Data publikacji:

Jak połączyć iPhone'a z samochodem? Funkcja CarPlay

CarPlay działa „jak trzeba”, gdy tylko podłączysz telefon kablem USB do gniazda w samochodzie lub sparujesz do z autem przez Bluetooth. Tylko tyle wystarczy, by korzystać z funkcji smartfona na ekranie systemu multimedialnego auta. Jak połączyć iPhone'a z samochodem? Funkcja CarPlay - aplikacja CarPlay. Apple CarPlay - jak zainstalować?
jak połączyć iphone z samochodem

CarPlay iPhone - funkcja dostępna w niektórych modelach samochodów

Teoretycznie - im nowsze i bardziej zaawansowane technicznie auto posiadasz, w czym lepszy pakiet multimedialny je wyposażysz, tym większe prawdopodobieństwo, że „jarasz” się takimi nowinkami i udogodnieniami jak funkcja CarPlay. Jeśli zgadliśmy, że jesteś fanem gadżetów samochodowych i nowinek technicznych, to teraz przeprowadzimy cię krok po kroku w procesie, jak połączyć iPhone'a z samochodem?
Funkcja Apple CarPlay dostępna w niektórych modelach aut (obecnie funkcja CarPlay jest dostępna w ponad 600 modelach samochodów). Czemu ona służy? Umożliwia lepsze i bezpieczniejsze korzystanie z telefonu iPhone w samochodzie! Jak to się dzieje? Zamiast kierować wzrok na ekran smartfona, leżący gdzieś na udach albo siedzeniu pasażera, pożądane opcje wywołujesz na wbudowanym wyświetlaczu w swoim samochodzie.
Jeśli twoje czterokołowe cacko obsługuje funkcję CarPlay, uruchom ją i ciesz się wygodą i funkcjonalnością rozwiązań w trakcie podróży małej i dużej!

Jak połączyć iPhone z samochodem przez Bluetooth? 

Jak połączyć iPhone z samochodem bezprzewodowo? Naciśnij i przytrzymaj przycisk polecenia głosowego na kierownicy, aby skonfigurować funkcję CarPlay. Na wszelki wypadek upewnij się, że samochód znajduje się w trybie parowania bezprzewodowego, czyli Bluetooth. 
 • Wybierz kolejno opcje w telefonie iPhone: Ustawienia > Ogólne > CarPlay > Dostępne samochody, a następnie zatwierdź swoje auto. 
 • Najprawdopodobniej wszelkie czynności będziesz wykonywać na wyświetlaczu w samochodzie. 
 • Jeśli zajdzie taka konieczność, uruchom urządzenia ponownie.
 • W razie niepowodzeń, radzimy ci upewnić się, że zestaw stereo używa najnowszego oprogramowania sprzętowego od producenta samochodu. Gdzie to sprawdzić? W instrukcji użytkownika dołączonej do auta albo w dedykowanej do twojego auta aplikacji na telefon (jeśli producent samochodu takową dostarcza). 
 • Jak połączyć iPhone'a z samochodem? Funkcja CarPlay przez USB

  Aplikacja CarPlay - jak połączyć telefon z autem przez przewód USB? 
 • Uruchom ponownie auto oraz urządzenie.
 • Odblokuj telefon tak, by wyświetlał ekran początkowy. 
 • Poprawnie wsuń przewód USB do czystego portu. Port USB może być oznaczony ikoną CarPlay lub ikoną smartfonu.
 • Upewnij się, że zestaw stereo używa najnowszego oprogramowania sprzętowego od producenta samochodu.
 • Brak CarPlay w iPhonie? Jak ściągać CarPlay na iPhone?

  Apple CarPlay do działania wymaga iPhone 5 lub nowszego. Ponadto należy posiadać iOS w wersji minimum 7.1.
  Jak zainstalować Apple CarPlay? Oprogramowanie Apple nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji! Jak to możliwe? A możliwe, ponieważ CarPlay jest częścią systemu iOS. Koniec i kropka. 

  Apple CarPlay - jak włączyć?

  Zrobisz to poprzez podłączenie telefonu iPhone przewodem Lightning-USB. Gniazdo USB w samochodzie może być oznaczone logo CarPlay lub ikonką przedstawiającą smartfon. To najprostsza opcja. Operacja połączenia iPhone’a z autkiem będzie wymagała nieco więcej czasu (i odrobinę więcej klikania, które może nadużyć cierpliwość) - ale się opłaca, bo kabel nie będzie ci się plątał między stereo a dźwignią zmiany biegów. 
  Zdjęcie: Envato Elements
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Lawenda, makaron i wiatr. To moje „naj”, za którymi podążam, kosztując życie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.