Data publikacji:

Jak sprawdzić, czy iPhone jest oryginalny?

Rodzina urządzeń Apple i słynne logo nadgryzionego jabłka znane jest niemal na całym świecie. To marka, której wyznacznikiem jest luksus, jakość i przynależność do danej, ekskluzywnej społeczności i najwyższa jakość. Jednak chcąc kupić nowsze modele iPhone’a, pojawia się problem znacznej sumy, którą należy przeznaczyć na urządzenie. Dlatego wiele osób korzysta z ofert zakupu telefonów z drugiej ręki, które niejednokrotnie są w doskonałym stanie i niczym nie różnią się od produktów prosto z salonu. Niestety w ten sposób można narazić się na zakup podróbki, zwłaszcza jeśli cena jest wyjątkowo okazyjna. Jak sprawdzić, czy iPhone jest oryginalny jeszcze przed zakupem? Czy wystarczy w tym celu numer seryjny iPhone? Sprawdź, o czym jeszcze warto pamiętać i nie daj się oszukać.
Jak sprawdzić, czy iPhone jest oryginalny

Dlaczego oryginalność produktu to tak ważna kwestia?

Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić, czy iPhone jest oryginalny, powinna być priorytetem każdej osoby, która planuje zakup telefonu używanego lub w innym miejscu niż punkt autoryzowany. Tylko produkt oryginalny daje gwarancję działania na poziomie prezentowanym przez Apple i umożliwia z niezawodnego korzystania z jego wszystkich słynnych funkcji.
Produkty nieoryginalne charakteryzują się zazwyczaj znacznie gorszą jakością zarówno obudowy, jak i systemów, ich parametry są niezgodne z zapewnieniami na opakowaniu, bateria może działać krócej, a sam sprzęt przestać działać w niedługim czasie po zakupie.

Jak sprawdzić oryginalność iPhone za pomocą IMEI?

Istnieją jednak sposoby na to, jak sprawdzić, czy produkt Apple jest oryginalny, nawet wtedy, gdy planujemy zakup przez Internet. Pierwszą rzeczą, jaką należy skontrolować, jest numer IMEI, który nadawany jest każdemu oryginalnemu urządzeniu i pozostaje w bazie producenta.
Produkty podrabiane nie wyświetlą się w bazie produktów Apple, poza tym, jeżeli numer ten na telefonie będzie inny niż ten zapisany na opakowaniu, istnieje prawdopodobieństwo, że urządzenie było składane z różnych części, a więc jest podróbką.
Jak sprawdzić, czy Iphone jest oryginalny po IMEI? Ten sam numer powinien wyświetlać się zarówno w ustawieniach telefonu, jak i znajdować się na obudowie telefonu lub w nowszych modelach – na klapce karty SIM. Przed zakupem warto poprosić sprzedawcę, by zrobił zdjęcie informacji wyświetlanej w ustawieniach i zawartej na urządzeniu.
A co w przypadku, gdy chcemy kupić starszy model, taki jak np. Iphone 7? Jak sprawdzić, czy oryginalny jest produkt, który zamierzamy kupić? Podany przez sprzedawcę umer IMEI można wpisać na stronie producenta. Jeżeli wyświetli się opis zupełnie innego modelu, prawdopodobnie urządzenie jest podrabiane.
Sygnałem nieoryginalnego produktu jest też wyjątkowo atrakcyjna cena, co może sygnalizować chęć jak najszybszego pozbycia się towaru. Istnieje wówczas ryzyko, że iPhone może pochodzić z kradzieży, a my z tego tytułu możemy ponieść w niedługim czasie dodatkowe nieprzyjemności.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!