Data publikacji:

Jaka lokówka do krótkich włosów?

Ty w burzy loków, których nie niszczy zefir, kapuśniaczek ani szalony taniec? Mrzonka czy obraz realny? Nieważne, że masz krótkie włosy. Możesz ich wyglądem olśnić partnera, współbiesiadników i… siebie samą :) Zastanawia cię, jaka lokówka do krótkich włosów będzie dobrze spełniała swoją funkcję? Przygotowaliśmy poradnik, jak wybrać lokówkę do krótkich włosów. Przygotuj swoje kosmyki na kręcenie. To będzie burza loków, o jakiej zawsze marzyłaś!

lokówka

Jak wybrać lokówkę do krótkich włosów?

Dzięki lokówce zagwarantujesz sobie zupełnie inną stylizację i wygląd każdego dnia – wszystko zależy od twojego humoru :) W kręceniu włosów najważniejsze jest to, abyś mogła łatwo złapać kosmyk i zakręcić go. Z tego wynika (przynajmniej w teorii), że dobrej lokówki do włosów krótkich nie szukaj wśród lokówek grubych oraz tych bez klapki, szczególnie gdy masz naprawdę krótkie włosy (natomiast praktyka jest taka, że wprawiona stylistka poradzi sobie z każdą lokówką).

Przy krótkich pasmach dobrze sprawdzi się lokówka stożkowa. Tu wierzchołek jest cienki, a nawijanie pukli – nieco inne niż w klasycznych lokówkach (nakładanie włosów wspomagasz palcami). Najważniejsze jest jednak to, jaki rodzaj loków chcesz uzyskać. Grubsze lokówki dają efekt większych loków oraz delikatnych fal. Cieńsze wałki pozwalają uzyskać sprężyste loczki.

Teraz już wiesz, jaka grubość lokówki do krótkich włosów jest ci potrzebna. Ważne jest, byś pamiętała, że w zależności od rodzaju skrętu loków, na jakim ci zależy, w stylizacji krótkich włosów sprawdzi się zarówno tradycyjna lokówka, lokówka stożkowa i suszarko-lokówka.

Jaka lokówka do krótkich włosów? Parametry

Wybierając lokówkę do krótkich włosów, kieruj się następującymi parametrami:

  • moc - decyduje o szybkości nagrzewania się urządzenia;
  • zakres temperatury i możliwość jej regulacji – warunkuje otrzymany efekt;
  • obudowa – wybierz lokówkę z obudową antypoślizgową i termoizolacyjną;
  • materiał, z jakiego wykonana jest końcówka – najlepsza lokówka do krótkich włosów (a także długich) to taka, która nie niszczy włosa podczas skręcania. Nie wybieraj zatem końcówki metalowej – przy wysokiej temperaturze może bowiem spalić włosy. Kup lokówkę ceramiczną, teflonową lub z turmalinu.

Jaka najlepsza lokówka do krótkich włosów?

Efekt, jaki chcesz uzyskać, determinuje wybór grubości lokówki do krótkich włosów. By otrzymać grube fale, konieczna będzie lokówka o średnicy 30-36 mm. Jeśli twoje włosy są krótkie i delikatne, wybierz lokówkę nagrzewającą się do niskich temperatur, a jeśli grube i gęste – sprawdzą ci się tylko te urządzenia, które rozgrzewają się do temperatury około 200 stopni Celsjusza.

Lokówka automatyczna o średnicy 16-20 mm pozwoli ci wykonać cienkie loki. A jeśli chcesz na jedno wyjście mieć na głowie burzę małych loczków, a innego wieczoru łagodne fale, kup lokówkę z wymiennymi końcówkami do wyczarowania różnego rodzaju fryzur.

Lokówka do krótkich włosów – jak zrobić nią loki?

Trening czyni mistrza. Jeśli zastanawiasz się, jaka najlepsza lokówka do krótkich włosów będzie dla osoby, która nigdy włosów nie kręciła samodzielnie, to wybierz raczej tradycyjny model z klapką. Pomoże przytrzymać uciekające pasma włosów, więc skróci czas przygotowania fryzury na wyjście.

Chcemy cię jednak uspokoić – kręcenie włosów krótkich niczym nie różni się od kręcenia długich pasm. To tylko kwestia wprawy. Zasada jest taka, by wydzielać zawsze równe części oraz nawijać je w te same strony. Stylizuj tylko suche i dobrze odżywione włosy, by nie narazić ich na przypadkowe uszkodzenia, przesuszenie i zniszczenie.

Autorka: Ewa Doniec