Data modyfikacji:

Modne modele baterii łazienkowych

Baterie wannowe, umywalkowe oraz prysznicowe mogą efektownie urozmaicić aranżację wnętrza. Szukasz ciekawych rozwiązań oraz przepisu na piękną łazienkę? Zobacz modne baterie łazienkowe.

Bateria łazienkowa: jaką wybrać?

Armatura łazienkowa to nie tylko czysto użytkowy element wyposażenia wnętrz. Bateria łazienkowa może być prawdziwą ozdobą wnętrza. Bateria naścienna czy podtynkowa? Jaki kolor baterii wannowej czy umywalkowej jest najmodniejszy? Zobacz nasz kompleksowy poradnik.

Jakie są najmodniejsze baterie łazienkowe?

Jaką baterię łazienkową wybrać, aby idealnie pasowala do wystroju łazienki? Zobacz, jakie sa obecnie najmodniejsze baterie łazienkowe.

  • Baterie łazienkowe w kolorze miedzi lub złota
  • Czarne baterie łazienkowe o industrialnym charakterze
  • Minimalistyczne baterie podtynkowe
  • Baterie łazienkowe retro
  • Baterie łazienkowe oszczędzające wodę

Miedziana lub złota bateria łazienkowa

Jeszcze kilka lat temu elementy armatury łazienkowej w większości dostępne były jedynie w kolorze stalowym, wykończone na wysoki połysk lub szczotkowane. Obecnie możemy sobie pozwolić na nieco większe dekoracyjne szaleństwo.

Do najmodniejszych aktualnie modeli baterii łazienkowych należą te w kolorze miedzi i złota. Prezentują się bardzo dekoracyjnie i jeśli hołdujesz minimalistycznym rozwiązaniom i nie przepadasz za nadmiarem dodatków, baterie łazienkowe w takim niecodziennym kolorze mogą być stylizacyjną kropką nad „i”.

Do jakich aranżacji pasować będzie złota lub miedziana bateria łazienkowa? Złoto i miedź świetnie prezentują się na tle płytek imitujących marmur – delikatny rysunek przypominający kamień naturalny jest świetnym tłem dla takich niesztampowych rozwiązań stylizacyjnych. Równie dobrze kolory te będą komponować się z modnymi czarno-białymi płytkami do łazienki, co nada całej aranżacji nutę klimatu retro.

Czarna bateria łazienkowa

Czarna bateria łazienkowa o matowym wykończeniu to kolejny sposób na przełamanie stylizacyjnych schematów. Baterie wannowe czy prysznicowe w takim wydaniu będą się świetnie komponować z łazienkami utrzymanymi w industrialnym klimacie.

Dobrym pomysłem jest zestawienie czarnej baterii łazienkowej z np. z deszczownicą i innymi elementami armatury oraz wieszakami czy akcesoriami łazienkowymi utrzymanymi w podobnej estetyce. Takie połączenie da efekt rodem z pofabrycznego loftu.

Czarne baterie łazienkowe będą prezentować się doskonale na tle białych płytek typu metro otoczonych ciemniejszą fugą czy w zestawieniu ze wspomnianymi już płytkami imitującymi kamień naturalny. To także dobra opcja, jeśli stawiasz na styl skandynawski – czarna armatura łazienkowa w połączeniu z bielą, szarością czy drewnem w naturalnych odcieniach to stylizacyjny strzał w dziesiątkę.

Minimalistyczne baterie podtynkowe

Styl minimalistyczny świetnie sprawdza się w aranżacji łazienek. Ograniczenie elementów wystroju do minimum to dobry przepis na eleganckie i funkcjonalne wnętrze, pozbawione niepotrzebnych barier utrudniających komfortową kąpiel.

Do takich minimalistycznych rozwiązań należą baterie łazienkowe umywalkowe, wannowe czy prysznicowe mocowane w zabudowie podtynkowej. Na powierzchni ściany widoczne są jedynie wylewka, kurki, słuchawka z wężem czy deszczownica, a pozostałe elementy baterii są zabudowane pod płytami gipsowo-kartonowymi oraz płytkami.

Co więcej, bateria łazienkowa tego typu pozwoli na oszczędność miejsca – jej minimalistyczna forma sprawi, że zachowasz więcej przestrzeni w kabinie prysznicowej, co zapewni większą swobodę ruchów w trakcie kąpieli.

Jeśli postawisz na baterie podtynkowe, najlepiej jest wybrać model wysokiej jakości, czyli wykonany z trwałych materiałów, jak mosiądz i ceramika. Musisz wiedzieć, że ewentualna wymiana armatury tego typu jest dość kłopotliwa, dlatego właśnie warto postawić na solidny model.

Baterie łazienkowe w stylu retro

Wnętrzarska moda zatoczyła koło i wśród najmodniejszych obecnie rozwiązań trzeba wymienić inspiracje trendami sprzed lat. Stylizowane baterie o nietypowych kształtach z dekoracyjną wylewką i kurkami to jedno z ciekawszych rozwiązań na rynku.

Ich forma znacznie różni się od klasycznych baterii łazienkowych – najczęściej są efektownie uformowane, a gałki dodatkowo zdobią ceramiczne elementy ozdobne. Ponadto wyróżniają się kolorami – w sprzedaży znajdziesz modele czarne, miedziane, złote czy wreszcie w odcieniu różowego złota.

Do jakich łazienek będą pasować baterie w stylu retro? Idealnie odnajdą się w stylizacjach utrzymanych w duchu scandi – styl skandynawski i retro spójnie się łączą i uzupełniają.

Jeśli cenisz sobie niesztampowe dodatki, dobrym pomysłem będzie cała aranżacja utrzymana w duchu retro – wanna wolnostojąca na giętych nóżkach, retro baterie łazienkowe, stylizowane płytki i do tego lustro w efektownej ramie – łazienka w takim wydaniu będzie szalenie dekoracyjna.

Ekologiczne baterie łazienkowe

Moda na zero waste i ekologiczne rozwiązania nie omija również łazienek, a baterie wannowe czy prysznicowe z funkcją oszczędzania wody to nie tylko aranżacyjny trend, ale też dobry sposób na ograniczenie marnotrawstwa czy zmniejszenie rachunków w twoim domu.

Modele tego typu są wyposażone np. w perlator typu spray – dzięki niemu strumień wody jest napowietrzony i wydaje się znacznie większy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu. Szacuje się, że solidny perlator może ograniczyć zużycie wody o nawet 50%.

Innym ciekawym rozwiązaniem są baterie łazienkowe z ogranicznikiem przepływu wody. To rodzaj blokady, która pozwala na otwarcie przepływu wody jedynie do połowy. Aby uzyskać maksymalny strumień, trzeba włożyć więcej energii w przekręcenie uchwytu.

Co ciekawe, baterie oszczędzające wodę najczęściej dostępne są w minimalistycznej formie, wiec jeśli marzy ci się nowoczesna i funkcjonalna łazienka, to może być idealne dopełnienie stylizacji.

Jak widzisz, baterie łazienkowe wcale nie muszą być nudne. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ciekawych rozwiązań, które idealnie wpisują się w najnowsze trendy. A w stylizacji łazienki czasem warto dać się ponieść fantazji – przecież raz urządzone wnętrze będzie ci służyć przez wiele lat.

Autorka: Kamila Zalińska-Woźny