Data publikacji:

Jak układać żywność w lodówce No Frost?

Lodówki z systemem No Frost stały się bardzo popularne. W zasadzie większość konsumentów pyta o lodówkę bez szronu. Nowoczesna lodówka uniemożliwia osadzanie się lodu lub szronu na jej ściankach. Takie działanie dotyczy nie tylko chłodziarki, ale i zamrażarki. W praktyce uwalnia to posiadacza tego rodzaju sprzętu AGD od czasochłonnych obowiązków typu rozmrażanie lodówki. Ludzie mają wątpliwość, czy wentylatory w No Frost pracują cały czas, co wynika z tego, że sama lodówka pracuje niezwykle cicho. Sprawdź, jak układać żywność w innowacyjnej lodówce z technologią No Frost!
jak układać żywność w lodówce no frost

Zalety lodówek No Frost

Jedną z najważniejszych zalet tego rodzaju lodówek jest fakt, że można je w bardzo łatwy sposób utrzymywać w czystości. Faktycznie, nie ma z nimi problemu, jak w przypadku lodówek starszego typu, gdzie każdy musiał co jakiś czas poświęcać swój czas na regularne rozmrażanie lodówki. W przypadku No Frost w ogóle tego typu zadania odpadają, co jest istotne dla osób, które swój prywatny czas preferują poświęcić na zdecydowanie przyjemniejsze sprawy niż zajmowanie się lodówką. 
Dzięki temu, że możliwość nagromadzenia się wilgoci jest zminimalizowana, żywność może być dłużej świeża, co jest ważne dla osób, które robią większe zapasy lub nie mają czasu na częste wychodzenie po zakupy spożywcze. Takie lodówki mogą jednak powodować szybsze wysychanie artykułów spożywczych, dlatego wybierając lodówkę No Frost, warto wybrać taką, która ma komorę świeżości.

Jak układać żywność w lodówce No Frost?

Prawidłowe rozmieszczenie żywności w lodówce przyczynia się do tego, że ludzie marnują mniej jedzenia. Dla niektórych osób taka wiedza jest ważna z uwagi na ideę less waste lub zero waste. Dla innych ludzi w grę może wchodzić ekonomiczny styl życia, w którym nie ma miejsca na wyrzucanie jedzenia z lodówki.
Na najwyższej półce panuje najwyższa temperatura, co oznacza, że można na niej przechowywać produkty z długim terminem ważności typu przetwory (dżemy, konfitury, ogórki konserwowe). Jest to półka odpowiednia dla serów i jogurtów. Można na nią położyć też na przykład nadwyżkę porcji obiadowych, z intencją spożycia ich nieco później.
Niższa półka to miejsce właściwe do przechowywania mleka i jajek (jaja i mleko można też układać na drzwiach lodówki). Najniższa półka to idealne miejsce dla mięsa, wędlin i ryb, a także dla produktów wyjętych z zamrażarki, które aktualnie przeznaczone są do sporządzenia posiłków. W szufladach należy umieszczać owoce i warzywa. Najkorzystniej jest, gdy lodówka ma komorę świeżości (czyli komorę zero), dzięki której takie produkty mogą być świeże przez dłuższy czas. Na drzwiach lodówki można przechowywać na przykład napoje, soki, wyroby alkoholowe, musztardę, ketchup i majonez.

W jakich pojemnikach przechowywać żywność w lodówce?

Ogólnie rzecz biorąc, do wyboru są pojemniki plastikowe i pojemniki szklane. Coraz więcej osób decyduje się na pojemniki wykonane ze szkła, gdyż są to pojemniki zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. 
Takie pojemniki można wkładać też do zamrażarki. Bardzo łatwo utrzymuje się je w czystości (zazwyczaj mogą być myte w zmywarce). Mogą też być stosowane w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej.
Zdjęcie: Envato Elements
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.