Data modyfikacji:

Jak zrobić ombre?

Ombre hair to urodowy HIT już od kilku dobrych lat. Za co tak bardzo go kochamy? Efekt cieniowania jest bardzo naturalny i w kontrolowany sposób zmienia naszą fryzurę – nie musisz farbować włosów od nasady aż po końce, aby nieco odświeżyć fryzurę. Jak zrobić ombre na włosach? Nie jest to najprostsze, ale przy odpowiednich wskazówkach może się udać. Zapraszamy do naszego poradnika!

jak zrobić ombre

Jak zrobić ombre? Czym są ombre hair?

Zanim wyjaśnimy, jak samemu zrobić ombre, zastanówmy się, czym tak w ogóle jest efekt ombre na włosach. To nic innego, jak efekt cieniowania, który uzyskuje się za pomocą rozjaśniacza. Na swój naturalny odcień włosów nakładasz rozjaśniacz. Ten ma stopniowo stawać się coraz bardziej wyrazisty i tworzyć ombre, podobnie jak np. na paznokciach.

Metodą ombre zazwyczaj rozjaśniamy włosy od ich końców do mniej więcej połowy policzka. Ważne, aby nie przeciągnąć cieniowania zbyt wysoko – wtedy możesz wyglądać tak, jakbyś chodziła z gigantycznym odrostem. Udane ombre to takie, w którym nie widać mocnego odcięcia między włosami naturalnymi a rozjaśnionymi. Wszystko ma być naturalne.

Jak samemu zrobić pasemka ombre? Instrukcja

Do wykonania ombre potrzebny ci będzie przede wszystkim rozjaśniacz. Często zdarza się tak, że przy rozjaśnianiu bardzo ciemnych włosów efekt jednego rozjaśniania nie jest zadowalający, a kosmyki złapały dziwny odcień, np. zieleni. Wtedy koloryzację typu ombre robimy w dwóch etapach.

Najpierw rozjaśniamy włosy przy użyciu rozjaśniacza, a później na rozjaśnione kosmyki nakładamy farbę w wybranym kolorze. Mała podpowiedź – jeśli chcesz wykonać ombre na włosach brązowych, to rozjaśniacz po jednej aplikacji da odcień rudego. Żeby go uratować, nierzadko przydaje się farba w takim kolorze.

Jak zrobić ombre na ciemnych włosach, tak aby twoja koloryzacja przechodziła z czerni w jasny blond? Niestety jedno rozjaśnianie włosów nie zapewni ci końcówek w takim kolorze. Po pierwszej koloryzacji ombre hair przygotuj się na rudawy odcień. Z czasem z pewnością uda ci się dojść do wymarzonego efektu połączenia czerni z blondem, ale to wymaga przynajmniej kilku rozjaśnień.

Przeczytaj także: Najlepsza wcierka do włosów - 5 polecanych produktów

Dlatego przy wykonywaniu ombre w domu musisz być cierpliwa. Najpierw wykonaj je rozjaśniaczem, a później, jeśli po wysuszeniu włosów efekt nie będzie zadowalający, sięgnij po farbę dobraną do koloru rozjaśnionych włosów, a także do twojej karnacji.

Kolejna rada: jeśli masz chłodny typ urody, a rozjaśnienie dało żółty odcień, to sięgnij po farbę w chłodnym odcieniu. Możesz także spróbować wytonować rozjaśnione kosmyki lub myć je regularnie fioletowym czy niebieskim szamponem.

Do wykonania ombre w domu, oprócz rozjaśniacza i ewentualnie farby, potrzebne ci będą: folia aluminiowa, grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami, spinki lub gumki do włosów, którymi oddzielisz od siebie poszczególne partie włosów (ważne, aby nie były to metalowe spinki: metal może wejść w reakcję z rozjaśniaczem) oraz stary ręcznik do ochronienia ramion.

A teraz zapraszamy na filmik instruktażowy, dzięki któremu dowiesz się, jak krok po kroku wykonać ombre na włosach.

Ombre: kto powinien unikać takiej koloryzacji?

Efekt ombre na włosach najlepiej wygląda u pań z włosami o długości przynajmniej do ramion. Krótsze włosy nie dadzą takiego efektu i zwyczajnie nie będzie na nich widać cieniowanego koloru.

Unikaj ombre także wtedy, kiedy masz mocno zniszczone włosy. Rozjaśniacz zniszczy je jeszcze bardziej, a później może być ciężko je uratować. Ponadto nawet najpiękniejsza koloryzacja nie wygląda dobrze na mocno zniszczonych kosmykach.

A tobie jak podoba się efekt ombre na włosach? Miałaś już kiedyś na swoich kosmykach tego typu koloryzację, a może nadal planujesz się na nią skusić?

Przeczytaj także:

Autorka: Klaudia Borycka