhone SE 3 i jego premierze.

apple iphone se 3

iPhone SE 3 mógłby być prawdziwym hitem!

iPhone SE drugiej generacji został zaprezentowany w kwietniu 2020 roku i szybko znalazł grono wielu zadowolonych użytkowników. Producent skopiował praktycznie całe wzornictwo iPhone’a 8 i zastosował podzespoły znane z iPhone’a 11. Taka hybryda dwóch telefonów sprawiła, że urządzenie jest niezwykle wydajne i pozwala na robienie bardzo ładnych zdjęć.

Do zakupu zachęca też cena około 2 tys. złotych. To zdecydowanie najtańszy smartfon, jaki Apple ma w swojej ofercie. Niemal rok po premierze nie słyszymy zbyt wielu informacji o pojawieniu się następcy. Na rynku pojawiły się telefony iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 oraz iPhone 12 Mini. Szczególnie ten ostatni nie cieszy się zbyt dużą popularnością, dlatego Apple może już myśleć o wprowadzeniu budżetowej alternatywy. Czy możemy zatem liczyćna pojawienie się Apple iPhone SE 3?

Według japońskiego serwisu MacOtakara już w kwietniu 2021 roku mógłby zadebiutować kolejny iPhone SE. Czy jednak będzie to zupełnie nowe urządzenie? Możliwe, że Apple ponownie odświeży konstrukcję i tym razem zaproponuje iPhone’a SE Plus z 5,5-calowym ekranem IPS LCD. Taki model mógłby być kopią iPhone’a 8 Plus. Odpowiednio mocne podzespoły i więcej niż jeden aparat fotograficzny z pewnością trafiłyby w gusta użytkowników.

Pamiętajmy jednak, że Apple’owi zależy na dobrej sprzedaży serii 12, a taki telefon mógłby w pewien sposób zagrozić najnowszym flagowcom. Szanse na pojawienie się iPhone’a SE 3 w 2021 roku są niewielkie, ale użytkownicy sprzętu Apple nie tracą nadziei.

Co użytkownicy Apple chcieliby zobaczyć w iPhonie SE 3?

Lista życzeń użytkowników czekających na iPhone’a SE 3 jest całkiem spora. Przede wszystkim telefon mógłby otrzymać nowy odświeżony design. Pozbycie się niezbyt ładnych ramek zwiększyłoby przestrzeń roboczą i wpłynęłoby na ładniejszy wygląd.

Pozostawienie czytnika Touch ID wydaje się rozsądnym posunięciem. Aby zaoszczędzić, Apple powinno wykorzystać patent znany z nowego iPada Air. Przypomnijmy, że tam czytnik linii papilarnych jest umieszczony w przycisku.

Dla użytkowników nowe wzornictwo to za mało. Wysłużony panel IPS LCD powinien w iPhonie SE 3 zostać zastąpiony wyświetlaczem OLED. Takie ekrany są montowane nawet w bardzo tanich telefonach. Przypomnijmy, że Apple dokonało już takiej wymiany. W następcy iPhone’a 11, czyli iPhonie 12, pojawił się już wyświetlacz OLED. Lepsze odwzorowanie kolorów mogłoby wpłynąć na komfort podczas oglądania filmów czy grania.

iPhone SE 3 według użytkowników powinien dostać pojemniejszą baterię. W iPhonie SE 2020 stosowany jest akumulator o pojemności 1821 mAh, co wystarcza na niespełna jeden dzień użytkowania. Bateria o pojemności 2900 mAh sprawiłaby, że telefon wytrzymałby znacznie dłużej.

Na koniec należy wspomnieć o standardzie 5G, który rozwija się niezwykle szybko. Tani iPhone SE 3 z obsługą sieci 5G z pewnością zadowoliłby użytkowników i wyprzedziłby konkurencję.

iPhone SE 3: czy mamy szansę go zobaczyć? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ Apple milczy w tej sprawie. Mamy wielką nadzieję, że firma z Cupertino wsłucha się w głosy swoich użytkowników i zdecyduje się na wprowadzenie tego modelu do sprzedaży.

Na razie pozostaje zdecydować się na iPhone’a SE 2020, który wciąż jest znakomitym telefonem. Dla osób chcących wejść do świata Apple nie ma lepszego modelu!

Autor: Bartlomiej Mazurek