Data publikacji:

Jaką lokówkę wybrać?

Lokówka to jedno z tych akcesoriów, które dla wielu kobiet jest niezbędnym elementem codziennej stylizacji włosów. To bowiem dzięki niej możemy podkreślić naturalny skręt kosmyków, unieść je u nasady czy zakręcić finezyjne loki. Warto mieć jednak świadomość, jak szczególną rolę odgrywa zakup tego urządzenia. Znaczenie ma więc jej rodzaj oraz parametry! W poniższym artykule podpowiadamy, jaką lokówkę wybrać, by służyła nam latami i nie przyczyniła się do zniszczenia włosów. Zapraszamy do lektury!

loki

Lokówka – jaką wybrać?

Lokówki najczęściej znajdziemy w salonach z wyposażeniem RTV i AGD. Sklepowe półki uginają się pod wieloma rodzajami tych urządzeń, których celem jest efektywne wystylizowanie kosmyków. Nie można się więc dziwić, że odpowiedź na pytanie, jaką lokówkę wybrać, może sprawiać pewne trudności nawet paniom doskonale wiedzącym, jak używać lokówki.

Lokówki tradycyjne

Wyposażone w klips umożliwiający łatwe przytrzymanie poszczególnych pasm włosów. Średnica tych najpopularniejszych urządzeń waha się mniej więcej od 15 mm do nawet 40 mm. Wymienne końcówki – na ogół dołączone do opakowania – pozwalają wykreować loki różniące się od siebie kształtem. Lokówki tradycyjne będą zawsze dobrym rozwiązaniem i sprawdzą się w przypadku niemal każdych włosów.

Lokówki automatyczne

Są z kolei jednym z nowocześniejszych i intuicyjnych modeli dostępnych na rynku. Kształtem przypominają tradycyjne urządzanie, ich innowacyjność polega jednak na tym, że same nawijają poszczególne pasma włosów.

Lokówki stożkowe

Zostały pozbawione klipsa, który na ogół przytrzymuje kosmyki w trakcie ich nawijania. Jeśli sięgamy po stożkowy model, musimy samodzielnie przytrzymywać włosy. To urządzenie zostało więc zadedykowane paniom, które czują się nieco pewniej podczas operowania lokówkami. Stożkowe modele sprawią, że uzyskamy efekt fal uniesionych zdecydowanie u nasady.

Suszarkolokówki

Jaką lokówkę wybrać? Na rynku znajdziemy także suszarkolokówki. To wielofunkcyjne urządzania skradające serca wielu kobiet. Pozwalają na stylizowanie nawet mokrych pasm (co w przypadku lokówek tradycyjnych nie jest możliwe). Trzeba wziąć także pod uwagę, że nie są one również szczególnie precyzyjne – nie sprawdzą się więc przy fryzurach wymagających misternego kręcenia drobnych loczków. Suszarkolokówki nadadzą za to włosom objętości i sprawią, że pojawiają się na nich zmysłowe, kobiece fale.

Rodzaj urządzania podkreślający skręt pasm należy dopasować do rodzaju włosów. Panie, które mogą pochwalić się gęstą i długą fryzurą, powinny postawić na modele o nieco większej średnicy – pozwolą one na komfortowe nawinięcie kosmyków. Zastanawiasz się z kolei, jaka lokówka do krótkich włosów będzie idealna? Mamy dobrą odpowiedź, bowiem sprawdzi się... każda!

Panie marzące o burzy loków powinny sięgnąć po cienką lokówkę, charakteryzującą się małą średnicą. Nawiniemy na niej niewielkie pasma włosów, dzięki czemu stworzymy znacznie więcej poskręcanych kosmyków zdobiących naszą głowę.

Jaka lokówka najlepsza? Zwróć uwagę na parametry!

Szukasz lokówki, która spełni wszystkie twoje oczekiwania? Koniecznie sprawdź, jak wyglądają jej parametry. Na co w szczególności zwracać uwagę?

  • Powłoka wałka: idealna będzie wykonana z ceramiki, teflonu czy tytanu. Unikaj wałków wykonanych z metalu, nie wpływa on bowiem korzystnie na kondycję kosmyków.
  • Możliwość regulowania temperatury tak, aby z łatwością dopasować jej wysokość do włosów.
  • Jonizacja, która zapewni ochronę kosmykom podczas ich kontaktu z wysoką temperaturą. Zwróć na nią szczególną uwagę wtedy, gdy twoje włosy nie należą do najmocniejszych, są zniszczone czy przesuszone.
  • Prędkość nagrzewania się lokówki, czyli jej moc.

Pamiętaj także o tym, by zwrócić uwagę, czy konstrukcja lokówki jest stabilna. Dodatkowe akcesoria – przykładowo takie, jak rękawica zabezpieczająca dłonie przed oparzeniem – również mają znaczenie! Poświęć nieco czasu na wybranie lokówki. Jaką wybrać? Przede wszystkim bezpieczną dla włosów!

Autorka: Anna Mlonka