Data publikacji:

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów?

Farbowanie włosów jest zabiegiem, który pozwala na zupełną odmianę wyglądu. Kolor fryzury bardzo wpływa na nastrój i samopoczucie, dlatego wiele kobiet decyduje się na regularne nakładanie farby. Zdarza się jednak, że w pewnym momencie pragną znów wyglądać zupełnie naturalnie. Jak wrócić do naturalnego koloru włosów? Nie zawsze jest to łatwe, a często wymaga nieco czasu i determinacji, jednak ostatecznie ściąganie koloru z włosów z pewnością się uda, a efekt będzie satysfakcjonujący.

jak wrócić do naturalnego koloru włosów

Jak zmyć farbę z włosów i wrócić do naturalnego koloru?

Istnieje kilka sposobów na to, jak ściągnąć kolor z włosów. Wybór najodpowiedniejszego zależy od wielu czynników, przede wszystkim od różnicy w odcieniach między obecną i naturalną barwą włosów, a także od tego, czy musimy przejść z ciemniejszego koloru na jaśniejszy czy odwrotnie.

Dużo zależy też od tego, czy wolimy postawić na naturalne środki czy chcemy używać chemicznych farb. W wielu przypadkach najlepszym sposobem na to, jak wrócić do naturalnego koloru włosów, jest udanie się do fryzjera, żeby kilkustopniowo przybliżył obecny odcień do upragnionego.

Jak wrócić do naturalnego koloru włosów? Zmiana koloru farby

Najprostszym sposobem na pozbycie się niechcianego już koloru jest przefarbowanie włosów. Jeśli udamy się do fryzjera, pomoże nam dobrać odpowiedni odcień, który będzie zbliżony do naturalnego. Można również wykonać zabieg koloryzacji w domu, jednak istnieje wtedy dużo większe ryzyko, że nie trafimy w odpowiedni odcień, a efekt będzie daleki od wymarzonego.

Jeśli włosy były mocno rozjaśnione lub przyciemnione, prawdopodobnie konieczne będzie stopniowe przybliżanie się do naturalnego koloru.

Jak wypłukać farbę z włosów? Dekoloryzacja

W zakładzie fryzjerskim możliwy jest także zabieg dekoloryzacji, który jest popularnym sposobem na to, jak zmyć kolor z włosów. Polega na użyciu preparatów wywabiających z włosów sztuczne pigmenty. Efekty zależą w dużej mierze od użytej wcześniej farby, czasami potrzebnych jest kilka wizyt.

Choć można to zrobić samemu w domu, warto jednak rozważyć przeprowadzenie tego procesu u profesjonalisty, ponieważ odcienie, które mogą się pojawić na włosach czasami bywają zaskakujące i niekoniecznie twarzowe. Istnieje kilka możliwości na to, jak zmyć farbę z włosów, stosuje się rozjaśniacze proszkowe lub emulsyjne bądź specjalny dekoloryzator – color peel.

Naturalna henna

Poszukując najmniej inwazyjnego sposobu na to, jak wrócić do naturalnego koloru włosów, można rozważyć użycie henny. Ma ona tę wielką zaletę, że nie tylko nie niszczy włosów, ale również je dodatkowo wzmacnia.

Nakładanie jej może okazać się świetnym sposobem na to, jak zdjąć farbę z włosów stopniowo, by nie było to zauważalne. Dodatkowo staną się one bardziej odżywione i odzyskają blask, który być może utraciły poprzez stosowanie na nich mocnych farb.

Jak wrócić do naturalnego koloru – domowe sposoby

Czy jest możliwa dekoloryzacja bez użycia środkach chemicznych? Pewnym pomysłem na to, jak wrócić do naturalnego koloru włosów bez stosowania syntetycznych kosmetyków, jest stosowanie płukanek i masek przyciemniających lub rozjaśniających. Mogą one być skuteczne, jeśli zmiana odcienia nie była duża.

Istnieje wiele ziół, które naturalnie wpływają na barwę włosów, jednak sposób ten wymaga systematyczności i wytrwałości. W tym przypadku jest jednak spora szansa na to, że nie tylko odkryjemy naturalny sposób na to, jak zmyć farbę do włosów, ale przy okazji również je wzmocnimy, dzięki roślinnym związkom bioaktywnym znajdującym się w ziołach.

Do rozjaśniania włosów sprawdzi się między innymi rumianek, sok z cytryny i korzeń rabarbaru, natomiast przyciemniające właściwości posiada między innymi olej rycynowy, kora dębu, mocna herbata lub fusy z kawy.

Autorka: Nina Nadybska