Data modyfikacji:

Jaka drukarka do 500 zł?

Posiadanie własnej drukarki jest niezwykle wygodne i praktyczne. Zwłaszcza dla osób, które się uczą lub prowadzą własną działalność. Żeby uzyskać dobrą jakość wydruku, niekoniecznie trzeba przepłacać. W sprzedaży dostępne są drukarki do 500 zł idealnie nadające się do użytku domowego oraz biurowego. Zobacz najpopularniejsze modele.
drukarka do 500 zł

Jaką drukarkę do 500 zł kupić?

Interesuje cię tanie drukowanie? Zastanawiasz się, jaka będzie najlepsza drukarka do domu? Przed kupnem lepiej się najpierw zastanowić, jakiego rodzaju sprzętu potrzebujesz. Urządzenia dzielimy na kilka kategorii, z których najpopularniejsze są drukarki atramentowe oraz laserowe. Te drugie z kolei posiadają dwa warianty – monochromatyczne (druk czarno-biały) i kolorowe. 
W sprzedaży znajdziecie również drukarki termosublimacyjne (punktowe podgrzewanie barwnika), a także żelowe – zamiast tuszu wykorzystywany jest specjalny żel, który szybciej wysycha, ma większą odporność na światło oraz wodę.

Jeżeli jednak samo drukowanie nie jest dla was wystarczające, wtedy powinniście zainteresować się urządzeniami wielofunkcyjnymi. Łączą one właściwości drukarek ze skanerem oraz ksero.

Atramentowa czy laserowa – jaką drukarkę do 500 zł wybrać?

Co będzie lepszym wyborem: drukarka laserowa czy atramentowa. Każda z drukarek oferuje szereg zalet, które przemawiają na ich korzyść. Należy również pamiętać o wadach, ponieważ to one tak naprawdę decydują o tym, czy będziecie później żałować dokonanego wyboru, czy nie.

Drukarki atramentowe

W przypadku drukarek atramentowych największym plusem jest to, że wszystkie potrafią drukować w kolorze i nie wpływa to znacząco na ich cenę. Wiele atramentówek jest również stosunkowo niewielkich, dzięki czemu można z nich korzystać w małych biurach i pokojach, w których znajduje się komputer. Współczesne drukarki atramentowe są również stosunkowo ciche

 Z minusów należy natomiast uwzględnić to, że tańsze modele często oferują średnią jakość wydruku. W przypadku tekstu nie powinno to stanowić problemu, ten jednak może pojawić się, gdy będziecie chcieli przenosić na papier kolorowe obrazki.

Za wady można również uznać wolne tempo drukowania oraz, w miarę wysokie, koszty eksploatacji.

Drukarki laserowe

Są uznawane są za lepsze od atramentowych, dlatego też ich ceny są wyższe. Jeżeli szukacie drukarki laserowej do 500 zł, to powinniście celować przede wszystkim w wersje monochromatyczne.

Gdy już się na taką zdecydujecie, to szybko docenicie większą wydajność oraz o wiele lepszą jakość wydruku, niż w przypadku atramentówek.

Polecane drukarki do 500 zł

Drukarka laserowa HP LaserJet CP3525N

Jedna z lepszych drukarek laserowych do 500 zł. Urządzenie potrafi drukować w kolorze do trzydziestu stron A4 na minutę. Sprzęt jest dosyć duży i ciężki, więc zaleca się kupować go do większego biura.

Drukarka atramentowa Canon Pixma IP7250

Model Pixma IP7250 to przykład drukarki o bardzo niskim profilu (wysokość wynosi zaledwie 12.8 cm). Urządzenie jest bardzo wydajne dzięki zastosowaniu pięciu pojemników na atrament. Możliwy jest druk dwustronny.

Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 3785

Drukarka DeskJet 3785 to urządzenie wielofunkcyjne, które, oprócz drukowania, umożliwia kserowanie dokumentów oraz ich skanowanie. Sprzęt HP gwarantuje także szybkie drukowanie za pomocą Wi-Fi bezpośrednio ze smartfona.

Drukarka laserowa Lexmark B2236DW

W przeciwieństwie do HP Laserjet CP3525N, drukarka firmy Lexmark drukuje wyłącznie w trybie monochromatycznym. Może za to drukować dwustronnie oraz z prędkością trzydziestu czterech stron na minutę. Posiada także wbudowany moduł Wi-Fi.

Drukarka atramentowa Epson WF-2010W

Bardzo tanie i lekkie urządzenie, które może być wykorzystywane do podstawowych zadań. Z kolorem nie radzi sobie zbyt dobrze, ale za to świetnie i szybko drukuje w czerni.